• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

مفیدترین مواد غذایی برای سلامتی چشم

مفیدترین مواد غذایی برای سلامتی چشم

Healthy Eyes

سلامت چشم در تمام مراحل زندگی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا شما جهان اطراف و زیبایی های آن را با چشم هایتان می بینید. شما بایستی غذاهایی را که سلامتی چشم هایتان را تضمین می کنند، مصرف کنید. در این مطلب مناسب ترین مواد غذایی که برای سلامت چشم ضروری است را معرفی می کنیم.


#1 سبزيجات برگی سبز
#2 ماهی قزل آلا
#3 هويج
#1 سبزيجات برگی سبز
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 ماهی قزل آلا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 هويج
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > سبزيجات برگی سبز

مصرف متعادلی از اين سبزيجات قدرت چشم را در تشخيص تفاوت های تمايزی بالا می برد. سبزيجات برگی سبز غنی از ويتامين E هستند. سبز برگ ها منبع غنی روی هستند. اين عنصر نقش مهمی در توليد رنگدانه ای بنام ملانين كه از چشم محافظت می كند، دارد.

Leafy Green Vegetables


2 > ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا یک منبع بزرگ از اسیدهای چرب امگا 3 است که برای سالم نگه داشتن چشم بسیار مفید است. با مصرف متعادل ماهی قزل آلا، بدن شما اسیدهای چرب امگا 3 کافی را میگیرد. بنابراین، بدن شما به طور موثر می تواند از خشکی شبکیه وابسته به سن جلوگیری کند.

Salmon Fish


3 > هويج

هويج سبزی ريشه ای مفيد برای سلامتی است كه غنی از بتاكاروتن (فرمی از ويتامين آ) است. لوتئين موجود در هويج از شبكيه چشم محافظت می كند.

Carrot


4 > تخم مرغ

دو آنتی اكسيدان بسيار مهم بنام لوتئين و زئازانتين در تخم مرغ وجود دارد. جذب كافی از اسيدهای چرب سالم و امگا 3 می تواند از بروز اختلالی چشمی بنام گلوكوما (كوری تدريجی) كه در آن به عصب باصره چشم آسيب وارد می شود، جلوگيری كند.

Egg


5 > انواع توت

عاشق خوردن انواع توت ها هستيد؟ خوبه. اين ميوه ها منبعی عالی برای آنتی اكسيدان هايی همچون ويتامين C هستند. خوردن زغال اخته می تواند باعث بهبود ديد شبانه شما و گردش خون در چشم ها شود.

Berries


6 > بادام

بادام يكی از سالم ترين مواد غذايی براي تامين كامل سلامتی است. اين آجيل منبع غنی ويتامين E‌، آنتی اكسيدانی قوی در برابر راديكال های آزاد، می باشد. چنين آنتی اكسيدانی برای برخی از بخش های چشم به منظور ممانعت از اكسيداسيون ضروری است. امگا 3 موجود در بادام نيز برای سلامتی چشم لازم است.

Almond


7 > گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها حاوی رنگدانه كارتنوئيدی بنام ليكوپن هستند كه عامل رنگ قرمز گوجه فرنگی هم همين ماده است. اين ماده چشم را از اشعه های مضر خورشيد محافظت می كند. ويتامين A موجود در گوجه فرنگی برای قدرت بالای ديد در چشم ضروری است. گوجه فرنگی غنی از ويتامين C نيز می باشد كه برای چشم ضروری است.

Tomato
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید