• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

تاپ ترین مکان ها در جهان برای کشف موجودات بیگانه

تاپ ترین مکان ها در جهان برای کشف موجودات بیگانه

most top places Universe discover aliens lifeآیا ما در این جهان تنها هستیم؟ هنوز این پرسش بی پاسخ مانده است. اما مشاهده اشیاء ناشناخته پرنده (UFO)، سنگ های آسمانی و تصاویر فضایی مرموز وجود بیگانگان را اثبات می کند. در این مطلب ۹ مکان تاپ در جهان که امکان حضور موجودات بیگانه در آن ها وجود دارد را معرفی می کنیم.


#1 مريخ
#2 اروپا
#3 كاليستو
#1 مريخ
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 اروپا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 كاليستو
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > مريخ

سياره سرخ در موقعيتی كانونی و مركزی در منظومه شمسی قرار دارد كه بر اين اساس احتمال وجود موجودات بيگانه در آن وجود دارد. موقعيت اين سياره در منظومه شمسی، اندازه، اتمسفر به همراه داده های بدست آمده از هیئت های اعزامی به مريخ احتمال وجود حيات را در آن نشان می دهد.

1


2 > اروپا

اروپا يكی از قمرهای مشتری است و هموارترين سطح را در منظومه شمسی دارد. اين قمر اكسيژن و آب هم در خود دارد.

2


3 > كاليستو

كاليستو دومين قمر بزرگ مشتری است. دانشمندان علوم فضايی، كاليستو را تا قبل از كشف آب، يک قمر مرده می دانستند.

3


4 > تيتان

تيتان بزرگترين قمر زحل است. اطلاعات حاصل از كاوش های هويگنز ناسا نشان می دهد كه اين قمر عناصر آلی بسياری كه می توانند منشا ايجاد حيات باشند را در خود دارد.

4


5 > انسلادوس

انسلادوس يكی از قمرهای زحل است. ركوردهای فضاپيمای كاسينی ناسا نشان می دهد كه انسلادوس می تواند اشكال پيچيده حيات را در خود داشته باشد. اين سفينه كربن، هيدروژن و اكسيژن را در سطح اين قمر شناسايی كرد.

5


6 > سيارات فراخورشيدی

اجسام سياره ای شبيه زمين در جهان بسيار هستند. چنين سيارات فراخورشيدی حاوی ذرات زيستی نيز هستند. وجود ستاره های خورشيدمانند در كهكشان ها خود نوعی تقويت احتمال وجود حيات در چنين سياره هايی است.

6


7 > سحابی جبار

سحابی جبار يكی از درخشان ترين سحابی ها در فضای خارج از جو زمين است كه با چشم غيرمسلح در شب ديده می شود. تلسكوپ هرشال آژانس فضايی اروپا، بسياری ذرات عامل شكل گيری حيات نظير متانول، مولكول های آب، كربن مونوكسيد و سيانيد هيدروژن را در سحابی جبار كشف كرد.

7
در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 156 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید