• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بی رقیب ترین شکارچیان تاپ در دنیای حیوانات

بی رقیب ترین شکارچیان تاپ در دنیای حیوانات

در این مطلب ۹ جانور شکارچی بی رقیب در جهان را به شما معرفی می کنیم.

فقط یک زندگیmost unrivaled top predators animal world بدون ترس را تصور کنید. هیچ چیزی نمی تواند به اندازه ای آرام و صلح آمیز باشد که بتوان به چنین زندگی دست یافت. لیکن می تواند سخت باشد، بسیار سخت. اما برخی گونه های سلسله جانوری به اندازه ای خوش اقبال هستند که بدون داشتن هیچ ترسی از سایر حیوانات آن ها را در محل سکونت خودشان شکار می کنند. تنها تهدید برای چنین شکارچیانی در روی کره زمین انسان ها هستند.


#1 نهنگ قاتل
#2 ببر
#3 كوسه سفيد بزرگ
#1 نهنگ قاتل
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 ببر
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 كوسه سفيد بزرگ
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > نهنگ قاتل

نهنگ قاتل بزرگ ترين عضو خانواده دولفين ها محسوب می شود. اين جانور با نام گاوماهی (ااوركاس) نيز شناخته می شود و يكی از حيواناتی ست که در سطح وسيعی وجود دارند و در همه اقيانوس های جهان ديده می شوند. اورکاس ها بسیار اجتماعی هستند و در گروه هایی به نام غلاف زندگی می کنند و هر غلاف شامل 40 نهنگ است. این نهنگ ها یکی از باهوش ترین پستانداران بر روی زمین هستند.

1


2 > ببر

 ببرها با طول حدود 3.3 متر و وزن بيش از 300 كيلوگرم بزرگ ترين عضو خانواده گربه به نام Felidae محسوب می شوند. ببر بنگال، ببر سيبری، ببر مالايا، ببر اندونزی، ببر سوماترا و ببر چين جنوبی زير گونه های ببر موجود در روی كره زمين هستند. اين جانورها در جنگل های بارانی، علفزارها و بيشه زارهای سرتاسر قاره اروپا زندگی می كنند.

2


3 > كوسه سفيد بزرگ

كوسه سفيد بزرگ يكی از مرگبارترين جانوران دريا است. بيشترين حمله كوسه در سرتاسر جهان به اين جانور مربوط می شود. اين ها 4 تا 6 متر طول و حدود 2.6 تن  وزن دارند و بزرگ ترين ماهی های درنده در كره زمين نيز هستند.

3


4 > شير

معروف به پادشاه جنگل و قدرتمندترين حيوان دشت های بی درخت (ساوانا)، علفزارها و بيشه زارهای آفريقا، شمال هند و بخش های جنوبی اروپا و آسيا محسوب می شود.

4


5 > خرس قطبی

با طول حدود 7 تا 10 فوت و وزن 720 كيلوگرم بزرگ ترين گوشت خواران زمين هستند. خرس های قطبی در ایسلند، کوه های یخی عظيم و دريا در مدار قطب شمال ديده می شوند.

5


6 > عقاب طلايی

عقاب طلايی بزرگ ترين پرنده شكاری آمريكای شمالی است. در كوه ها، تپه ها، صخره ها و جنگل های پوشیده از درختان کاج در سرتاسر قاره اروپا يافت می شود. يك عقاب طلايی بالغ 26 تا 40 اينچ طول داشته و تا 7 كيلوگرم وزن دارد.

6


7 > كروكوديل آب شور

كروكوديل آب شور بزرگ ترين خزنده موجود در جهان است. می تواند طول 3 تا 5 متر و وزن حدود 1000 كيلوگرم داشته باشد. اين جانور در رودخانه ها، درياچه ها، باطلاق ها و آبگيرهای شمال استراليا، پاپوآ گينه نو، مالزی، اندونزی، تايلند و هند زندگی می كند.

7


8 > يوزپلنگ

اين جانور در كوهستان های آسيای ميانه زندگی می كند. يوزپلنگ به خاطر موهای زيبای ضخيم و خاكستری اش شهرت دارد. متاسفانه به خاطر نداشتن محل سكونت و شكار، تنها جمعيت كمی از اين جانوران در جهان زندگی می كنند.

8


9 > اژدهای كومودو

اژدهای كومودو بزرگ ترين سوسماری است كه در روی كره زمين زندگی می كند. يک اژدهای كومودوی بالغ می تواند 10 متر طول و تا 160 كيلوگرم وزن داشته باشد. اين جانور ساكن جنگل های خشک گرمسیری و دشت های بی درخت (ساوانا) 5 جزيره اندونزی است.

9


در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 202 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید