• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

مغذی ترین آجیل های تاپ برای سلامتی انسان

مغذی ترین آجیل های تاپ برای سلامتی انسان

tops-most-nutritious-nuts-human-healthآجیل ها یک گزینه بی نظیر برای افزودن به رژیم غذایی روزانه هر انسانی هستند. اما هر آجیل از نظر ارزش غذایی و داشتن فایده بر سلامتی تفاوت دارد. بنابراین انتخاب آجیل های مفید خیلی هم آسان نیست. اما مشکلی وجود ندارد، ما در اینجا ۷ تا از مغذی ترین آجیل ها را برای تامین هر چه بیشتر سلامتی شما آورده ایم.


#1 بادام
#2 پسته
#3 گردو
#1 بادام
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 6/10
#2 پسته
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 گردو
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > بادام

بادام شايد مفيدترين آجيلی است كه انسان می تواند در رژيم غذايی خود داشته باشد. علت آن اين است كه بادام تقريبا هر عنصر مغذی كه بدن انسان نياز دارد را در خود دارد.

1


2 > پسته

پسته يكی از قديمی ترين آجيل ها در دنيا است. انسان ها از 6 هزار سال قبل از ميلاد پسته را كه ‘pista’ هم ناميده می شود، مورد استفاده قرار داده اند.

2


3 > گردو

از 10 هزار سال قبل از ميلاد گردو با مواد مغذی سرشار، يكی از قديمی ترين مواد خوراكی درختی شناخته شده در جهان است. اين آجيل مطمئنا يكی از مفيدترين خوراكی هايی است كه انسان می تواند در رژيم غذايی خود داشته باشد. گردو منبع مهمی از مواد غذايی مفيد برای سلامتی، ويتامين ها، آنتی اكسيدان ها و مواد معدنی است.

3


4 > بادام زمينی

بادام زمينی ها در واقع دانه های هلالی شكل هستند كه در بيش از 30 كشور در جهان كشت می شوند. برزيل، هند و ويتنام توليد كننده های اصلی اين آجيل هستند. بادام زمينی منبع غنی مواد معدنی، اسيدهای چرب غير اشباع با يک باند دوگانه و ويتامين ها است.

4


5 > جوز برزيلی

جوز برزيلی يک دانه متراكم مغذی است كه نه تنها در برزيل بلكه در جنگل های پرو، ونزوئلا، كلمبيا و بوليوی نيز يافت می شود. آجيل برزيل به علت دارا بودن مواد معدنی، اسيدهای چرب سالم، كربوهيدرات ها و فيبر يک خوردنی بسيار مفيد می باشد.

5


6 > گردوی آمريكايی (پكان)

گردوی آمريكايی يكی از خوش طعم ترين و مغذی ترين آجيل ها در سراسر جهان است. اين آجيل منبع بسيارخوب مواد غذايی، مواد معدنی و ويتامين ها است. ايالات متحده پيشتاز توليد پكان در جهان است. اين آجيل مفيد در سراسر سال در دسترس است. پكان ها می توانند به صورت خام، شور يا شيرين مورد مصرف قرار گيرند.

6


7 > فندق

فندق به صورت فوق العاده ای يک آجيل مغذی است كه عمدتا در اروپا، ايالات متحده و تركيه كشت می شود. اين آجيل در تمام سال در بازارها، در شكل های مختلف اعم از با پوست، بدون پوست، شيرين و شور در دسترس است.

7
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید