• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

لوکس ترین زندان های جهان

لوکس ترین زندان های جهان

هیچکس دلش نمی خواهد در زندان باشد. زندان مجازاتی برای ارتکاب جرم است. هر کشور دارای زندان های بسیاری است، اما شوک بزرگ این است که زندان های پنج ستاره هم وجود دارد. در این زندان ها شرایط زندگی راحت است و درمان خوبی برای زندانیان وجود دارد. این زندان ها بسیار لوکس هستند. در این جا کامل ترین زندان ها را به شما معرفی می کنیم:

#1 زندان بستوی، نروژ
#2 زندان ادیول ، اسکاتلند
#3 زندان اصلاحات اوتاگو ،نیوزلند
#1 زندان بستوی، نروژ
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 زندان ادیول ، اسکاتلند
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 زندان اصلاحات اوتاگو ،نیوزلند
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > زندان بستوی، نروژ

این زندان در جزیره ی بستوی در مرکز اوسلوفیورد قرار دارد. بیش از صد زندانی در این کلبه ها زندگی می کنند و از مزرعه در زندان به عنوان محل کار استفاده می کنند. زندانیان اوقات فراغت خود را صرف بازی تنیس، اسب سواری، ماهیگیری و آفتاب گرفتن می کنند.


2 > زندان ادیول ، اسکاتلند

این زندان در جنوب اسکاتلند واقع شده است. شرکت خدمات دادگستری سودکسو این زندان را مدیریت می کند. زندانیان 40 ساعت در هفته را صرف فعالیت های یادگیری به منظور سازگاری با جامعه ی بیرونی می کنند. بنابراین هر شخصی در این زندان می تواند شانسی برای بازگشت به زندگی جدید و نگاه متفاوتی نسبت به زندگی داشته باشد.


3 > زندان اصلاحات اوتاگو ،نیوزلند

شما می توانید به این زندان کارخانه بگویید، به دلیل این که زندانیان بسیاری از مهارت ها را مانند پخت و پز، تولید محصولات لبنی و مهندسی برق را می آموزند. شاید تلفن همراهی که در دستان شماست در این زندان تولید شده باشد و همانطور که به نظر می رسد تلفن همراه، مایکروویو و غیره تولید می کنند.


4 > مرکز عدالت لئوبن، اتریش

مرکز عدالت لئوبن، زندانی دارای اتاق های خصوصی ،حمام خصوصی، تلویزیون و آشپزخانه است. همچنین یک اتاق ژیمناستیک و یک زمین بسکتبال دارد. زندانی می تواند از یک سلول به سلول دیگر آزادانه حرکت کند و مانند آپارتمان های لوکس هر سلول دارای یک بالکن است.


5 > زندان آرانجوز، اسپانیا

این زندان به نام زندان برتر برای خانواده ها شناخته شده است. این زندان یک مشکل بزرگ را حل کرده است، این سوال که کودک توسط یکی از والدین با هر دوی آن ها ترک می شود. در این زندان کودک می تواند نزد پدر و مادر خود باشد و روز خود را با آن ها بگذراند اما بعد از اتمام زمان قانونی این ملاقات به پایان می رسد.


6 > زندان چمپ دالان، سوئیس

این زندان به عنوان یکی از پر جمعیت ترین زندان های اروپا در نظر گرفته شده است. همچنین در این زندان مشکلات شورش و بیماری وجود دارد. انتقادات سختی در مورد این زندان وجود داشت اما سوئیس تغییراتی در این زندان ایجاد کرد. با حمایت زندان ژنو ، بازسازی این زندان 40 میلیون دلار هزینه برد.

 


7 > زندان پاندیک بمبو، اندونزی

هر شخصی که این زندان را میبیند برایش شوک بزرگی است. این زندان یکی دیگر از زندان های لوکس اندونزی است. این زندان فساد زندان های دیگر در جهان را نشان می دهد. به عنوان مثال این زن که در تصویر میبینید به جرم پرداخت رشوه محکوم به اعدام شده بود. اما به نظر می رسد که در حال گذراندن تعطیلات آخر هفته با تهویه هوا، یخچال فریزر و غیره است.


8 > زندان فالوس بیتل، آلمان

این زندان هم یکی از لوکس ترین زندان هاست. این زندان دارای اتاق شخصی، تخت خواب و حمام است. همچنین دارای یک اتاق کنفرانس است. هر چیزی که در تعطیلات خود به آن نیاز خواهید داشت مانند میز و وعده های غذایی خوب در این زندان وجود دارد.


9 > زندان سولنتونا، سوئد

همانطور که در تصویر میبینید این زندان شامل اتاق بدنسازی، آشپزخانه و حمام اختصاصی برای هر فرد است. علاوه بر این یک تلویزیون برای هر شخص وجود دارد بنابراین شما می توانید در این آپارتمان لوکس به صورت رایگان زندگی کنید. اما فقط با یک شرط کوچک که آن “ارتکاب جرم است.


10 > زندان سیبو، فیلیپین

در زندان سیبو زندانیان وقت خود را صرف رقص و موسیقی می کنند. این زندان به عنوان مرکز توانبخشی نیز شناخته شده است، همچنین به نام زندانیان رقصنده نامیده می شود که برنامه ی آن ها ضبط کردن روال زندانیان در زندان است. این برنامه تحت نظر بایرون اف گارسیا  رهبر زندان است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 271 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید