• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

تاپ ترین جاذبه های گردشگری در ایتالیا

تاپ ترین جاذبه های گردشگری در ایتالیا

Canal Grande with Basilica di Santa Maria della Salute in Venice, Italyاگر به نقشه جهان نگاهی بیندازید ایتالیا رو در مرکز دریای مدیترانه می بینید و اگر تاریخ و جغرافیا رو یه مروری بکنید متوجه خواهید شد که این کشور در چه نقطه مهمی از جهان واقع شده است. از این نظر که در این منطقه ارتباطات و تبادلاتی شکل گرفته که بر مردم، اقتصاد و فرهنگ آن تاثیر بسیاری گذاشته است. ملت های مختلفی همچون فنیقی ها، یونانی ها، کارتاژها، اعراب و نورمن ها در طول قرن ها با تاثیر شگرفی که به مرور در فرهنگ محلی ایتالیا گذاشته اند، آن را به کشور غنی از آثار معماری و هنری مبدل ساخته اند.


#1 کانالهای شهر ونیز
#2 کولوسئوم (Colosseum)
#3 کلیسای سانتا ماریا دل فیوره
#1 کانالهای شهر ونیز
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 کولوسئوم (Colosseum)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 کلیسای سانتا ماریا دل فیوره
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > کانالهای شهر ونیز

با توجه به عنوان “شهر آب” میتوان ونیز را گوهر شهرهای آبی نامید. قایق های رومانتیک و معماری ایتالیایی در طول این مسیر بزرگ و همراه با 150 کانال، این جايگاه بالا را برای اين شهر به ارمغان آورده است.

Canal Grande with Basilica di Santa Maria della Salute in Venice, Italy


2 > کولوسئوم (Colosseum)

کولوسئوم رم بزرگترین و معروف ترین سالن آمفی تئاتر در امپراطوری رم هست. ساخت و ساز آن توسط امپراتور وسپاسیان از سلسله فلاوین در سال ۷۲ بعد از ميلاد آغاز و در سال ۸۰ ميلادی توسط پسرش تیتوس به پایان رسید. کولوسئوم قادر بود 50 هزار تماشاگر رو برای برگزاری نمایش در خود جای دهد.

Colosseum in Rome, Italy


3 > کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

ساخت این سازه از سال ۱۲۹۶ آغاز و در سال 1436 به پايان رسيد. سانتا ماریا دل فیوره كليسايی زیبا و سمبل شهر فلورانس هست. در نمای بیرونی کلیسا، سنگ های مرمر رنگارنگ با سایه های سبز و صورتی رنگ و با حاشیه های سفیدرنگ خودنمایی میکند.

Florence, Italy - view of the city


4 > پیازا دل کامپو

یکی از بزرگترین میادین قرون وسطی در اروپا، به نام پیزا دل کامپو، فضای عمومی اصلی مرکز تاریخی سیه نا در توسکانی است. شهرت جهانی این سازه به دلیل زیبایی و یکپارچگی معماری آن هست كه چشم هر بيننده ای را می نوازد.

Aerial view of Siena city, i Tuscany Italy


5 > پمپئی (Pompeii)

در ۲۴ آگوست سال ۷۹ میلادی آتشفشان وزوو فوران كرد، و شهر نزديک آن، پمپئی را با لايه ای از دود و خاكستر پوشاند. از آن روز برای حفظ شهر در همان وضعيت آن روز شوم، همه بقايا از شیشه ها و ميزهای نقاشی تا مردمی كه در يک آن خشكشان زده بود، نگهداری شده است كه ديدن آن ها از نزديی براي شما نيز مي تواند مهيج باشد.

5


6 > پوسيتانو (ساحل آمالفی)

پوسیتانو شهری کوچک واقع در ساحل آمالفی هست، که خط ساحلی آن به خاطر زمين های ناهموار، زيبايی خيره كننده، شهرهای با مناظر بديع و تنوع، شهرت پيدا كرده است. این شهر به نظر ميرسد از بالا تا پایین تپه، گسترده شده و به ساحل منتهی ميشود.

6Positano-Amalfi-Coast


7 > درياچه كومو (منطقه دریایی ایتالیا) Lake Como

دریاچه ی کومو بخشی از منطقه دریایی ایتالیا است و بخاطر داشتن هوای سالم، آب، كوه ها و آب و هوای خوب به مدت بيش از صد سال منطقه ای محبوب براي بازديدكنندگان آن بوده است. شكل این دریاچه بسيار شبیه حرف Y وارونه است.

Comer See


8 > برج كج پيزا

نام پرآوازه برج كج پيزا حتما به گوشتان خورده است. اين برج در طول مدت حدود 177 سال ساخته شده است. كمی بعد از شروع ساخت آن در سال 1173 میلادی، برج به علت طرح ريزی و فنداسيون ضعيف شروع به پايين رفتن كرد و به مدت تقريبا يک قرن به همان شكل باقی گذاشته شد.

8


9 > مانارولا (پنج زمين)

مانارولا يكی از قديمی ترين شهرهای Cinque Terre و در ناحيه رودخانه ايتاليا واقع شده است. “پنج زمين” 5 روستا را شامل می شود كه زيبايی آن ها مطمئنا برای شما خيره كننده است. بخشی از جذابیت این مکان بخاطر عدم مشاهده ساخت و ساز های مدرن است. مسیرها با قایق و قطار به روستا متصل میشود.

9


10 > سان گيميگنانو

سان گيميگنانو، با نام مستعار مانهاتان قرون وسطی، روستايی در ناحيه توسكانی هست در اين منطقه شما ميتوانيد 14 برج سنگی را مشاهده كنيد كه در واقع  شهرت آن نيز بخاطر همين برج هاست.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 178 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید