• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

خوشبوترین گل ها در جهان

خوشبوترین گل ها در جهان

most pleasant smelling flowersشاید یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا گل بخریم و در خانه شاخه گلی داشته باشیم این باشد که از رایحه ی خوب آن لذت ببریم. بدون شک بوی خوش گل ها یکی از معطر ترین رایحه ها در دنیا هستند بوی خوش گل مریم را به خاط آورید! اما در دنیا خوش بو تر از گل مریم نیز وجود دارد گل هایی که با رایحه شان شما را سر مست می کنند. در ادامه ی این پست ۱۰ تا از خوش رایحه ترین گل های دنیا را با هم خواهیم شناخت.


#1 رز
#2 ياس
#3 زنبق وحشی يا گل برف
#1 رز
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 6.6/10
#2 ياس
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5.6/10
#3 زنبق وحشی يا گل برف
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 7/10
1 > رز

رزها معمول ترين و محبوب ترين گل های خوشبو در جهان هستند. 100 گونه مختلف از رزها در جهان وجود دارد كه بومی آسيا، اروپا و آمريكای شمالی هستند.

1


2 > ياس

گل های ياس به علت بوی مطبوع شهرت زيادی دارند. اين گياه بومی نواحی گرمسيری در سرتاسر دنياست. گل های ياس به رنگ های سفيد يا مايل به زرد ديده می شوند. گل ها در جهت ساختن عطر و مواد آرايشی بكار می روند.

2


3 > زنبق وحشی يا گل برف

زنبق وحشی يك گل ظريف است كه در نيمه شمالی آسيا يافت می شود. اين گل عضوی از خانواده زنبق هاست كه بوس بسيار مطبوعس دارد و بسيار زيباست. گل های به شكل زنگوله آويزان از يك ساقه نازک دارد.

3


4 > گاردنيا

گاردنيا گل مومی خوشبو بومی نواحی آسيای جنوبی، استراليا و آفريقاست. گاردنيا از خانواده قهوه است و به ياد گياه شناس اسكاتلندی بنام الكساندر گاردن به اين نام، نامگذاری شد.

4


5 > كيهان شكلات

برخلاف ساير گل های معطر كيهان شكلات بوی وانيل مطبوعی را از خود ساطع می كند. گل های اين گياه به رنگ قهوه ای متمايل به قرمز مشاهده می شود.

5


6 > گل لاله عباسی

گل لاله عباسی عضوی از جنس ميرابيليس در سرتاسر جهان است. نام گذاری آن بدليل شكوفايی طبيعی در زمان عصر  و  پيوسته در شب است. اين گياه همچنين عطر شديدی را در عصرگاه از خود ساطع می كند كه تا وقتی كه گرما ازبين برود ادامه می يابد.

6


7 > نخود شيرين

نخود شيرين گياه گل دهنده يک ساله و شديدا معطر هست كه در منطقه دريای مديترانه يافت می شود. اين گياه تا 2.4 اينچ با گل هاي زرد، سفيد و قرمز پر رنگ گسترده می شود.

7


8 > مرواريد

گل مرواريد يک گل كوچک گل دهنده يک ساله و بومی منطقه دريای مديترانه است. اين گياه خوشه های متراكمی دارد و گل های ريز آن سفيد يا مايل به زرد هستند. اين گل در طول فصل بهار بوی خوشايند زيبايی را توليد می كند.

8


9 > گل ياسمن

گل ياسمن گياه گلدار بومی مناطق گرمسیری جنوب آمريكا، مكزيک، اقيانوس آرام و جزاير كارائيب است. اين گل، گل ملی نيكاراگوئه نيز هست. اين گل ها در شب بسيار معطر می شوند كه باعث جذب شب پره های sphinx برای عمل گرده افشانی می شوند.

9


10 > ويستريا

ويستريا يک نوع گياه گلدار بالارونده است كه در ايالات متحده، كره، ژاپن و چين يافت می شود. رنگ گل ها، ارغوانی، صورتی يا سفيد است. آن ها مانند انگورها خوشه ای هستند. گل های ويستريا بوی خوشی را در طی دوره گل دهی توليد می كنند. همه گونه ها بو توليد نمی كنند.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

مریم 9 آبان 1396 پاسخ

فقط وفقط گل مریم

مریم 9 آبان 1396 پاسخ

برای اعصاب جلوگیری ازناراحتیهای قلبی،گل مریم بهترین گزینه است،عزیزان امتحان کنید

مریم 9 آبان 1396 پاسخ

گل مریم خوشبو،زیبا،وفوق العاده خواص درمانی دارد

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید