• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

قدیمی ترین بقایای کشف شده ساخت بشر در روی کره زمین

قدیمی ترین بقایای کشف شده ساخت بشر در روی کره زمین

oldest-human-remains-discovered-under-construction

باستان شناسان همواره در جستجوی یافتن قدیمی ترین آثار و بقایای بشری در روی زمین بوده اند. این آثار به آن ها کمک میکند که گذشتگان را که مدارکی از آن ها در دست نیست، بیشتر درک کنند. حاصل سال ها کاوش به کشف بقایای خارق العاده ای منجر شده است که به برخی از آن ها اشاره می شود.


#1 قديمی ترين آدامس
#2 قديمی ترين كفش كشف شده
#3 قديمی ترين ساز موسيقی
#1 قديمی ترين آدامس
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7.7/10
#2 قديمی ترين كفش كشف شده
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 6.8/10
#3 قديمی ترين ساز موسيقی
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 6/10
1 > قديمی ترين آدامس

چندسال پيش، سال 2007، در كشور فنلاند يک دانش آموز رشته باستان شناسی تكه ای آدامس باستانی با قدمت بيش از 5000 سال پيدا كرد. اين آدامس كه از صمغ درختان درست شده است، به عنوان قديمی ترين آدامس كشف شده در دنيا ميباشد و بر روی آن آثار دندان انسان اوليه به سهولت قابل مشاهده است. بشر در آن دوران برای اينكه صمغ درختان قابل خوردن باشد، آن را با گياهان ديگر تركيب میكرده است.

11


2 > قديمی ترين كفش كشف شده

باستان شناسان در طی كاوش هايی كه چند سال پيش، در سال 2010، در منطقه غارهای ارمنستان انجام شد، موفق به كشف قديمی ترين كفش دنيا شدند. قدمت اين سنگ به 5500 سال قبل برمیگردد و به شكل عالی و به سبک امروزی دوخته شده است. ضمن اينكه در طول چندهزار سال از بين نرفته است. براساس تحقيقات باستان شناسان اين كفش به خانمی كه سايز پای بزرگی هم داشته است، تعلق دارد.

12


3 > قديمی ترين ساز موسيقی

در سال 2012 يک فلوت متعلق به 43 هزار سال قبل توسط باستان شناسان در غاری واقع در آلمان يافت شد. اين فلوت به عنوان قديمی ترين ساز موسيقی دنيا از استخوان پرندگان و نيز عاج ماموت ساخته شده است و تفاوتی با فلوت های امروزی ندارد.

13


4 > قديمی ترين چشم مصنوعی

اين كشف مربوط به كشور خودمان ميباشد. قديمی ترين چشم انسان در منطقه ای تاريخی در سيستان و بلوچستان بنام شهر سوخته و توسط باستان شناسان ايرانی يافت شده است. براساس بررسی ها اين چشم 4800 سال قدمت دارد و به خانومی كه سن آن حدود 25 الی 30 سال بوده است، تعلق دارد.

ساخت اين چشم با استفاده از صمغ هاي طبيعی و چربی حيوانات صورت گرفته است و سيستم های رگی چشم بر روی آن طراحی شده است و بعد از چند هزار سال همچنان قسمت هايی از آن سالم باقی مانده بود.

14


5 > قديمی ترين لباس دنيا

علاوه بر قديمی ترين كفش كه در ارمنستان كشف شده است، قديمی ترين لباس دنيا نيز با طول عمر 5900 ساله در همين نقطه از جهان يافت شده است. جنس اين لباس از نی است. از اين منطقه آثار شگفت انگيز ديگری نيز كشف شده است. به عنوان مثال قديمی ترين حيوان موميايی شده نيز با قدمت 5900 سال در اين منطقه يافت شده است. اين موميايی از نمونه مصری خود 1000 سال بزرگتر است.


در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 138 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید