• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بزرگترین موتورهای جستجوی اینترنتی

بزرگترین موتورهای جستجوی اینترنتی

searchEngineاز سال ۱۹۹۲ یک منبع بسیار قوی به منابع اطلاعاتی اضافه شد. این منبع اطلاعاتی جدید همان اینترنت بود. از آن زمان سایت های بسیاری راه اندازی و طراحی شد. ولی این سایت ها نیاز به پیدا شدن داشتند. بنابر این به یک وسیله یا پایگاه برای جمع آوری اطلاعاتی در مورد سایت ها نیاز بود. بنابر این سایت هایی با عنوان موتورهای جستجو یکی پس از دیگری پا به دنیای اینترنت گذاشتند. هر چقدر به محبوبیت وب و اینترنت افزوده می شود، به همان میزان نیاز به موتورهای جستجو بیشتر احساس می شود.

همه ما، روزانه چندین با با یکی از موتورهای جستجو وارد سایت های هدف خود می شویم. در حقیقت اکثریت مردم شروع کار روزانه شان در اینترنت با موتورهای جستجو است.

در زیر به معرفی محبوب ترین و بزرگترین موتورهای جستجو می پردازیم:


#1 Google
#2 Bing
#3 Yahoo! Search
#1 Google
بازدید
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 8.6/10
#2 Bing
بازدید
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 3.7/10
#3 Yahoo! Search
بازدید
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 3/10
1 > Google

googleموتور جستجوی گوگل در سال 1997 بوجود آمد. همه ما با این موتور جستجو آشنایی داریم. این موتور جستجو دائما الگوریتم هایی بر روی اطلاعات خود اعمال می کند که روز به روز کاربران را راضی تر کند. گوگل بزرگترین و پربازدید ترین سایت دنیا محسوب می شود. در لیست بزرگترین موتورهای جستجوی امروز نیز گوگل اولین است. رتبه این سایت در الکسا و Quantcast نیز 1 است. آمارگیر ها ماهانه 1.1 میلیارد بازدید کننده خالص را برای گوگل گزارش داده اند.


2 > Bing

bingدومین موتور جستجوی این لیست Bing است. این موتور جستجو که قبلا با نام Live Search و Windows Live Search و MSN Search زیرمجموعه غول نرم افزاری مایکروسافت است، رتبه الکسای 23 را دارد. تخمین زده می شود که بازدید کننده خالص آن 350 میلیون در ماه می باشد.


3 > Yahoo! Search

yahoo-searchجستجوی یاهو نیز از محبوب ترین موتورهای جستجوست که قسمت اصلی مجموعه بزرگ Yahoo! می باشد. البته قبل از روی کار آمدن Bing موتور جستجوی یاهو دومین موتور جستجوی محبوب بود. اکنون یاهو با ماهانه 300 میلیون بازدید کننده یکتا، رتبه 28 سیستم آمارگیری Quantcast را دارد.


4 > Ask

موتور جستجوی Ask با قدرت نمایی گوگل و دیگر موتورهای جستجو همچون Bing سهم زیادی از کاربران قبل خود را از دست داده است. ولی باز هم با تغییراتی که اخیرا انجام می دهد، تقریبا توانسته باز هم مقداری از محبوبیتش را باز گرداند. این موتور جستجو ماهانه 245 میلیون بازدید کننده خالص و رتبه 31 سایت Quantcast را دارد.


5 > AOL Search

این موتور جستجو که زیرمجموعه مجموعه بزرگ AOL است، نیز از محبوبیت زیادی بین کاربران اینترنت برخوردار است. بازدید کننده خالص آن 125 میلیون نفر در ماه و رتبه 240 در سایت Quantcast از آمار این موتور جستجو است.


6 > Wow

موتور جستجوی Wow که از دیتابیس گوگل استفاده می کند از موتورهای جستجوی پرطرفدار است. رتبه الکسای آن هم اکنون 479 بوده و ماهانه 100 میلیون بازدیدکننده یکتا دارد.


7 > WebCrawler

WebCrawler موتور جستجویی است که بر مبنای دیتابیس گوگل و یاهو ساخته شده است. یعنی در نتایج جستجوی آن از اطلاعات گوگل و یاهو استفاده می شود. رتبه الکسای این موتور جستجو هم اکنون 1634 می باشد و بازدید کننده یکتای ماهانه آن 65 میلیون نفر می باشد.
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 510 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : 2 دیدگاه

دیدگاه کاربران

بهنام 2 اردیبهشت 1394 پاسخ

انگاری گوگل تو جستجوهاش دست برده و اگه این قضیه اثبات شه چند میلیادر دلار باید جرمیه پرداخت کنه

    مرتضی ت. 4 اردیبهشت 1394 پاسخ

    من اطلاعی نداشتم.خیلی ممنون از اینکه مطلعم کردید.

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید