• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

باهوش ترین پرنده های سخنگو در جهان

باهوش ترین پرنده های سخنگو در جهان

باهوش ترین پرندگان سخنگوما انسان ها هر زمان که پرنده ای بامزه و زیبا صدایمان را تقلید می کند، کاملا ساکت می شویم، این طور نیست؟ تعدادی از گونه های طوطی همچون طوطی خاکستری آفریقایی، طوطی بادگریگار، طوطی زرد قفای آمازون و … بخاطر درک بهتر صدای انسان شناخته شده هستند. عادت حرف زدن آن ها نشان می دهد که چقدر رابطه عمیقی با انسان ها دارند. در این مطلب باهوش ترین پرندگان سخنگو در جهان رو معرفی می کنیم.


#1 طوطی خاكستری آفريقای
#2 بادگرياگر
#3 زرد قفای آمازون
#1 طوطی خاكستری آفريقای
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 8.6/10
#2 بادگرياگر
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 6.4/10
#3 زرد قفای آمازون
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 6.2/10
1 > طوطی خاكستری آفريقای

طوطی خاكستری آفريقايی باهوش ترين طوطی سخنگوی جهان است. اين پرنده بومی جنگل های بارانی آفريقای غربی و مركزی بوده و قدرت بالايی در درک و تقليد گفتار انسان دارد.

1


2 > بادگرياگر

اين پرنده سخن گوی باهوش بومی استراليا است. باهوش ترين پرنده اجتماعی كه قابليت يادگيری واژگان زياد را دارد. اما با اين حال همه پرندگان اين گونه، اين قابليت را ندارند اما برخی می توانند 300 تا 500 كلمه و جمله را ياد بگيرند.

2


3 > زرد قفای آمازون

زرد قفای آمازون ديگر پرنده دارای قابليت صحبت كردن از خانواده طوطی های آمازون است. اين پرندگان قادرند كه طيف وسيعی از كلمات را كپی كرده و آن ها را به بهترين نحو تقليد كنند.

3


4 > طوطی اكلكتوس

طوطی اكلكتوس بومی جزاير گينه نو بوده و به خاطر وضوح حرف زدن و دامنه واژگانش شهرت دارد. اين پرندگان بيشتر كلمات را كه از اطراف می شنوند كپی برداری كرده و با كيفيت بالايی تقليد می كنند.

4


5 > طوطی كوچک طوقه دار هندی

اين پرنده يكی از خارق العاده ترين پرندگان سخنگو در ميان گونه های طوطی است. اين ها می توانند 200 تا 250 واژه را ياد بگيرند.

5


6 > طوطی كوچک دم دراز مانک

اين طوطی به طوطی كواكر هم شهرت دارد و اساسا در سرتاسر اروپا، آمريكای جنوبی و شمالی يافت می شود. مثل ساير پرندگان سخنگو اين پرندگان نيز به مراقبت و آموزش صحيح نياز دارند تا صدای انسان را تقليد كنند.

6


7 > مرغ مینای تپه ای

اين پرنده يكی از بهترين پرندگان سخنگوی جهان است و در جنوب شرقی آسيا يافت می شود. مرغ مینای تپه ای به خاطر توانايی تقليد صدا با لحن دقيق بسيار مشهور هست.

7


8 > طوطی كاكل سفيد

طوطی های كاكل سفيد پرندگان بسيار اجتماعی هستند كه توانايی صحبت كردن بالاتری دارند. اين پرندگان طيف وسيعی از صداها را تقليد می كنند. اما توانايی حرف زدن آن ها كاملا به آموزش های داده شده توسط انسان بستگی دارد.

8


9 > كاكل زرد آمازون

طوطی های كاكل زرد آمازون بازيگوش و خونگرم در جنگل های بارانی آمريكای شمالی و جنوبی يافت می شوند. برخی از اين گونه ها سخنگوهای بسيار خوبی می شوند و برخی ديگر هرگز صحبت نمی كنند.

9


10 > پيشانی آبی آمازون

پيشانی آبی آمازون، پرنده دست آموز و سخنگو، بومی آمريكای جنوبی است كه به خاطر علامت آبی متمايز بر روی سرش شناخته می شود. اين پرندگان برای يادگيری نياز به تعامل با انسان دارند.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید