• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین راه برای داشتن پوست تمیز

بهترین راه برای داشتن پوست تمیز

آیا از استفاده از محصولات زیبایی برای پاک سازی پوست خود خسته شده اید؟ در حالی که برخی افراد در این زمینه از نظر روانی نیاز به درمان های پزشکی دارند، برخی نیاز دارند که فقط عادت های رفتاری خود را تغییر دهند. ما بهترین راه ها برای داشتن پوستی شفاف تر را به شما معرفی میکنیم:

#1 هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
#2 ورزش مداوم
#3 شستن پوست قبل و بعد ورزش
#1 هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 ورزش مداوم
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 شستن پوست قبل و بعد ورزش
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

شما قبلا هم این را شنیده اید، اما نیاز به تکرار و یادآوری دارد. کرم های ضد آفتاب از ایجاد خطوط ریز صورت ، چین و چروک، آثار پیری و سرطان پوست جلوگیری میکنند.


2 > ورزش مداوم

ورزش به دلایل بسیاری برای بدن مفید است، و یکی از دلایل آن این است که به سالم نگه داشتن پوست شما کمک می کند. بسیاری از ما در حال حاضر می دانیم که ورزش برای ریه ها، قلب و مغز مفید است اما ورزش همچنین اثرات مثبتی بر روی پوست نیز دارد. کسانی که دارای آکنه ، جوش و یا پسوریازیس هستند میخواهند از پوست خود محافظت کنند اما تمامی مردم نیز باید ورزش کنند. ورزش به جریان خون کمک میکند که باعث میشود سلول های پوست به خوبی تغذیه کنند و سالم بمانند. افزایش جریان خون هم به دور کردن برخی ضایعات مانند رادیکال های آزاد کمک میکند. پس به یک باشگاه بروید و ورزش کنید.


3 > شستن پوست قبل و بعد ورزش

چه شما در صبح ورزش کنید چه در شب، باید قبل و بعد ورزش صورت خود را بشورید. در صبح و در طول روز تمامی مواد از جمله خاک و روغن بر روی پوست شما مینشیند و منافذ پوست را میبندد و باعث به وجود آمدن آکنه می شود. از سوی دیگر مهم نیست که شما در کجا ورزش میکنید، در طول ورزش پوست مقدار بیشتری گردوخاک جذب میکند که پوست را تحت تاثیر قرار میدهد. تجهیزات سالن ورزشی شما با ده ها نفر از مردم به اشتراک گذاشته می شود، و تمامی سالن ها به درستی تمیز نمیشوند.این بدان معناست که وقتی شما میله را میگیرید و یا وزنه ای را بلند میکنید، تمامی باکتری ها به دست شما منتقل می شوند.وقتی که به خانه میروید حتما حوله و دست و صورت خود را بشویید. برای جلوگیری از آکنه در بدن، به محض این که به خانه رسیدید لباس های خود را عوض کرده و حمام کنید. اگر شما به طور معمول از یک محصول ضد آکنه برای ضایعات عمیق پوست استفاده می کنید، برای پاک سازی بعد از باشگاه از محصول ملایم تری اسفتاده کنید. استفاده ی بیش از حد از این محصولات پوست را خشک کرده و بیشتر باعث بروز آکنه می شود.


4 > آب رسانی

نحوه ایی که شما با بدن خود رفتار میکنید، بر روی پوست شما تاثیر میگذارد. هیدراته کردن یا آب رسانی برای پوست بسیار مهم و حیاتی است. درست مانند ورزش کردن که آشامیدن آب جریان خون را افزایش میدهد، به تغذیه پوست نیز کمک می کند.


5 > شستن ملافه ها

فراموش کردن این که ما هر شب روغن را از بدن خود به ملافه منتقل میکنیم ، آسان است. در پایان هفته ما عملا در روغن خود دراز میکشیم. تمامی باکتری ها و چربی ها در بالش ما جمع آوری می شوند و صورت شما تمامی این باکتری های باقی مانده از شب گذشته را لمس میکند.


6 > سیگار نکشید

همه ی ما از قبل میدانیم که سیگار کشیدن از تمامی جهات برای بدن مضر است. همچنین سیگار کشیدن باعث ایجاد خطوط روی پوست، چین و چروک و آکنه می شود و پوست را خسته و کسل کننده میکند. اگر پوست سالمی می خواهید، دور انداختن سیگار باعث می شود پوست سالم ، جوان و شفاف تری داشته باشید.


7 > از قند و شکر اجتناب کنید

شکر، مخصوصا شکر مصنوعی به ایجاد التهاب در بدن و پوست شناخته شده است. حتی می تواند باعث ایجاد التهاب در اندام های داخلی، مانند درد مفاصل و افزایش مکرر سر درد شود و همچنین پوست را پیر کند.


8 > خوردن پروتئین بیشتر

پروتئین موجود در گوشت مانند گوشت ماهی و گوشت گاو به ساخت اسید های آمینه پوست و در نتیجه به ساخت کلاژن در پوست کمک میکند. اگر شما گیاه خوار هستید، سعی کنید گزینه های دیگری را برای رساندن اسیدهای آمینه به منظور حفظ سلامت پوست خود انتخاب کنید.


9 > خواب

خواب بخش جدایی ناپذیری از پوست سالم است. مقدار مناسب خواب برای شما معمولا بین 7 تا 8 ساعت است. تا بدن بتواند سلول های آسیب دیده و بافت پوست را بازسازی کند.


10 > در طول روز به پوست خود دست نزنید

این بسیار ساده است، وقتی شما به پوستتان دست میزنید باکتری را به پوست خود منتقل میکنید. صفحه کلید کامپیوتر، موس ،تلفن و فرمان ماشین باکتری های زیادی دارند که ایجاد آکنه میکنند. اگر مجبور به لمس صورت خود شدید، قبل از آن دست های خود را کاملا بشورید.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید