• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
عجیب و غریب

خارق العاده ترین جاده های دنیا

خارق العاده ترین جاده های دنیا

Lombard-Crooked-Streetراه ها در جهان مدرن ضروری هستند.انجمن راه و ترابری سازندگان آمریکا تخمین زده است که بیش از چهار میلیون مایل جاده تنها در ایالات متحده وجود دارد .در هر هفت قاره حتی در قطب جنوب هم جاده وجود دارد.در این لیست نام ده تا از این جاده ها را که در نوع خود بی نظیر هستند آورده ایم :


#1 هوشمندترین خیابان جهان
#2 پست ترین و کم ارتفاع ترین جاده در جهان
#3 مرتفع ترین جاده در جهان
#1 هوشمندترین خیابان جهان
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 8.3/10
#2 پست ترین و کم ارتفاع ترین جاده در جهان
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
#3 مرتفع ترین جاده در جهان
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 5/10
1 >  هوشمندترین خیابان جهان

درست است که این پروژه هنوز به طور جدی اجرا نشده ولی عده ای مشغول کار بر روی این طرح هستند و به زودی به مرحله ی اجرا خواهد رسید. در این خیابان فضای هدر رفته ای وجود نخواهد داشت و هر وسیله در جای خود و محل مخصوص خود است.

Smartest-Road-in-the-World


2 > پست ترین و کم ارتفاع ترین جاده در جهان

برعکس قره قوم بزرگراه اسراییل کم ارتفاع ترین بزرگراه جهان است که در طول اسرائیل در جهت شمال به جنوب، ساحل غربی دریای مرده کشیده شده است .این بزرگراه 1،400 فوت زیر سطح دریا قرار دارد.

Highway-90-Israel


3 > مرتفع ترین جاده در جهان

شاهراه قره ‌قروم مرتفع‌ترین جاده سنگفرش شده بین‌المللی در جهان است. این شاهراه چین را از طریق رشته‌کوه قره‌قروم با گذر از دره گردنه خونجراب در ارتفاع 4693 متر به پاکستان متصل می‌کند. نام قره‌قروم در زبان‌های ترکی آسیای میانه به معنی «ریگ سیاه» است .

Gandhara-Trails-Karakoram-Highway


4 > پیچ در پیچ ترین خیابان جهان

خیابان لمبارد خیابانی واقع در سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیاست که بلوارهای آن به شکل زیگزاگ است. این خیابان دارای نمای بسیارزیبا و دل انگیزیست و اطراف آن پوشیده از گل و گیاه است.

Lombard-Crooked-Street


5 > سرراست ترین جاده در جهان

بزرگراه ایر استرالیا را میتوان به عنوان “یک راه طولانی و تنها” توصیف کرد. این جاده آنقدر سر راست و بدون پیچ و خم است که حوصله ی رانندگان را سر میبرد.

Surprisingly, the Nullarbor (“No Trees”) has a lot of bush scrub. And a few trees!


6 > وسیع ترین جاده در جهان

بزرگراه بین ایالتی 10 یا L-10 در تگزاس به عنوان وسیع ترین بزرگراه دنیا شناخته شده است. حجم بالایی از ترافیک این بزرگراه مربوط به چهار شهرستان پرجمعیت ایالات متحده است.در وسیع ترین نقطه ی این بزگراه به وسیله خطوط به 26 قسمت تقسیم می شود .

Katy-Freeway


7 > طویل ترین جاده در جهان

بزرگراه پان آمریکا ارتباطی بین چهارده کشور برقرار می کند که کانادا،آرژانتین و آمریکا در این لیست قرار دارند. با اینکه احداث این بزرگراه از هر لحاظ ایده ی خوبی بوده است اما از لحاظ زیست محیطی در آن نقصی وجود دارد و آن هم از بین رفتن مساحتی از طبیعت بین آمریکای شمالی و جنوبیست.

Longest-Road-in-the-World


8 > خطرناک ترین جاده در جهان

جاده Yugas خطرناک ترین جاده در جهان است.رانندگی در این جاده نه تنها لذت بخش نیست بلکه به نوعی بازی با مرگ است.نام مستعار این جاده به دلیل حوادث متعدد و ناگواری که هر ساله در آن رخ می دهد “جاده ی مرگ ” است.

Yungas-Road-of-Death


9 >  مشهورترین جاده در جهان

خیابان برادوی از خیابان‌های مشهور شهر نیویورک است که در بخش منهتن قرار گرفته است.قسمتی از برادوی که در میدان تایمز واقع است بنام راه سفید بزرگ نامیده می شود و یک خیابان افسانه ای است بدین جهت که الهام بخش بسیاری از فیلم ها و آهنگها بوده و هر ساله میلیونها توریست را به خود جلب می کند.

Manhattan-Broadway-New-York


10 > پیرترین جاده در جهان

سويت ترک يا باريکه سويت گذرگاهي باستاني در سامرست لولز در انگلستان مي‌باشد. سويت ترک کهن ترين راه طرح‌ريزي شده شناخته‌شده جهان مي‌باشد.اين راه در روند کندن کاني زغال سنگ در 1970 يافت ‌شد. پس از يابش اين راه Ray Sweet نامگذاري شد. همچنين اين راه را شيار خورشيد گرفتگي نيز نام‌نهاده‌اند.

England’s-Sweet-Track

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 362 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید