• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

تاپ ترین مواد غذایی سمی که ما خوردنشان را دوست داریم

تاپ ترین مواد غذایی سمی که ما خوردنشان را دوست داریم

Topest toxic foods we like to eatباور اینکه بیشتر میوه ها و سبزی های محبوب شما حاوی درصد کمی سم هستند، کمی مشکل است. لیکن مصرف زیاد ممکن است که به بیماری و مرگ منجر شود. در این مطلب ۱۰ ماده غذایی سمی که عاشق خوردنشان هستیم را معرفی می کنیم.


#1 سيب
#2 بادام
#3 گيلاس
#1 سيب
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 بادام
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 گيلاس
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > سيب

در واقع دانه سیب باعث اثرات سمی می شود نه خود سیب. دانه سيب دارای مقادير كمی سيانيد هست. مصرف بالای دانه های سيب اثرات جانبی بسياری را باعث می شود.

1


2 > بادام

بادام تلخ در حالت خام سمی است. اين ماده سمی گليكوزيد آميگدالين هست كه هنگام خام خوردن بادام تلخ به هيدروژن سيانيد تبديل می شود.

2


3 > گيلاس

سم تنها از دانه های له شده گيلاس خارج می شود. در هنگام مسموميت عناصر سيانيد، قدرت خون در انتقال اكسيژن را از بين می برد.

3


4 > قارچ

100 گونه قارچی با سميت كم و 12 گونه كشنده در ميان قارچ ها در جهان وجود دارد. قارچ های سمی معمولا خصوصياتی همچون اندازه كوچک تر، رنگ قهوه ای و كلاهک شبيه چتر دارند.

4


5 > روغن كرچک

روغن كرچک از دانه های كرچک از طريق فشردن و له كردن آن ها حاصل شده است. خود دانه ها ماده سمی رسين را دارند ليكن روغن كرچک طی يكسری اقدامات احتياطی تهيه می شود.

5


6 > گوجه فرنگی

گوجه فرنگی عضوی از خانواده تاجريزی است. اكثر اعضای خانواده تاجريزی به علت داشتن آلكالوئيدها سمی هستند. برگ ها و ساقه گوجه فرنگی حاوی همين ماده است.

6


7 > سيب زمينی

اولين برگ ها و ساقه های سيب زمينی سمی هستند. سيب زمينی های سبز نيز كه حاوی ماده ای سمی بنام سولانين هستند، اثرات سمی مشابهی را ايجاد می كنند.

7


8 > ريواس

برگ های ريواس حاوی مقادير بالايی اسيد اگزاليک هستند كه عامل بسياری از بيماری ها و حتی مرگ می تواند باشند. از علائم مسموميت آن ادرار خونی، استفراغ، رعشه و اسهال است.

8


9 > آقطی

بخش هايی از آقطی به استثنای گل و دانه ها خيلی سمی هستند و مصرف آن ها باعث مشكلات شديد در سلامتی فرد می شود. همچنين استفاده از آب ميوه آن به مدت طولانی باعث اسهال و استفراغ می شود.

9


10 > ماهی پفكی

ماهی پفكی دومين مهره دار سمی جهان است. اندام های داخلی و پوست اين ماهی دارای ميزان زيادی سم تترودوكسين است. به طرز باور نكردنی ماهی پفكی هنوز هم به عنوان يک ماده غذايی در چين، ژاپن و كره مورد مصرف قرار می گيرد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید