• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

مکان هایی با بیشترین طول عمر ساکنان

مکان هایی با بیشترین طول عمر ساکنان

People-ageطول عمر، یکی از معیارهایی است که سلامت جوامع را تعیین میکند. به بیانی دیگر، اگر مردم کشوری طول عمر بالا داشته باشند، می توان گفت مردمش سالم تری دارد. مردم برخی کشورها یا شهرها، با رژیم غذایی مختص آن محل سلامت بدن خود را تا سنین بالا حفظ می کنند.

در بررسی که مدتی پیش انجام شده، مکان هایی که مردمش بیشترین طول عمر را دارند معرفی شدند. در مطلب امروز این بررسی را در اختیار شما قرار می دهیم. یعنی ۱۰ مکان دنیا با بیشترین طول عمر مردمش:


#1 Monaco (موناکو)
#2 Macau (ماکائو)
#3 Japan (ژاپن)
#1 Monaco (موناکو)
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#2 Macau (ماکائو)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#3 Japan (ژاپن)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
1 > Monaco (موناکو)

Monacoبا یک رکورد باوردنکردنی، Monaco دارای رکورد بیشترین طول عمر برای مردمش، یعنی 89.6 سال می باشد. برای توریستان و افراد ثروتمند، Monaco یکی از مساعد ترین مقصد های دنیاست. در این کشور، میانگین طول عمر زنان 93.7 سال و میانگین طول عمر مردان 85.7 سال می باشد. بیشتر ساکنان این کشور ولخرج هستند. چون مردمش معمولا در شغل خود، پول خوبی می گیرند. در نتیجه این 2 عامل، مردم این کشور می توانند از بهداشت و غذای عالی ای برخوردار باشند. پس در Monaco شما با پول، علاوه بر یک قایق لوکس در سواحل منحصر به فردش برای خوش گذرانی، می توانید برای خود در این دنیا زمان نیز بخرید.


2 > Macau (ماکائو)

macauماکائو یکی از مناطق کشور وسیع چین است با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر. این شبه جزیره، به قمار و کازینو و قمار مشهور است طوری که سرمایه گذاری های کلان خارجی میلیاردی را جذب خود می کند. ساکنان Monaco امید این را دارند که تا سن 80 سالگی به خوبی به زندگی خود ادامه خواهند داد. میانگین طول عمر مردم این شبه جزیره 84.46 سال است. با نگاهی جزئی تر، طول عمر زنان 87.5 و طول عمر مردان 81.5 سال است.


3 > Japan (ژاپن)

japanژاپنی ها به طول عمر بالا مشهورند. تغذیه عمده ی مردم ژاپن از ماهی و جلبک های دریایی است که باعث جلوگیری از ابتلا به شمار زیادی از بیماری ها بویژه سرطان و بیماری های قلبی می شود. نتیجه دیگر که این نوع تغذیه برای ژاپنی ها، نرخ خیلی پایین چاقی در این کشور است. طوریکه فقط 3.5% از مردم این کشور اضافه وزن دارند. طول عمر در این کشور به طور کلی 84.19 سال و با نگاهی جزئی تر 86 سال برای زنان و 82 سال برای مردان است. رقمی که بیشتر کشورهای پیشرفته را شرمسار می کند.


4 > Singapore (سنگاپور)

کشور سنگاپور به میانگین طول عمر تقریبی 84 سال مردم خود می بالد. به عنوان یکی از ثروتمندترین مناطق روی زمین که اقتصاد قوی ای نیز دارد، می تواند خدمات رایگانش را به ساکنانش افزایش دهد. بنابر این دور از باور نیست که یکی از موثرترین سیستم های بهداشت درمان دنیا را داشته باشد؛ یعنی ششمین رتبه در دنیا. غذای معمول مردم سنگاپور همانند بیشتر کشورهای آسیای شرقی از منابع طبیعی شامل مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها می باشد. میانگین طول عمر زنان در این کشور 85 سال و برای مردان 80 سال است.


5 > San Marino (سن مارینو)

San Marino پنجمین کشور کوچک دنیاست که اکثرا مردم آن ایتالیایی های مهاجرت کرده به این منطقه هستند. البته بومیان این کشور میانگین طول عمرشان 2 سال بیشتر از ایتالیایی های مهاجرت کرده، برابر با 83.12 سال است. شغل اکثر مردم این کشور به صورت کارهای دستی است بنابراین مردم زندگی آرام و بدون استرسی دارند. غذای آنها غذایی شبیه غذای کشور ایتالیاست که از مواد طبیعی و مغذی بهره می برد. زنان در San Marino طول عمر میانگین 85.7 ساله و در مقابل، مردان طول عمر 80 ساله دارند.


6 > Hong Kong (هنگ کنگ)

شهر Hong Kong جزیره ای در چین، با میانگین طول عمر 82.2 سال نیز در این لیست قرار دارد. این در حالی است که میانگین طول عمر در کل کشور چین، 75 سال است. میانگین طول عمر مردان در هنگ کنگ 79.3 سال و طول عمر زنان 85 سال است. هنگ کنگ از ثروتمندترین کشورهای دنیاست که برخی از ثروتمندترین شاخاص دنیا در این شهر مشغول به کارند. اقتصاد پر رونق و نرخ پایین مالیات باعث شده که مردم بتوانند برای سلامت و غذای خود، هزینه کافی بکنند تا عمر طولانی تری داشته باشند.


7 > Andorra (آندورا)

بعد از افزایش شدید تعداد توریست ها، آندورا از یک کشور خیلی فقیر به یکی از ثروتمندترین کشورها تبدیل شد. کوه های وسیع و مناظر خیره کننده ای در این کشور وجود دارد. ولی مردمش شدیدا اعتقاد به زندگی طبیعی، در صلح و سالم دارند. افراد 70 تا 80 ساله نیز در این کشور هر روز ورزش می کنند. مردم در مورد غذا و زندگی سالم آموزش می بینند. همچنین در این کشور هیچ گونه خشونتی وجود ندارد و به همین دلیل است که به یکی از مکان های امن جهان معروف است. در این کشور زنان میانگین 85 سال و مردان 80 سال طول عمر دارند. به طور کلی طول عمر میانگین در Andorra 82.58 سال است.


8 > Switzerland (سوئیس)

کشور سوئیس با میانگین طول عمر 82.28 سال مردمش، یکی از آرام ترین کشورهای کرده زمین است با کمترین تنش داخلی و اقتصاد و حکومتی پایدار. همچنین سرانه در آمد در این کشور از بالاترین ها در جهان است. کشور سوئیس به داشتن استانداردهای قوی در بخش های مختلف مشهور است که بخش های آموزش و سلامت را نیز شامل می شود. بنابراین مردم سوئیس از سطح زندگی با کیفیت و غذای سالمی برخوردارند. میانگین طول عمر زنان در سوئیس 6 سال بیشتر از مردانش است.


9 > Guernsey (گرنزی)

Guernsey جزیره ای در کانال مانش در نزدیکی انگلیس است با جمعیتی بالغ بر 65 هزار نفر. میانگین طول عمر مردم این جزیره، 82.32 سال است. مانند بقیه مناطق ذکر شده در این لیست، Guernsey نیز منطقه ثروتمندی است که همین عامل، امید به زندگی را افزایش می دهد. بیشتر بومیان این منطقه، زندگی مرفهی دارند. افراد ثروتمندی نیز از دیگر کشورها مانند انگلیس و فرانسه در این منطقه زندگی میکنند. همچنین در این جزیره، مشاغل سخت و خطرناک کمتر است و نیز از سیستم بهداشت و درمان خوبی بهره می برد.


10 > Australia (استرالیا)

میانگین طول عمر مردم استرالیا 81.91 سال است. مردم این منطقه زندگی ای بدون استرس، سالم  با تغذیه ای سالم دارند. سیستم بهداشت و درمان در استرالیا خیلی استاندارد است و نیز مردم برای افزایش کیفیت و سلامت زندگی شان آموزش می بینند. زنان به طور متوسط 84.35 سال عمر میکنند و مردان 79.4 سال.


پی نوشت

پی نوشت : باید گفت که این لیست یک معنی دیگر هم داشت. تبعیضی دیگر بین مردان و زنان (طول عمر) 😉
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 567 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید