• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین نکات برای جلوگیری از سرطان

بهترین نکات برای جلوگیری از سرطان

افزایش نرخ سرطان در سراسر جهان وجود دارد و بسیاری از مردم از این بیماری رنج می برند. اگر توجه ویژه ایی به زندگی خود داشته باشید، می توانید به سادگی از وقوع آن جلوگیری کنید. شما باید بیاموزید که چطور از خودتان محافظت کنید. در این مطلب بهترین نکات برای جلوگیری از سرطان را به شما معرفی می کنیم:

#1 به طور منظم به پزشک مراجعه کنید
#2 واکسینه شدن
#3 از خود در برابر خورشید محافظت کنید
#1 به طور منظم به پزشک مراجعه کنید
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 واکسینه شدن
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 از خود در برابر خورشید محافظت کنید
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > به طور منظم به پزشک مراجعه کنید

معمولا آزمایش ها برای انواع سرطان ها مثل سرطان پوست ،روده بزرگ، پروستات و سرطان سینه به تشخیص سریع سرطان کمک زیادی می کنند، بنابراین درمان موفقیت آمیز خواهد بود. از دکتر خود در مورد دستور کار غربالگری سرطان سوال کنید.


2 > واکسینه شدن

پیشگیری از سرطان شامل حفاظت از برخی از عفونت های ویروسی می شود. هپاتیت ب می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش دهد. واکسن هپاتیت ب برای برخی از بزرگسالان که در معرض بیماری های مقاربتی، معتادان تزریقی و همچنین کارکنان امنیت عمومی و مراکز بهداشتی که ممکن است در معرض عناصر آلوده ی خون و مایعات بدن باشند پیشنهاد می شود.


3 > از خود در برابر خورشید محافظت کنید

سرطان پوست یکی از گسترده ترین سرطان ها برای اجتناب است. باید از خود در برابر آفتاب ظهر محافظت کنید و از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باید از آفتاب دور بمانید، چون در این زمان اشعه ی خورشید بسیار قوی است . بهتر است زمانی که در این ساعات بیرون هستید سعی کنید در سایه بمانید. عینک آفتابی هم موثر است.


4 > از توتون و تنباکو دور بمانید

استفاده از هر نوع دخانیات شما را به سرعت به سوی سرطان می کشد. سیگار کشیدن به بسیاری از سرطان ها مربوط می شود مانند سرطان ریه، گردن و سرطان کلیه. علاوه بر این جویدن تنباکو به سرطان حفره دهان و لوزالمعده مرتبط است. حتی اگر شما دخانیات مصرف نمی کنید ، برخورد با دود سیگار خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می دهد.


5 > از خطرات تلفن همراه دور بمانید

از تلفن همراه خود فقط برای تماس های کوتاه و یا پیام دادن استفاده کنید. برای جلوگیری از هر گونه خطر ،اثبات شده است که تلفن های همراه خطر ابتلا به سرطان مغز را افزایش می دهند. با این حال بسیاری از مطالعات نشان می دهد که این زنجیره درست است.


6 > در مورد تراکم سینه سوال کنید

تحقیقات اخیر نشان می دهد که زنانی که در ماموگرافی تراکم پستان، 75 درصد یا بیشتر کشف کرده اند، خطر ابتلا به سرطان در آن ها 4 تا 5 برابر بیشتر است. سینه های متراکم تر سطح بالاتری استروژن تولید می کنند. ورزش کردن عمدتا موثر است. کاهش چربی بدن هم کمک کننده است. پروتئین ها مانند آدیپوکینها و هورمونهایی مانند انسولین ، احتمال خروج فرآیند های سرطان را در سلول ترویج می دهند.


7 > ورزش کردن

ورزش مناسب مانند دویدن 2 ساعت در هفته، خطر ابتلا به سرطان سینه را تا 18 درصد کاهش می دهد. تمرینات منظم و همیشگی باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان و کاهش چربی در بدن می شود و به تولید استروژن کمک میکند که عاملی برای جلوگیری از سرطان سینه است.


8 > نوشیدن آب مانع سرطان می شود

نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات دیگر خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می دهد و به کاهش غلظت عوامل سرطان زا در ادرار کمک می کند. حداقل در روز 8 لیوان آب و مایعات بنوشید.


9 > گوشت را اول در مواد بخابانید

گوشت کاملا پخته شده می تواند عوامل سرطان زا را در خود داشته باشد. هنگامی که گوشت در دمای بالا پخته می شود ، هیدروکربن های آروماتیک به غذا نفوذ می کنند. توصیه می شود خوردن گوشت کبابی را کاهش دهید.


10 > از فیلتر تصفیه آب استفاده کنید

شما ممکن است در معرض مواد سرطان زا و مواد شیمیایی که باعث اختلال هورمون ها می شود باشید. گزارش پنل سرطان ریاست جمهور نشان میدهد که چگونه با این فیلتر های آب کمتر در معرض عوامل سرطان زا قرار گیریم و این فیلتر های خانگی از آب های معدنی فروشگاه ها سالم تر هستند. آب های معدنی فروشگاهی در فولاد ضد زنگ یا شیشه نگهداری می شوند تا از آلاینده های شیمیایی مانند BPA دور باشند که می توانند به بطری های پلاستیکی نفوذ کنند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید