• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

پرجمعیت ترین شهرهای جهان

پرجمعیت ترین شهرهای جهان

Karachi-cityکره زمین از کشورها،شهرها و روستاهای گوناگونی شکل گرفته است،جمعیت این کره بزرگ طبق آخرین آمار ایالت متحده ۷۲۹۰۰۰۰۰۰۰ نفر است. دانستن اینکه کدام شهر جمعیت زیادی را در خود جای داده است بسیار هیجان انگیز است، لیست زیر بیانگر پرجمعیت ترین ۱۰ شهر جهان است.


#1 شانگهای ، چین
#2 کراچی ، پاکستان
#3 پکن ، چین
#1 شانگهای ، چین
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5.6/10
#2 کراچی ، پاکستان
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 3.4/10
#3 پکن ، چین
امتیاز ما
0/10 7/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
1 > شانگهای ، چین

اگر فکر می کنید کشور چین تنها به دلیل کسب و کار و صادرات میلیاردی معروف است ، در اشتباه هستید ، این کشور به دلیل داشتن جمعیت 24 میلیونی آوازه خاصی در جهان داراست. پر جمعیت ترین شهر این کشور شانگهای است ، شانگهای به عنوان اولین شهر پرجمعیت جهان شناخته شده است. این شهر به دلیل داشتن منظره زیبای طبیعت و نشانه های تاریخی هزاران نفر از گردشگران را از تمام نقاط جهان به خود جذب کرده ، نام فانتزی این شهر پر جمعیت “پاریس شرق ” است.

Shanghai-Pudong-Lujiazui

 

 


2 > کراچی ، پاکستان

از بزرگترین شهرستان های کشور پاکستان می توان شهر کراچی را نام برد. این شهر به دلیل داشتن شب های روشن  عنوان “شهر نور ” را به خود اختصاص داده است. کراچی دومین شهر پرجمعیت جهان شناخته شده ، جمعیت این شهر 23.5 میلیون نفر است ،همچنین مرکز اصلی شرکت های بزرگ پاکستان و همچنین مرکز اصلی آموزش عالی در جهان اسلام این شهر بزرگ است.

Karachi-city


3 > پکن ، چین

پایتخت کشور چین، پکن سومین شهر پرجمعیت جهان است . این شهر بزرگ جمعیت 21.5 میلیونی را به خود اختصاص داده ، که روز به روز به جمعیت این شهر افزوده می شود . این شهر توپی شکل سیاست های خاصی در آموزش و پرورش چین را دارد و شلوغترین 2 فرودگاه جهان مختص شهر پکن است.

View-of-Beijing

 


4 > تیانجین ، چین

شهر تیاچین در شما کشور چین قرار گرفته است، این شهر جزء پرجمعیت ترین شهرهای جهان می باشد. طبق آخرین آمار در سال 2013 جمعیت این شهر 14.5 میلیون نفر بوده است ، این شهر از نظر فعالیت های صنعتی و اقتصادی قطب اصلی چین یه شمار می رود.

Tianjin-City


5 > استانبول ، ترکیه

استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه و جهان به شمار می رود . جمعیت این شهر زیبا 14.5 میلیون نفر است و به عنوان قلب ترکیه شناخته می شود. این شهر به دلیل داشتن زیبایی بی نظیر  همه سال بسیاری از طبیعت دوستان را از سرتاسر جهان  به خود جلب می کند.

Halic-Istanbul

 

 


6 > لاگوس ، نیجریه

جمعیت شهر لاگوس 13.5 میلیون نفر است و جزء پرجمعیت ترین شهر های جهان و آفریقا به شمار می رود، یکی از دلایل افزایش جمعیت این شهر گردشگری است که بسیار از گردشگران را از سراسر جهان به خود جلب کرده است.

Lagos-Island

 


7 > گوانگژو ، چین

شهر گوانگژو یکی از شهرهای استان گوانگدوگ کشور چین است، جمعیت این شهر پرجمعیت جهان 12.5 میلیون نفر محاسبه شده، این شهر چهارمین شهر از شهر های پرجمعیت کشور چین است که در لیست ما قرار گرفته است.

Pearl-River-Night-Cruise


8 > بمبئی ، هند

بمبئی یکی از بزرگترین شهر های کشور هند است ، این شهر به دلیل داشتن جمعیت 12.5 میلیونی خود را در میان شهر های پرجمعیت جهان قرار داده است. قطب بزرگ کشور هند را شهر بمبئی به خود اختصاص داده است.

Mumbai-skyline

 

 


9 > مسکو ، روسیه

مسکو پایتخت کشور روسیه ، یکی از پرجمعیت ترین شهر های جهان شناخته شده است . جمعیت این شهر 12میلیون نفر است مسکو  مرکز اقتصاد ، فرهنگ ، سیاست و پژوهش های شرق اروپا به شمار می رود.

 

Kremlevskaya-Naberezhnaja-Moscow

 


10 > داکا ، بنگلادش

داکا پایتخت کشور بنگلادش است، این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهر های بنگلادش و جهان محسوب می شود.جمعیت این شهر بزرگ 12 میلیون نفر است که به سرعت در حال افزایش است . این شهر قلب تجارت،اقتصاد و فرهنگ بنگلادش محسوب می شود ، از این شهر به عنوان شهر مسجد ها هم نام می برند.

Dhaka-skyline-aymash

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 964 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید