• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین نکات برای جلوگیری از صدمه در ورزش

بهترین نکات برای جلوگیری از صدمه در ورزش

صدمات در هنگام ورزش بسیار ناامید کننده هستند و میتوانند مانع ورزش

و فعالیتی شوند که شما میخواهید انجام دهید. در اینجا لیستی از نکاتی

است که میتوانید برای جلوگیری از صدمات در ورزش انجام دهید:

#1 پوشیدن کفش مناسب
#2 ایجاد تنوع در ورزش روزمره
#3 تمرکز
#1 پوشیدن کفش مناسب
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 ایجاد تنوع در ورزش روزمره
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 تمرکز
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > پوشیدن کفش مناسب

مهم ترین نکته در ورزش پوشیدن کفش مناسب و خوب است. کفش مناسب کفشی است که با سایز پای شما یکی باشد و مواد به کار برده در آن راحت باشد.


2 > ایجاد تنوع در ورزش روزمره

اگر شما شخص پر انرژی هستید و در عین حال عاشق دویدن، بهتر است مراقب سلامت قلب و عروق خود باشید. بهتر است در طول 3 ماه، 3 الی 4 روز در هفته را به دویدن اختصاص دهید.


3 > تمرکز

اگر در ورزش تمرکز نکنید، احتمالا به خودتان صدمه میزنید. اگر شما به یک قهرمان بدنساز نگاه کنید متوجه سطح بالای تمرکز او می شوید. تمرکز به مرور زمان به دست می آید، و ورزشکار به صورت ذهنی و خودکار تمرکز را در ذهن خود چک میکند. اگر تمرکز نداشته باشید ، ورزش سنگین تر باعث صدمه ی بیشتری میشود.


4 > تغذیه مناسب

در صورتی که شما تغذیه مناسب نداشته باشید، به خودتان صدمه میزنید، و تغذیه مناسب با سلامت عمومی شما در ارتباط است. هنگامی که شما تغذیه مناسب ندارید یا رژیم غذایی دارید و تغذیه شما محدود است، مراقب ورزش سنگین باشید. اما  داشتن یک رژیم غذایی مناسب به این معنا نیست که شما نمیتوانید ورزش سنگین داشته باشید.


5 > بیش از حد ورزش نکنید

ورزش بیش از حد قدرت عضلات و تهویه بدن را تحت تاثیر قرار میدهد. ورزش بیش از حد روند انرژی را به تاخیر می اندازد. همچنین مانع پیشرفت در ساخت عضلات و قدرت سیستم عصبی میگردد. راه حل این مشکل این است که روند ورزش را به 3 الی 4 روز در هفته کاهش دهید یا بیش از یک ساعت ورزش نکنید.


6 > ایجاد کشش

کشش در ورزش برخلاف گرم کردن است. کشش بعد از ورزش به کشیدگی و باز شدن عضلات کمک میکند. به علت گرم کردن و کشش ، عضلات گرم و انعطاف پذیرتر میشوند و دامنه ی حرکتی آن ها بیشتر است . همچنین کشش بین ست های ورزش به ساخت عضله و گردش خون بیشتر کمک میکند. پس اگر حرکات کششی را بعد از تمرینات خود انجام دهید، روز بعد درد عضلانی شما کاهش میابد.


7 > وزنه ی بیش از حد سنگین بلند نکنید

وزنه ی بیش از حد بلند کردن ریسک آسیب زدن به شما را بالا میبرد. در صورتی که نمی توانید وزنه را به خوبی کنترل کنید، و قادر به حرکت دادن زیاد آن نیستید به معنی این است که وزنه برای شما بیش از حد سنگین است. وزنه ی مناسب وزنه ایی است که به صورت ذهنی و فیزیکی بتوان آن را کنترل کرد.


8 > گرم کردن

مهم نیست که چه نوع از فعالیت های تناسب اندام را انجام میدهید، گرم کردن باعث میشود که احتمال صدمه دیدن کاهش یابد و روند تمرینات سریع تر پیش رود. روند گرم کردن کمک میکند تا عضلات استرس را به خوبی کنترل کنند و آسیب نبینند.


9 > مناسب سن خود رفتار کنید

مناسب سن خود ورزش کنید. اگر شما بیش از حد سریع و طولانی و با قدرت بسیار بالا ورزش کنید، حتما این تمرین با آسیب و صدمه به پایان میرسد. شانه ها در معرض بیشترین خطر برای ورزشکاران هستند.


10 > بدن خود را بشناسید

در واقع بهترین راه برای جلوگیری از صدمه، شناختن محدودیت های بدنتان است. یک جراح ارتوپد میگوید: این فقط در مورد فعالیت های ورزشی تناسب اندام نیست، این باعث شناخت نقاط ضعف بدن و دور نگه داشتن خود از فعالیت هایی است که به آن نقطه فشار وارد میکند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 184 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید