• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

محبوب ترین ورزش ها

محبوب ترین ورزش ها

ورزش بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد. ورزش فقط برای سرگرمی نیست، بلکه باعث می شود جسم و روح ما سالم و تندرست باشد. ما همه به ورزش علاقه داریم اما در انتخاب این که هر کس چه نوع ورزشی را ترجیح می دهد متفاوت هستیم. در اینجا ده تا از محبوب ترین ورزش های سراسر جهان را که توجه زیادی را به خود جلب کرده اند ارائه می دهیم:

#1 فوتبال
#2 تنیس
#3 کریکت
#1 فوتبال
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 تنیس
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 کریکت
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > فوتبال

فوتبال نمی تواند با ورزش های دیگر مقایسه شود. این محبوب ترین ورزش در سراسر جهان است. از زمان های بسیار قدیم، فوتبال بیشترین توجه را در بین ورزش ها داشته و این برای قهرمانان و جام جهانی کاملا روشن و واضح است. این محبوبیت به دلیل شور و هیجان بازی و حرکات فوق العاده بازیکنان و رقابت بین دو تیم است.


2 > تنیس

تنیس یکی از لذت بخش ترین ورزش ها در جهان است. حرکت و واکنش سریع بازیکنان کمک می کند که روح خاصی از هیجان در تماشاگران و علاقه مندان به این ورزش ایجاد کند. همچنین راکت و توپ کوچک آن نیاز به مراقبت بالایی دارد، چون ممکن است یک اشتباه کوچک باعث از دست دادن امتیاز شود.


3 > کریکت

کریکت بسیار مشهور است. این ورزش برای اولین بار در انگلستان مطرح شد، شامل دو تیم و هر تیم شامل یازده بازیکن است. تاریخ این ورزش مربوط به قرن 16 است و برای اولین بار در جنوب انگلستان اجرا شد. اگر شما به این ورزش علاقه مندید و می خواهید بیشتر راجع به آن بدانید، کتاب C.L.R James’s beyond یک کتاب محبوب در این زمینه است که می توانید بخوانید.


4 > بیسبال

بیسبال یکی از معروف ترین ورزش ها در ایالات متحده است. با راکت های چوبی و یک توپ بازی می شود که هیجان خاص خود را دارد. بازیکنان برای دست یابی به توپ دوندگی می کنند و رقابت زمانی شروع می شود که تیم مقابل تلاش می کند بازیکن دونده را متوقف کند و توپ را برگرداند.این ورزش برای اولین بار در سال 1791 در شهرستان پیتسفیلد در ماساچوست اجرا شد.


5 > تنیس روی میز

تنیس روی میز در چین و ژاپن بسیار محبوب است و رقابت بسیار بالایی بین دو یا چهار بازیکن دارد. توسط ضربه زدن به توپ و راندن توپ به منطقه ی حریف بازی می شود، و اولین بازیکنی که به امتیاز 11 برسد پیروز مسابقه است. تنیس روی میز یک ورزش سریع است و نیاز به واکنش سریع دارد.


6 > بسکتبال

بسکتبال محبوب ترین ورزش در ایالات متحده آمریکا است. این بازی بازیکنان قد بلند و پر انرژی را می طلبد که بیشترین علاقه را در آمریکا دارد. شامل دو تیم و هر تیم شامل پنج بازیکن است که سعی دارند توپ را به سبد حریف که سه متر بالاتر از زمین است بیاندازند.


7 > هاکی

هاکی دارای محبوبیت زیادی در هند و پاکستان است. در این ورزش دو تیم رقابت می کنند که سعی دارند توسط چوب هاکی ، توپ را به دروازه ی حریف هدایت کنند. این ورزش دو روش دارد، اولین روش هاکی میدانی است که روی چمن طبیعی یا چمن مصنوعی با توپ جامد و سخت بازی می شود. دومین روش هاکی روی یخ است که در زمین بزرگی از یخ با توپ لاستیکی بازی می شود.


8 > گلف

گلف یک ورزش منحصر به فرد است که طرفداران خود را دارد. خارج از منزل و در منطقه ی بزرگی از چمن طبیعی بازی می شود که نشانه گذاری شده و دارای حفره های کوچک و باریک است. برای دست یابی به امتیاز باید توپ را با چوب هایی که  مجارا  نام دارد به داخل حفره ها هدایت کنید. اسکاتلند نخستین کشوری است که این بازی را کشف کرده است.


9 > فوتبال راگبی

فوتبال راگبی در جهان و در کشور های فرانسه، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آفریقای جنوبی بسیار فراگیر است. فوتبال راگبی در قرن 19 در انگلستان بوجود آمده و برای اولین بار در مسابقات جام جهانی در فرانسه در سال 1954 اجرا شد. حتی اگر حضور فوتبال راگبی در کشور های عربی ضعیف بود، اما فوتبال راگبی عربی موفقیت های زیادی را در برخی از کشور های عربی به دست آورد. لیگ مراکش، لیگ تونس و لیگ لبنان علاوه بر تیم های ملی، جزو تیم های بین المللی هستند.


10 > والیبال

والیبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در تمام جهان است. شامل دو تیم است که بین دو تیم تور بلندی وجود دارد و برای کسب امتیاز هر تیم تلاش می کند که توپ را از بالای تور عبور داده تا به زمین حریف برخورد کند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 369 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید