• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

دیدنی ترین آبشارها در هندوستان

دیدنی ترین آبشارها در هندوستان

The most spectacular waterfalls in India

هندوستان آبشارهای بسیاری را در خود جای داده است. هر آبشار در هندوستان به طریقی شگفت آور است. برخی از این آبشارها از نظر زیبایی جریان آب و مکانی که در آن قرار گرفته اند نسبت به بقیه بهتر هستند.

در این مطلب ۱۰ آبشار که از بقیه زیباتر و تماشایی تر هستند را معرفی می کنیم.


#1 آبشار Dudhsagar، شهر Sanguem، ايالت Goa
#2 آبشار Athirappilly، شهر Chalakudy، منطقه Thrissur، ايالت Kerala
#3 آبشار Jog، منطقه Shimoga، ايالت Karnataka
#1 آبشار Dudhsagar، شهر Sanguem، ايالت Goa
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 آبشار Athirappilly، شهر Chalakudy، منطقه Thrissur، ايالت Kerala
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 آبشار Jog، منطقه Shimoga، ايالت Karnataka
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آبشار Dudhsagar، شهر Sanguem، ايالت Goa

شايد زيباترين آبشار هند همين آبشار باشد. نام Dudhsagar در زبان Konkani به معنای “اقيانوس شير” است. اين اسم بيانگر اين موضوع است كه منظره وسيع آبشار Dudhsagar به جاری بودن رودخانه هايی از شير در امتداد كناره كوه شباهت دارد.

1


2 > آبشار Athirappilly، شهر Chalakudy، منطقه Thrissur، ايالت Kerala

اين آبشار بزرگ ترين و زيباترين آبشار ايالت Kerala است. اين آبشار هرگز خشک نمی شود و در تمام طول سال می توان از آن بازديد كرد. با نام نياگارای هند نيز شهرت دارد.

2


3 > آبشار Jog، منطقه Shimoga، ايالت Karnataka

اين آبشار بر روی رودخانه sharavathi واقع شده است و با ارتفاع 830 فوت بلندترين آبشار برای شيرجه رفتن در هند است.

3


4 > آبشار Nohkalikai، شهر كوچک Cherrapunji، ايالت Meghalaya

اين آبشار چهارمين آبشار بلند هند بوده و بدون شک زيباترين آبشار در ايالت Meghalaya می باشد. فرود آب از صخره ای بلند كه توسط جنگل های سبز پيوسته احاطه شده است خود بسيار هيجان انگيز است.

4


5 > آبشار Hogenakkal، منطقه Dharmapuri، ايالت Tamil Nadu

اين آبشار شايد يكی از زيباترين آبشارهای ايالت Tamil Nadu است. اين مجموعه از آبشارها بر روی رودخانه معروف Kaveri در منطقه Dharmapuri ايالت Tamil Nadu واقع شده است كه جاذبه توريستی اصلی در اين ايالت بوده و به خاطر قايق سواری و استخرهای شنای سرپوشيده دارويی و شفابخش بسيار مشهور می باشد.

5


6 > آبشار Kempty، شهرMussoorie ، Dehradun، ايالت Uttarakhand

آبشار Kempty آبشاری بلند با ارتفاع 40 فوت در شهر Mussoorie در منطقه Dehradun ايالت Uttarakhand می باشد. اين مكان مرتفع در ارتفاع 4500 فوت بالاتر از سطح دريا واقع شده است. آبشار Kempty بخاطر محيط چشم انداز زيبای خود شهرت دارد.

6


7 > آبشار  Elephant، Shillong، ايالت Meghalaya

يكی از مكان های ديدنی در Shillong همين آبشار Elephant هستند. وجه تسميه اين آبشار، صخره فيل شكل نزديک آن است. مردم بومی Kashi اين آبشار شگفت انگيز را با نام ‘Ka Kshaid Lai Pateng Kohohsiew’ كه به معنای “آبشارهای سه پله ای” است، می شناسند. اين نام به اين خاطر است كه آب ها بر روی پله های سنگی می پرند و منظره ای جالب برای بازديد كننده ها ايجاد می كنند.

7


8 > آبشار Dhuandhar، منطقه Jabalpur، ايالت Madhya Pradesh

Dhuandhar آبشاری با منظره بديع بر روی رودخانه مقدس Dhuandhar در منطقه Jabalpur ايالت Madhya Pradesh می باشد. اين آبشار به “آبشار مهی” نيز شهرت دارد، چرا كه آب آن در زمان فرود آمدن مه توليد می كند.

8


9 > آبشارهای Courtallam، شهر Tirunelveli، ايالت  Tamil Nadu

Courtallam شهری كوچک واقع در گردنه های غربی در منطقه Tirunelveli ايالت Tamil Nadu می باشد. اين شهر كوچک بخاطر آبشارهای زيبايی كه به آبشارهای Courtallam مشهورند در ميان گردشگران شناخته شده است. در اين مكان 9 آبشار زيبا وجود دارد.

9


10 > آبشار Soochipara، منطقه Wayanad، ايالت Kerala

آبشار Soochipara آبشاری با ارتفاع 200 متر و سه رديفه می باشد كه در محدوده كوهستان Vellarimala در منطقه Wayanad واقع شده است. آبشار Soochipara در زبان مردم به “آبشارهای صخره نگهبان” شهرت دارد و يكی از پرطرفدارترين آبشارها در ايالت Kerala محسوب می شود. علاوه بر زيبايی خيره كننده، اين آبشار در ميان جنگل های هميشه سبز متراكم قرار گرفته است.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید