• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

خوش طعم ترین و نادرترین میوه ها در دنیا

خوش طعم ترین و نادرترین میوه ها در دنیا

rarest and tastiest fruits in the worldمیوه ها یکی از سالم ترین و مغذی ترین مواد غذایی برای ما محسوب می شوند. در این میان برخی از میوه ها به علت اینکه تنها در مناطق خاصی یافت می شوند، بسیار نادر هستند. شرایط آب و هوایی، نوع خاک، عوامل گرده افشانی و … فاکتورهای تعیین کننده برای رشد برخی درختان میوه در یک منطقه خاص هستند. در این مطلب ۱۰ میوه که کمیاب ترین میوه ها در جهان محسوب می شوند را معرفی می کنیم.


#1 آكه
#2 رمبوتان (مژكی)
#3 فيزاليس
#1 آكه
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 رمبوتان (مژكی)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 فيزاليس
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آكه

آكه ميوه كمياب و عجيبی است كه بومی مناطق گرمسیری غرب آفريقا است. اين ميوه همچنين ميوه ملی جامائيكا می باشد. شكل مغزی شكل ميوه، آن را به يک ميوه جالب تبديل کرده است.

1


2 > رمبوتان (مژكی)

ميوه رمبوتان در سرتاسر جنوب شرقی آسيا رشد می كند. اين ميوه عجيب و غريب تخم مرغی شكل در قسمت خارجي خود زائده های موئی دارد. نام گذاری آن براساس كلمه ‘rambut’ به معنای “موها” بوده است. در داخل ميوه بخش گوشتی سفيد رنگ و ترش و شيرين قرار دارد.

2


3 > فيزاليس

فيزاليس يک ميوه عجيب و غريب بومی آمريكای جنوبی است. اين ميوه از خانواده گوجه فرنگی بوده و غلاف برگ مانند شفاف آن جذابيت اصلی اين ميوه را تشكيل می دهد. ميوه فيزاليس در مقايسه با گوجه فرنگی كوچک تر است.

3


4 > انگور برزيلی

انگور برزيلی ميوه ای به رنگ ارغوانی و نادر است كه بومی جنوب شرقی برزيل است. اين ميوه برخلاف ساير ميوه ها در تنه درخت ظاهر می شود. مشابه انگور بوده ولی پوست بيرونی ضخيم تری دارد.

4


5 > خيار شاخدار آفريقايی

خيار شاخدار آفريقايی يكی از قديمی ترين ميوه ها در جهان می باشد. منشا اين ميوه از آفريقا است. بخش ميوه مانند خيار شاخدار سبز بوده و دانه های زيادی دارد. پوست خارجی ميوه غنی از ويتامين ث می باشد.

5


6 > خارگیل (دورين)

ميوه فصل دورين به عنوان “پادشاه ميوه ها” در سرتاسر كشورهای جنوب آسيا شهرت دارد. در واقع امروزه تنها گونه های معدودی از اين ميوه وجود دارند. اين درخت بومی اندونزی و مالزی می باشد. حضور تركيبات مختلف از يک ماده شيميايی، ميوه را بسيار بدبو می سازد.

6


7 > ميوه معجزه

اين ميوه، قرمز رنگ و كوچک بوده و بومی جنگل های مناطق گرمسیری غرب آفريقا می باشد. ميراكولين (گليكوپروتئين) موجود در ميوه آن را به شيرين ترين ميوه تبديل می كند. در زمينه پزشكی، پزشكان از اثر شيرين كنندگی اين ميوه برای برگرداندن اشتهای بيماران سرطانی بهره می گيرند.

7


8 > جوزالجنان (منگوستین هندی، آلوريتس)

ميوه جوزالجنان در بازارهای غربی بسيار نادر است. بومی اندونزی بوده اما در معدودی از كشورهای جنوب آسيا هم يافت می شود. جوزالجنان، ارغوانی رنگ بوده و يک قسمت ميوه مانند، در داخل يک پوسته نازک دارد. بخش خوراكی اين ميوه شكل مثلثی كوچک دارد. بعلاوه بسيار معطر است.

8


9 > چری مويا

ميوه چری مويا بومی كوه های آند در فاصله بين آرژانتين و شيلی است. يكی از نادرترين ميوه های رشد يافته در آمريكای جنوبی است. چری مويای گوشتالو شيرين بوده و بسيار خوشبو است. اين ميوه متمايل به سبز، شكل نامنظم تخم مرغی دارد و حداكثر 500 گرم است.

9


10 > Cupuacu

Cupuacu در اصل در جنگل های وحشی آمازون يافت می شود. اين ميوه همچنين در برخی بخش های پرو وجود دارد. كاملا به ميوه وحشی شباهت داشته و طول 8 اينچی و وزن ميانگين 2 كيلوگرمی دارد. اين ميوه پوسته ضخيمی داشته و مغز نرم خوشمزه ای دارد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 308 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید