• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

بهترین چشمه های آب گرم در جهان

بهترین چشمه های آب گرم در جهان

Best Hot Springs Around The Worldچشمه های آب گرم با تخلیه آب گرم درونی زمین در یک موقعیت جغرافیایی خاص ایجاد می شوند. آب های غنی از مواد معدنی چشمه ها قدرت درمان بیماری ها را نیز دارند. بر همین اساس مردم در اقصی نقاط جهان در چشمه های آب گرم جهان برای تمدد اعصاب و معالجه، آب تنی می کنند. آنچه که در ادامه می خوانید لیستی از بهترین چشمه های آب گرم در جهان است.


#1 چشمه درخشان بزرگ، پارک ملی يلو استون، وايومينگ، ايالات متحده
#2 پاموكاله، تركيه
#3 بلو لاگون (تالاب آبی رنگ)، ايسلند
#1 چشمه درخشان بزرگ، پارک ملی يلو استون، وايومينگ، ايالات متحده
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 6/10
#2 پاموكاله، تركيه
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5.3/10
#3 بلو لاگون (تالاب آبی رنگ)، ايسلند
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 6.7/10
1 > چشمه درخشان بزرگ، پارک ملی يلو استون، وايومينگ، ايالات متحده

وجه تسميه چشمه، رنگ های جذاب آن هست. در اين مكان آب آبی رنگ پر جنب و جوش در مركز، توسط رنگ های روشنی مثل قرمز، نارنجی، زرد، آبی و سبز احاطه شده است.

1


2 > پاموكاله، تركيه

پاموكاله گروهی از چشمه های آب گرم و سنگ های تراورتن واقع در استان دنيزلی تركيه است. پاكولا در زبان تركی به معنای برج پنبه ای است. شكل برجی منحصر به فرد و چاله های آب بوسيله رسوب مواد معدنی بوجود آمده اند.

2


3 > بلو لاگون (تالاب آبی رنگ)، ايسلند

اين چشمه معدنی گرم مهم ترين جاذبه توريستی در ايسلند است.  هر ساله اين مكان ميليون ها بازديدكننده دارد. بلو لاگون در واقع يک تالاب دست ساخت بشر است.

3


4 > چشمه های آب گرم ماموت، پارک ملی يلواستون، وايومينگ، ايالات متحده

اين چشمه ها بوسيله هزاران سال فعاليت آتشفشانی در اين منطقه ايجاد شده اند. برف و باران منابع آبی اصلی چشمه های آب گرم ماموت هستند. سنگ تراورتن نيز در اثر انحلال سنگ آهک در اثر بالا آمدن آب چشمه  در اين منطقه تشكيل می شود.

4


5 > چشمه های آب گرم شهر گلن وود، كلرادو، ايالات متحده

چشمه های آب گرم گلن وود بزرگ ترين مخزن چشمه آب گرم در جهان است. درجه حرارت آب در اين چشمه در تمام طول سال در 33.8 درجه سانتی گراد ثابت است.

5


6 > ترمه دی ساتورينا، توسكانی، ايتاليای شمالی- مركزی

ترمه دی ساتورينا گروهی از چشمه های قديمی را شامل می شود. نامگذاری آن براساس خدای روم Saturn صورت گرفته است.مخلوط مواد معدنی اين چشمه برای تمدد اعصاب و آرامش پيشنهاد می شود.

6


7 > چشمه های آب گرم، جيگوكودانی، ناگانو، ژاپن

اين چشمه ها در پارک ملی جوشينوتسو كوگن در شهر ناگانو واقع شده اند. ژاپنی ها واژه جيگوكودانی به معنی دره جهنم را برای آن ها بكار می برند. آب گرم چشمه از زمين منجمد احاطه شده بوسيله جنگل های متراكم بيرون می ريزد.

7
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

رمان ایران 13 آبان 1396 پاسخ

۱ > چشمه درخشان بزرگ، پارک ملی یلو استون، وایومینگ، ایالات متحده
وجه تسمیه چشمه، رنگ های جذاب آن هست. در این مکان آب آبی رنگ پر جنب و جوش در مرکز، توسط رنگ های روشنی مثل قرمز، نارنجی، زرد، آبی و سبز احاطه شده است.

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید