• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

بهترین جنگنده های دنیا

بهترین جنگنده های دنیا

best-fighterشاید گاهی هنگام فکر کردن به تسلیهات نیروی هوایی،این سوال به ذهنمان آید که بهترین جنگنده کدام است.کدام جنگنده مدرن قدرتمندتر است وچرا.آمار این مطلب ما برای رتبه بندی بهترین جنگنده ها بر اساس میزان مخفی ماندن،سرعت،میزان اوج گیری و تکنولوژی ساخت می باشد.همچنین اراِئه توانایی کنترل بالا به خلبان در جنگ های هوا به هوا را نیز در نظر میگیریم.هر کدام از جنگنده های ذکر شده در نوع خود بهترین هستند،هر چند که تا بحال جنگی میان انها رخ نداده است.البته ناگفته نماند که رتبه بندیمان بر اساس اطلاعاتی است که در مورد ویژگی ها و خصوصیت هایشان در دست داریم و نیز در حال استفده میباشند(نه انهایی که هنوز در مراحل آزمایش هستند)و حال شروع میکنیم به معرفی بهترین جنگنده های دنیا:


#1 Lockhed Martin /Boing F22 Raptor
#2 Boing F/A-18E/FSuperHornet
#3 Eurofighter Typhoon
#1 Lockhed Martin /Boing F22 Raptor
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 Boing F/A-18E/FSuperHornet
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 Eurofighter Typhoon
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > Lockhed Martin /Boing F22 Raptor

جنگنده ی ویژه  f-22 Raptor برای اکثر رادارها غیر قابل رد گیری است.این جنگنده بسته ای از تسحیلات قوی را با خود حمل میکند.همچنین گرانترین و پیشرفته ترین جنگنده تولید شده تاکنون است.بیشتر سنسورهای این جنگنده classfied باقی مانده است.این جنگنده برای کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای عضو ناتو نیز پیشنهاد نشده است.در حال حاضر جنگنده f-22 بهترین جنگنده ساخته شده است.

f22_raptor


2 > Boing F/A-18E/FSuperHornet

جنگنده ی SuperHornet آماده ترین جنگنده ی چندکاره ی نیروی دریایی ایالات متحده ی امریکاست.همچنین در استرالیا نیز به عنوان جنکنده اصلی مورد استفاده قرار میگیرد. مدل F/A-18E/F این جنگنده بزرگتر و مستعدتر از مدل قبلی ان یعنی F/A-18C/D میباشد.در جنگنده ی SuperHornet از موتورهای نسل جدید استفاده شدهاست و نیز میتواند موشک های بیشتر را حمل کند.

fa_18_ef_super_hornet


3 > Eurofighter Typhoon

پروژه ی اولیه ی این جنگنده در سال 1986 میلادی توسط کشورهای آلمان،ایتالیا،انگلیس و بعدها اسپانیا برای پیشبرد جنگنده های چند منظوره با مدل  Eurofighter consortium که قابلیت حملات به زمین را نیز ذاشت.این نسل جنگنده ها قابلیت حمل موشک های با طراحی اروپایی را دارد.حال جنگنده ی Eurofighter Typhoonتقریبا نصف توانایی جنگی F-22 Raptor را دارد.

eurofighter_typhoon


4 > Dassault Rafale

جنگنده ی  Rafale در هر دو نیروی دریایی و هوایی فرانسه به کار گرفته می شود.این جنگنده ی چند منظوره،آخرین سیستم های avionics را در خود جای داده است.همچنین امکاناتی و اندازه هایی به این جنگنده اعمال شده تا بیشترین رادار گریزی را داشته باشد.جنگنده ی Rafale قدرت مانور بالایی را نیز دارد.همچنین می تواند روی 40 هدف قفل کرده و به صورت هدف های 4 تایی آنها را مورد آتش قرار دهد.همچنین می تواند در مقابل آخرین نسل F-16 بجنگد.

dassault_rafale


5 >  Sukhoi Su-35

جنگنده ی چند منظوره ی  Su-35 نسل توسعه یافته ی جنگنده ی  Su-27 می باشد.این جنگنده پیشنهادی است برای جایگزینی با MiG-29 وSu-27 ld .در سال 2012 برای استفاده،وارد نیروی هوایی روسیه شد.جنگنده  Su-35 دارای قدرت مانور و سرعت بسیار بالا و میزان اوج گیری عالی می باشد.قدرت اصلی این جنگنده در جنگ های هوا به هوا می باشد.

su_35


6 >  McDonnel Douglas F-15 Eagle

این جنگنده بیشتر برای penetrate کردن تشکیلات دشمن طراحی شده است و تاکنون بیش از 100 هدف هوایی را از بین برده است و همچنین بیشترین موفقیت را در جنگ های مناطق سرد داشته است.سلاح ها و ادوات الکترونیکی که در F-15 استفاده شده است این قابلیت را به F-15 Eagle داده تا هدف را تشخیص داده،روی آن قفل کرده و به سمت آن آتش کند.

f15_eagle


7 >  Mikoyan MiG-31

این جنگنده به عنوان از برنامه کلی دفاع در برابر حملات هوایی با قابلیت مقابله با تهدیدات نیروهای هوایی و موشک های کروز ناتو،توسعه یافته است.این جنگده تمرکز زیادی روی سرعت بالا،اوج گیری زیاد کرده است و در عوض قدرت مانورش قربانی این ویژگی ها شده است.

mikoyan_mig_31_foxhound


8 >  Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon

این جنگنده سبک تر و ارزانتر از جنگنده ی F-15 Eagle است.همچنین F-15 منحصرا برای جنگ های هوایی گزینه خوبی است اما جنگنده F-16 جنگنده ایست چند منظوره برای هدف های هوایی و زمینی.این جنگنده به تعداد زیادی تولید شده است(حدود 4500 فروند) که تاکنون به 26 کشور صادر شده است.این جنگنده کوچکتر ولی قدرت مانور آن بالاست.

f16


9 > Saab JAS 39 Gripen

چهارمین نسل جنگنده ی سبک وزن چندمنظوره تولید شده توسط Saab the Gripen.این جنگنده ازآخرین تکنولوژی های روز جنگنده ها بهره می برد که آن را قادر به حمل انواع موشک ها،ضدهوایی ها و تسحیلات حملات زمینی می کند.این جنگنده برای درگیری های نزدیک به دلیل طراحی پیشرفته به کار می آید ودینامیک آن خیلی agile است.

jas_39_gripen


10 >  Chengdu J-10

جنگنده ی چند منظوره J-10 اولین جنگنده توسعه یافته ی چینی است که در کیفیت و قابلیتها به جنگنده های غربی نزدیک شده است.این جنگنده در ابتدا برای درگیری های هوایی برنامه ریزی شده بود که بعدها به جنگنده ای چندمنظوره ارتقا یافت.

j10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 220 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید