• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

فوق العاده ترین مواد غذایی برای سلامتی قلب

فوق العاده ترین مواد غذایی برای سلامتی قلب

most wonderful food heart healthبیماری های قلبی در سراسر جهان عامل مرگ و میر انسان ها است. هر ساله میلیون ها نفر در اثر بیماری قلبی میمیرند. یکی از بهترین گزینه ها برای جلوگیری از این بیماری های خطرناک غذاهای سالم مرتبط با قلب میباشد. ما در این مطلب بهترین مواد غذایی برای داشتن یک قلب سالم را به شما معرفی می کنیم.


#1 آووكادو
#2 زغال اخته
#3 گردو
#1 آووكادو
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 6.5/10
#2 زغال اخته
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 6/10
#3 گردو
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آووكادو

كاهش خطر بيماری های قلبی با مصرف آووكادو

آووكادوی سالم دارای اسيدهای چرب با يک باند دوگانه ميباشد كه ميزان كلسترول (LDL) بد را در خون كاهش ميدهد. پتاسيم موجود در آن فشار خون را كاهش ميدهد. اسيدهای چرب امگا-3 موجود در آن از بروز چندين بيماری خونی ممانعت ميكند. حاوی كارتنوئيد برای مقابله با بيماری های قلبی و عروقی ميباشد.

5


2 > زغال اخته

كاهش خطر بيماری های قلبی با مصرف زغال اخته

راديكال های آزاد حاصل از متابوليسم و مصرف سيگار با مصرف اين ميوه خنثی ميشوند. كلسترول خون (LDL) با مصرف اين ميوه كاهش می یابد. اين كار از بيماری های قلبی عروقی ممانعت ميكند. آنتوسيانين فراوان موجود در زغال اخته با بيماری ها قلبی عروقی مبارزه ميكند.

مصرف روزانه اين ميوه فشار خون را كاهش ميدهد. فيبر موجود در زغال اخته برای سلامتی قلب ضروری است و كلسترول بد خون را كاهش ميدهد.

4


3 > گردو

كاهش خطر بيماری های قلبی با مصرف گردو

مصرف منظم گردو سلامت قلب را تامين ميكند. اسيدهای چرب امگا-3 و آمينو اسيدهای ال-آرژنين موجود در آن با تشكيل توده های خونی مبارزه ميكند. مصرف گردو به ميزان متعادل كلسترول خون را كاهش ميدهد.

گردو از فعال شدن ناخواسته سلول های پلاكت خون جلوگيری میكند. گردو با داشتن پتاسيم، منيزيم و كلسيم فشار خون را ميتواند كاهش دهد.

3


4 > شكلات قهوه ای

كاهش خطر بيماری های قلبی با مصرف شكلات قهوه ای

شكلات قهوه ای حاوی فلاونوئيدهای مهمی بنام فلاونول ميباشد. فلاونول ها با دارا بودن خاصيت آنتی اكسيدان در برابر عوامل آسيب به سلول، مبارزه كرده و فشار خون را پايين می آورد.

مصرف متعادلی از شكلات قهوه ای سطح كلسترول LDL خون را پائين آورده و ميزان كلسترول HDL را بالا ميبرد. در اين حالت از خطر چندين بيماری قلبی ممانعت میشود. پلی فنول ماده ديگری است كه در شكلات قهوه ای وجود دارد و باعث سالم ماندن رگ های بدن و كاهش فشار خون ميشود.

2


5 > گوجه فرنگی

ليكوپن ماده ای است كه به وفور در گوجه فرنگی يافت ميشود و به آن رنگی قرمز روشن ميدهد. ليكوپن برای قلب مفيد شناخته شده است. مصرف متعادل گوجه فرنگی های غنی از اين ماده، ميزان آسيب به DNA سلول های خونی را كاهش ميدهد.

مصرف گوجه فرنگی ميتواند از تجمع ناخواسته پلاكت های خون جلوگيری كند. گوجه فرنگی غنی از پتاسيم ميباشد. اين عنصر در جلوگيری از بيماری های قلبی و سكته های مغزی فاكتور مهم به شمار ميرود. از اين رو مصرف گوجه فرنگی ميتواند فشار خون شما را كاهش دهد.

1


در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 225 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید