• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
مردم

شوکه کننده ترین عکس های برتر دنیا

شوکه کننده ترین عکس های برتر دنیا

Kosovo-Refugees-Carol-Guzy-640x413این است که میگویند با یک عکس هزاران کلمه میتوان ساخت.هر عکسی شاید بیشتر از هزاران کلمه باشد که مردم را مبهوت خود کند,اما فقط چند عکس نادر بیشتر از هزار کلمه میگویند.آنها داستان های پرباری میگویند,داستانی که به اندازه کافی تلخ است تا بتواند یک جهان را تغییر دهد یا در هر یک از ما تغییری ایجاد کند.بارها و بارها…و این ۱۰ عکس غم انگیز که دنیا را مبهوت خود کرده است را با هم مرور میکنیم.
توجه:عکس ها بسیار هولناک و خشونت امیز هستند اگر آماده ی آن نیستید نگاه نکنید.


#1 تراژدی Omayra Sanchez
#2 عمليات دل شير
#3 بوپال گاز 1984
#1 تراژدی Omayra Sanchez
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#2 عمليات دل شير
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 6/10
#3 بوپال گاز 1984
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
1 > تراژدی Omayra Sanchez

Tragedy-of-Omayra-Sanchezدر سال 1985 در کلمبیا فوران آتش باعث کشته شدن 25000 نفر شد.و این عکس از پسری به نام Frank Fournier که در زیر آوار گرفتار شده است.


2 > عمليات دل شير

deanne-fitzmaurice-lionheartعمليات دل شير داستان يک پسر 9 ساله که در عراق به شدت با يک انفجار در يکي از درگيري هاي خشونت آميز تاريخ زخمي شد.پسر به يک بيمارستان در اوکلند فرستاده شد.


3 > بوپال گاز 1984

bhopal-tragedy-pablo-bartholomewPablo Bartholomew خبرنگار و عکاسي است که تصوير اين حادثه را به لنز دوربين خود کشيده است.بيست و شش سال است که هنوز بدترين فاجعه صنعتي در هند 558,125 نفر مجروح و 15,000 نفر کشته است.به دليل اينکه استاندارد هاي ايمني و روش هاي نگهداري در اتحاديه هند ناديده گرفته شده است و باعث نشت گاز متيل ايزوسيانات و ديگر مواد شيميايي و يک فاجعه عظيم زيست محيطي و انساني شده است.


4 > بعد از سونامي

Indian woman mourns death of her relative killed in tsunami in Cuddalore.يکي از عکس هاي قابل توجه در سونامي اقيانوس هند توسط شخصي به نام Arko Datta گرفته شد.او توانست برنده مسابقات عکس هاي مطبوعاتي در سال 2004 شود.واژه “بعد از سونامي”همان طور که در تصوير ميبينيد نشانگر زني است که خانواده خود را در اين حادثه از دست داده و بر روي شن ماسه دراز کشيده است.


5 > مرکز تجارت جهاني

World-Trade-Center-9-11-Steve-Ludlum-519x800مهارت Steve Ludlum در عکاسي حيرت انگيز است،عواقب برخورد هواپيما به ساختمان WTC در نيويورک بسيار حيرت برانگيز بود.آتش فوران کرده بود و آسمان پر از گرد غبار و دود آتش بود.


6 > قدرت

the-power-of-one-oded-balilty-560x387در سال 2006,مقامات اسرائيل دستور دادند تا پايگاه هاي غير نظامي را تخليه کنند.Oded Balilty يک عکاس اسرائيلي هنگامي که افسران پليس به طور خشونت آميزي در حال خارج کردن افراد بودند حاضر بود.اين تصوير شجاعت يک زن در برابر مقامات را نشان ميدهد.


7 > بعد از طوفان

After-the-Storm-Patrick-Farrell-640x470عکاسي از ميامي به نام پاتريک فارل عکس هايي دلخراش از حادثه طوفان در سال 2008 گرفته است.فارل مستندي از اين عکس ها به صورت سياه سفيد که مورد توجه مردم قرار گيرد دست کرده.عنوان بعد از طوفان مربوط به يک پسر بچه مي شود که در جستجوي بازمانده اي از آن طوفان است.


8 > کشتار تايلند

Thailand-Massacre-Neil-Ulevich-640x414Neil Ulevich جايزه پوليتيزر را در سال 1977 براي سري عکس هاي “خشونت آميز در خيابان هاي بانکوک ” گرفت.


9 > جنگ زير پاها

War-Underfoot-Carolyn-Cole-535x800عکاسي از Los Angeles به نام Carolyn Cole اين عکس وحشتناک را در طول ماموريت خود در ليبريا گرفته است.اين عکس اثرات مخرب در جنگ داخلي ليبريا را نشان مي دهد.گلوله تمام خيابان مونرويا را پوشش داده است.پايتخت ليبريا بد ترين منطقه آسيب ديده بود,چرا که درگيري هاي شديد ميان سربازان دولتي و نيرو هاي شورشي بود.


10 > پناهندگان کوزوز

Kosovo-Refugees-Carol-Guzy-640x413Carol Guzy, اولين زني که جايزه پولوتيزر را براي عکاسي خبري گرفت, او جايزه پولوتيزر را در سال 2000 با عکسي ازپناهندگان کوزو دريافت کرد.در بالا عکس Agim Shala را ميبينيد,پسري 2 ساله که خوانواده اش او را از حصاري ساخته شده از سيم هاي خاردار عبور مي دهند.
هزاران نفر از پناهندگان کوزو به شهر کوکس در کشور آلمان رفتند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 555 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید