• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

کوتاه عمرترین جانوران

کوتاه عمرترین جانوران

shortest-living-animals-worldتغییر در متابولیسم، نسبت اندازه مغز به بدن، محیط و بسیاری از فاکتورهای ناشناخته، طول عمر گونه های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد. بعضی از این جانوران مثل نهنگ سرگنده و مارماهی ها صدها سال عمر می کنند. در حالی که بعضی گونه های دیگر جانوری، تنها چند ساعت زنده اند. اینجا جانورانی را به شما معرفی می کنیم که کوتاه ترین طول دوره زندگی را در جهان در میان سایر جانوران دارند.


#1 یک روزه ها
#2 شکم تار یا شکم مژک دار
#3 مورچه های نر
#1 یک روزه ها
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 3/10
#2 شکم تار یا شکم مژک دار
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 4.8/10
#3 مورچه های نر
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 7/10
1 > یک روزه ها

یک روزه ها کوتاه ترین طول دوره زندگی را بر روی کره زمین دارند. زندگی آن ها تنها ۲۴ ساعت است. یک روزه ها همچنین به علت طول عمر  یک روزه شان با عنوان “حشرات یک روزه” نامیده می شوند.

1


2 > شکم تار یا شکم مژک دار

شکم تارها یکی از میکروارگانیسم های آبزی هستند که برای زندگی در محیط های دریایی سازش یافته اند. آن ها تا حداکثر ۳ میلی متر رشد می کنند و چرخه زندگی ۳ روزه دارند.

2


3 > مورچه های نر

این مورچه ها کل چرخه زندگیشان تنها ۳ هفته است. مورچه های نر یک رفتار تن پرورانه ای دارند و زیاد کار نمی کنند. کلونی های مورچه ها همیشه بوسیله ماده ها شکل می گیرد.

3


4 > مگس های خانگی

مگس های خانگی بسیار معمول بوده و یکی از حشرات آزاردهنده در محل خواب ما هستند. طول عمر این حشرات تنها به ۴ هفته محدود می شود. مگس های خانگی که در خانه هستند طول عمر بیشتری از مگس های ساکن در بیرون دارند.

4


5 > سنجاقک

۵۰۰۰ گونه مختلف از سنجاقک ها در جهان وجود دارد. حداکثر طول عمر این حشره زیبا حدود ۴ ماه هست. اما بیشتر سنجاقک ها این مدت را زندگی نمی کنند چون به آسانی بوسیله عنکبوتها، پرندگان، مارمولکها و وزغ ها خورده خواهند شد.

5


6 > موش خانگی

متوسط عمر موش خانگی ۱ سال است. اما شکارچیانی همچون گربه و مسمومیت، این زمان را حتی کوتاه تر هم ساخته است. موش های خانگی در طول مراحل رشدی خود در معرض بیماریها هستند.

6


7 > آفتاب پرست

آفتاب پرست های پلنگی تنها طول عمر ۱ سال دارند. در واقع، کوتاه ترین طول عمر را در میان خزندگان و خانواده آفتاب پرست ها دارند. آفتاب پرست های پلنگی، بومی بخش های شمالی و شرقی ماداگاسکار هستند. آن ها به علت کوتاهی عمر، رفتار جفت گیری سریعی از خود نشان می دهند.

7


8 > ماهی پشه خوار

ماهی پشه خوار یکی از ماهی های آب شیرین بومی ایالات متحده است و تنها ۲ سال عمر می کند. اما ماهی پشه خواری که در خانه نگه داری می شود، طول عمر بیشتری از آن هایی که در آب های شور ساکن اند دارد. ماهی های ماده نیز کمی عمر بیشتری از نرها دارند.

8


خوکچه های هندی

خوکچه های هندی حیوانات اجتماعی دوست داشتنی بومی آفریقای جنوبی هستند.  خوکچه های هندی دوست داشتنی تنها ۴ سال عمر دارند. آن ها به آسانی در معرض یک سری از بیماری ها هستند که نیاز به تغذیه این حیوانات خانگی زیبا در فواصل زمانی مناسب و چک آپ توسط دامپزشک در زمان مشخص را می طلبد.

9


10 > خرگوش های اهلی

خرگوش ها پستانداران کوچکی هستند که در بخش های مختلف دنیا زندگی می کنند. خرگوش های اهلی تنها میانگین عمری ۸ تا ۱۲ ساله دارند. آن ها در رنگ ها و اندازه های مختلف یافت می شوند. اما گونه های دوست داشتنی این حیوانات تنها طول عمر چند ساله دارند .

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید