• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

تاپ ترین سبزیجات کمتر شناخته شده در جهان

تاپ ترین سبزیجات کمتر شناخته شده در جهان

Most top lesser-known vegetables in the worldبسیاری از مردم عادت به استفاده از یک لیست کوتاه از غذاهای گیاهی دارند که این امر باعث می شود بعد از یک مدت کوتاه از سبزیجات به اصطلاح دل زده شوند. در واقع طبیعت، خود بسیاری از سبزیجات خوراکی سالم را در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه از ۱۰ نوع سبزی ای صحبت می کنیم که برای مردم کمتر از سایر سبزیجات شناخته شده اند.

 


#1 رومانسکو
#2 سر ویولنی
#3 اوکا
#1 رومانسکو
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 سر ویولنی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 اوکا
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > رومانسکو

Romanesco يک گل خوراكی از خانواده گل كلم می باشد كه در ايتاليا می رويد. الگوی رشدی منحصر به فردی دارد. دارای پيچ خوردگی زيبا و پرجلوه ای در چندين انتهای سبزی می باشد. در حقيقت مارپيچ ها در انتها در اين سبزی از سری فيبوناچی تبعيت می كنند.

1


2 > سر ویولنی

Fiddleheads با نام سرخس شترمرغ نیز شناخته می شود و در ايالات متحده شرقی يافت می شود. توجه داشته باشيد كه همه اعضای اين گياه خوراكی نيستند و حتی برخی سمی اند. Fiddleheads نسبت به ساير سبزی ها مزه بی نظيری دارد.

2


3 > اوکا

اين سبزی ريشه ای بعد از اينكه در سال 1800 ميلادی از آمريكای جنوبی وارد شد با عنوان سيب زمينی شيرين نيوزلند نيز شناخته می شود. با توجه به اينكه اين گياه اقليم و خاک خاصی را می طلبد در آمريكای شمالی و كشورهای ديگر كشت نمی شود.

3


4 > كرفس بيابانی

اين سبزی ريشه ای، بومی شمال اروپا بوده و می تواند بهترين جايگزين برای انواع سيب زمينی باشد و به ميزان خيلی كمی نشاسته دارد. كرفس بيابانی به شكل خام قابل مصرف است يا مي تواند برای مصرف پخته شود. غذاهای دارای كرفس بيابانی در مقابل عوامل سرطان زا مصونيت ايجاد می كنند.

4


5 > رازيانه آبی

رازيانه آبی در نواحی غنی از نمک و سنگلاخی اقيانوس رشد می كند. در اين چنين مكانی ساير سبزيجات قادر به رشد نيستند. به علت دارا بودن سطح بالای نمک، خيار ترشی دريا هم به آن گفته می شود.

5


6 > دولس (جلبک های خوراكی)

دولس اساسا يک جلبک قرمز است كه در سواحل اقيانوس اطلس و اقيانوس آرام يافت می شود. اين جلبک ها به عنوان سبزی درياها ناميده می شوند و در ايسلند به الهه خورشيد شهرت دارند. منبع غنی از مواد معدنی و پروتئين بوده و 30 برابر بيشتر از موز پتاسيم دارد.

6


7 > یاردلانگ

Yardlong بومی نواحی گرم تر جنوب شرقی آسيا است. در واقع اين گياه به طول حدود نيم يارد رشد می كند. اين نام برای اين سبزی اسم گمراه كننده ای است. Yardlong برخلاف لوبياهای معمولی، گياه بالارونده قوی با استفاده از ساقه های نرم خود می باشد.

7


8 > نوپلس

Noples در حقيقت از گياه كاكتوس مشتق شده است. بومی مكزيک بوده و بعد از حذف تيغ ها بخش گوشتی آن قابل خوردن است. اين سبزی از زمان های گذشته در بسياری از غذاهای مكزيكی ها استفاده می شود.

8


9 > سانچوک

اين سبزی با نام Jerusalem artichoke (سيب زمينی ترشی، معنی تحت اللفظی : كنگرفرنگی اورشليم) نيز شناخته می شود در حالی كه هيچ ارتباطی با آن منطقه ندارد. بومی آمريكای شمالی بوده و جزو خانواده آفتابگردان می باشد. اين سبزی ريشه ای، برای بيماران ديابتی می تواند بهترين درمان باشد. اين سبزی معمولا همراه با ساير سبزيجات پخت می شود.

9


10 > كلم قمری

كلم قمری يكی از اعضای خانواده كلم وحشی است. عمدتا در ايالت كشمير كشت شده و مورد مصرف قرار می گيرد. اين سبزی می تواند به صورت خام خورده شود. بوميان تقريبا همه بخش های كلم قمری را می پزند. اين سبزی برای افرادی كه به دنبال مواد غذايی كم كالری هستند بهترين گزينه است و سرشار از انرژی می باشد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید