• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

کشورهایی با بالاترین ثبت تولید انرژی خورشیدی

کشورهایی با بالاترین ثبت تولید انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی یک انرژی دائمی و بسیار عالی است. این انرژی سازگار با محیط زیست است و برخلاف منابع دیگر انرژی باعث آلودگی به محیط زیست نمی شود. اگر چه گران و تولید آن هزینه بر است ،اما پس از مدتی موجب سود و منفعت و صرفه جویی زیادی می شود. در این لیست کشورهایی با بالاترین ثبت تولید انرژی خورشیدی را به شما معرفی می کنیم:

#1 استرالیا
#2 جمهوری چک
#3 انگلستان
#1 استرالیا
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 جمهوری چک
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 انگلستان
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > استرالیا

در پنج سال گذشته استرالیا بیشترین دستاوردهای انرژی خورشیدی را ساخته است. هر چند این توسعه ی بزرگ تحت بررسی است. در پایان سال 2009 این کشور 125 مگاوات انرژی خورشیدی ذخیره کرده است. اما از طریق سیاست های ظریف مانند تعرفه خوراکی، بازپرداخت و اهداف ملی انرژی خود را 2600% توسعه داده است و در پایان سال 2013 به 3.3 گیگاوات رسیده است.


2 > جمهوری چک

واگذاری FIT و روش مدیریتی رو راست و مشارکتی ، پیشرو تولید و ساخت انرژی خورشیدی در جمهوری چک شده است. این کشور در سال 2009 مانند آلمان و بیشتر از هر کشور دیگری نصب انرژی خورشیدی را انجام داده است. در بازار به طور وسیعی گسترش یافته است و اگر سیاست ها به درستی جا نیافتاده باشند پیشرفت به کندی صورت می گیرد. انرژی خورشیدی یک انرژی امید بخش در آینده است.


3 > انگلستان

انگلستان با ظرفیت تنها 27 مگاوات انرژی خورشیدی، در نگاه اول جز ده لیست برتر به نظر نمی رسد. با این حال بر اساس اطلاعیه EPIA در سال 2013 بریتانیا مستعد رشد سریع است. در واقع ظرفیت انرژی خورشیدی آن ها افزایش یافته است و نصب آن از ایتالیا بیشتر است.


4 > بلژیک

این کشور نامزد انرژی خورشیدی حیرت انگیز در سال 2009 بوده است. دستاورد بلژیک از یک پیشنهاد خوب گواهینامه ی سبز همراه با بازپرداخت مضاف مالیات و قدرت خودکفا ساخته شده است. این سیاست ها در کنار افت پایدار قیمت پنل های خورشیدی ، گسترش بازار انرژی خورشیدی را سالانه حفظ کرده است.


5 > فرانسه

فرانسه یک مزیت از FIT برای اتحاد ساختمان های فتوولتائیک داشته است. اما رشد انرژی خورشیدی در فرانسه به دلیل نیاز به سیاست های حمایتی قطع شده است.


6 > اسپانیا

اسپانیا اصلی ترین کشور جهانی در زمینه ی نصب انرژی خورشیدی در سال 2009 بوده است که دولت صنعت ملی انرژی خورشیدی را راه اندازی کرده است. در حالی که آلمان ظرفیت انرژی خورشیدی خود را افزایش داده است، این کشور ظرفیت خود را دو چندان نکرده است. این افت ناشی از مشکلات حمایت مالی در دولت جدید و کاهش تقاضای انرژی ناشی از بحران اقتصادی است.


7 > ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده به طور افزاینده توسط انرژی خورشیدی سود کرده است، و به صنعت انرژی خورشیدی خانوادگی کمک کرده است. پیش بینی شده که ظرفیت گنجایش در امریکا به میزان قابل توجهی در آینده افزایش می یابد. علاوه بر این قوانین ملی، انرژی خورشیدی را تشویق می کند و این امر باعث پیشرفت آمریکا می شود. و اعتبار مالیاتی فدرال انرژی خورشیدی این کشور در سال 2009 عالی بوده است.


8 > ژاپن

تولید انرژی خورشیدی در این کشور بیش از 500 درصد گسترش یافته است. برنامه ی مسکن دولت با هدف دستیابی به  28 گیگاوات انرژی خورشیدی ملی تا سال 2020 پشرفت عالی داشته است. و سازمان حفاظت از اعتبار ملی به ژاپن اجازه می دهد تا به یک تولید کننده اصلی در این زمینه تبدیل شود. در آغاز فاجعه ی هسته ای فوکوشیما دایچی ، ژاپن از طریق انرژی خورشیدی بازسازی شده است، مخصوصا با بیانیه ی جدید تعدادی از مزارع در جزیره ها توسط انرژی خورشیدی بازسازی شدند.


9 > ایتالیا

ایتالیا حدود 7.8 درصد از انرژی خود را از انرژی خورشیدی به دست می آورد در حالی که آلمان 6.2 درصد از انرژی را از خورشید می گیرد. ایتالیا به پیشوای جهانی در زمینه انرژی خورشیدی تبدیل شده است. چشم انداز رشد در بازار به دلیل اصلاح و هماهنگی در روش های مدیریتی است و پیش بینی می شود که قیمت آن تا یک سوم کاهش یابد.


10 > آلمان

در سال 2010 آلمان به وضوع اصلی ترین کشور در این زمینه بود. در سال 2009 آلمان توانایی نصب 3.8 گیگاوات انرژی خورشیدی را به دست آورد و حداقل سالانه 3.3 گیگاوات ظرفیت خورشیدی به آن اضافه شد. مخلوطی از طرح تعرفه خوراکی، شانس مالی با کیفیت، دسترسی به شرکت های تربیت شده و مسئولیت پذیری بالا به پاسخ های عمومی در فن آوری ،عمدتا به این موفقیت کمک کرده است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 109 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید