• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
سرگرمی

بهترین سری مسابقات فوتبال دنیا

بهترین سری مسابقات فوتبال دنیا

footballtournamentدنیای مهیج فوتبال دنیایی است مهیج و مسابقات فوتبال همیشه مهیج و دیدنی هستند. تیم های کشور های مختلف سعی دارند در مسابقات بین المللی حضور یاند و از این طریق دید مردم جهان را نسبت به خود جلب کنند. در زیر قصد داریم بهترین مسابقات فوتبال دنیا را به شما معرفی کنیم:


#1 جام جهانی FIFA
#2 لیک قهرمانان اروپا
#3 جام ملت های اروپا
#1 جام جهانی FIFA
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#2 لیک قهرمانان اروپا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#3 جام ملت های اروپا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 2.5/10
1 > جام جهانی FIFA

fifa-world-cupمطمئنا مسابقاتی پرشور تر و هیجان انگیز تر از مسابقات فیفا وجود ندارد. قهرمان شدن در مسابقات فیفا حس فوق العاده ای به مردم کشور برنده می دهد. این قهرمان شدن باعث افزایش اتحاد ملت آن کشور نیز می شود. چرا که چنین کشوری توانسته در یکی از بزر گترین رقابت های دنیا پیروز شود.


2 > لیک قهرمانان اروپا

UEFA_Champions_Leagueپر زرق و برق ترین و معروف ترین مسابقات فوتبال در دنیا که مشهورترین تیم های دنیا را از سرتاسر دنیا به مصاف هم می فرستد، جام قهرمانی یوفاست.


3 > جام ملت های اروپا

UEFA_Euroاولین مسابقه از این سری مسابقات در سال 1958 میلادی در کشور فرانسه برگزار شد و از از آن زمان تاکنون مسابقات مشور زیادی در این دوره های قهرمانی برگزار شده است. در حال حاضر آلمان و اسپانیا هر کدام 3 قهرمانی در کارنامه خود دارند. این سری مسابقات فوق العاده رقابتی هستند. نکته قابل توجه این که در این سری مسابقات حداقل باید 24 تیم حضور داشته باشند.


4 > Copa Libertadors

این سری رقابت ها که در آمریکای جنوبی خیلی مورد توجه است. به حداقل 135 کشور دنیا پخش شده است. برترین تیم مسابقات Copa Libertadors کشور آرژانتین با 7 برد است.


5 > Copa America

قدیمی ترین سری مسابقات که اولین بار در آرژانتین در سال 1916 برگزار شده. برترین تیم این مسابقات اروگوئه با 15 قهرمانی است.


6 > لیگ UEFA ی اروپا

پر زرق و برق ترین نوع مسابقات لیگی. این مسابقات بخش مهمی از دنیای مسابقات فوتبال را تشکیل می دهد. در سال های اخیر چلسی و اتلتیکو مادرید برترین این مسابقات بوده اند.


7 > جام ملت های آفریقا

همه ما به خوبی می دانیم که آفریقا مهد فوتبال است و سری مسابقات جام ملت های آفریقا هم گواه بر این مهم است. جام ملت های آفریقا بین تیم های مطرح آفریقا برگزار می شود. تاکنون کشور مصر بهتر از بقیه کشورها با 7 برد ظاهر شده است.


8 > FA Cup

جام FA Cup انگلیس شاید مشهورترین سری مسابقات خانگی است که در سال 1872 میلادی تشکیل شد. استادیوم Wembley که به “خانه فوتبال” معروف است، شهرتش را مدیون همین FA Cup است که لحظات تاریخی ای از مسابقات فوتبال در آن به یاد مانده.


9 > جام کنفدراسیون ها

در سال 2005 جام کنفدراسیون ها نظر هواداران دنیای فوتبال را به خود جلب کرد و به عنوان بخشی بسیار مهم برای آماده سازی جام جهانی مطرح شد. این سری مسابقات سالانه در کشوری که جام را فراهم کرده برگزار می شود. جام کنفدراسیون فرصتی بسیار خوب برای کارمندان FIFA است تا آمادگی کشورها را برای مسابقات مهم پیش بینی کنند.


10 > Copa Del Rey

می توان Copa Del Rey را معروف ترین سری مسابقات رقابتی اروپا دانست که تاریخ پرباری از سال 1928 دارد. از سوی دیگر این جام طولانی ترین سری مسابقات اسپانیاست. برای اکثر باشگاه های فوتبال، Copa Del Rey فرصت خوبی برای کسب مدال فراهم می کند. در صدر برندگان این سری مسابقات، اتلتیکو مادرید با 10 قهرمانی قرار دارد.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 370 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید