• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بهترین حقایق شگفت انگیز در مورد خواب دیدن

بهترین حقایق شگفت انگیز در مورد خواب دیدن

آیا خواب هایتان را فراموش میکنید؟ آیا احساس میکنید در خواب

قادر به حرکت زیادی نیستید؟ در اینجا حقیقت های زیادی در مورد خواب وجود دارد که شما نمیدانید. در اینجا لیستی از حقایق شگفت انگیز درمورد رویاها به شما ارائه میشود:

#1 نماد
#2 استاد رویا
#3 محدودیت حافظه
#1 نماد
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 استاد رویا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 محدودیت حافظه
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > نماد

شما گاهی اوقات رویاهای عجیبی دارید، برخی ترسناک ، برخی عجیب و پر دردسر. همه ی این ها تاحدودی یک علامت هستند اما چیز عجیب و غریبی نیستند مانند علامت یک شعر یا صحبت کردن.


2 > استاد رویا

قسمت خوب خواب این است که شما اغلب میتوانید خواب های خود را کنترل کنید. شما میتوانید خواب را کنترل کنید برگردانید و از اول شروع کنید و پایانش را کنترل کنید، مانند یک فیلم که در مقابل شماست. این مرحله خواب شفاف نام دارد که فرد در مرحله ی خواب آگاه قرار دارد.


3 > محدودیت حافظه

برای این که شما بتوانید رویاهایتان را به خاطر بیاورید محدودیت زمانی وجود دارد. فقط حدود 5 دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب رویاها را به یاد می آورید و رویاهای یک فرد متوسط حدود 10 دقیقه بعد فراموش میشوند. و 90 درصد رویاها برای همیشه به فراموشی سپرده میشوند. با این حال اگر در مرحله REM از خواب بیدار شوید، به احتمال زیاد رویایتان را به خاطر می آورید.


4 > زنان بیشتر از مردان کابوس را تجربه میکنند

مطالعات انجام شده توسط روانشناس جنی پارکر از دانشگاه غرب انگلستان نشان میدهد که زنان بیش تر از مردان کابوس را تجربه میکنند. در واقع زنان نه تنها کابوس های بیشتری را گزارش میدهند، بلکه آن ها را به صورت شفاف تری گزارش میدهند.


5 > رویا های وابسته به الهام

نتیجه ی نظر سنجی بزرگی نشان میدهد که بین 18 تا 38 درصد افراد حداقل یک رویای وابسته به الهام داشته اند. درصد افرادی که به خواب وابسته به اطلاع یا الهام قبلی باور دارند، 63 تا 98 درصد است.


6 > حیوانات هم خواب میبینند

مطالعات انجام شده بر روی حیوانات مختلف نشان میدهد که حیوانات خواب میبینند و امواج مغز آن ها در طول خواب امواجی شبیه به امواج مغز انسان دارد. یک سگ را در طول خواب نگاه کنید ، پنجه ی آن ها مانند دویدن تکان میخورد .


7 > خواب همه رنگی نیست

حدود 12 درصد از مردم به طور کامل سیاه و سفید خواب میبینند، و باقی مردم به صورت رنگی خواب میبینند. تحقیقات نشان میدهد در دهه ی 1950 اکثریت رویاهای مردم سیاه و سفید بوده اما در دهه ی 1960 شروع به تغییر کرد. در حال حاضر تنها 4 درصد از رویاهای افراد زیر 25 سال سیاه و سفید هستند. تحقیقات نشان میدهد شاید علت تغییر رنگ خواب ها به علت تغییر رنگ تلویزیون های سیاه و سفید به رنگی است.


8 > نابینا ها هم خواب میبینند

افرادی که پس از تولد نابینا شده اند میتوانند تصاویر را در رویاهای خود مشاهده کنند. افرادی که نابینا به دنیا می آیند هیچ تصویری را مشاهده نمیکنند، اما رویاهایی درخشان شامل حواس دیگر مثل حس شنیدن، بو کشیدن و لمس کردن و احساس دارند.


9 > بدن در هنگام خواب فلج است

در 90 دقیقه ی اول خواب، شما به مرحله ی عمیقی از خواب سبک به خواب عمیق وارد میشوید. و بعد از آن وارد مرحله ی REM میشوید، REM مخف کلمه ی حرکت سریع چشم است. در طول این مرحله بیشتر بدن شما اساسا فلج میشود و برخی از انتقال دهنده های عصبی و عضلات خاموش میشوند.


10 > شما میتوانید در خواب آگاه باشید

برای بسیاری از مردم ،خواب یک بخش غیر فعال است که در آن ناممکن ها ممکن میشود. اما واقعیت دیگری که ما تمرین میکنیم کاملا از زندگی عادی ما جدا است. در حالی که تصاویر ممکن است در لحظه فوق العاده روشن باشند میتوانند به سرعت محو شوند و مابیدار شویم و این فقط یک رویا بوده است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 262 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید