• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

آرام ترین و صلح­جوترین کشورهای تاپ در جهان در سال 2016

آرام ترین و صلح­جوترین کشورهای تاپ در جهان در سال 2016

Tops most peaceful countries in the world in 2016هر کسی دوست دارد که در یک کشور آرام و شاد زندگی کند، این طور نیست؟ شاخص صلح جهانی (GPI) منتشر شده توسط موسسه اقتصاد و صلح، سطح نسبی صلح و آرامش را در ۱۶۲ کشور نشان می دهد. این موسسه کشورها را براساس ۲۲ شاخص مختلف شامل میزان ارتکاب به جرم های سنگین، ارتباط با کشورهای مجاور، عدم وجود جنگ، همکاری در عملیات حفظ صلح سازمان ملل، تعلیم و تربیت و غیره دسته بندی می کند. امتیاز شاخص GPI پایین تر، کشورهای آرام تر و صلح جوتر را نشان می دهد.

در ادامه ۱۰ کشور آرام و پر از صلح تاپ در جهان را معرفی می کنیم.


#1 ايسلند، امتياز GPI : 1.148
#2 دانمارک، امتياز GPI: 1.150
#3 اتريش، امتياز GPI: 1.198
#1 ايسلند، امتياز GPI : 1.148
امتیاز GPI
0/10 10
امتیاز شما
0/10 4.5/10
#2 دانمارک، امتياز GPI: 1.150
امتیاز GPI
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 اتريش، امتياز GPI: 1.198
امتیاز GPI
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > ايسلند، امتياز GPI : 1.148

ايسلند كشوری بسيار آرام برای زندگی است. اين كشور از سطح بالای دموكراسی، برابری جنسيتی و حبس و بازداشت كم برخوردار است. نرخ باسوادی ايسلند 99 درصد بوده و برای آموزش، شهريه ای دريافت نمی شود.

1


2 > دانمارک، امتياز GPI: 1.150

دانمارک كشوری با كمترين فساد و شادترين كشور در جهان است. نرخ باسوادی بالا، سيستم های مراقبت بهداشتی پيشرفته، استاندارد بالای زندگی و رونق و شكوفایی، دانمارک را به عنوان يک كشور استثنایی و خوب برای زندگی مبدل می كند.

2


3 > اتريش، امتياز GPI: 1.198

اين كشور اروپايی به علت آمار جرم و آدمكشی بسيار پايين، بهترين مكان برای زندگی است. اتريش همچنين به خاطر پاكيزگی و قانون سختگيرانه در مورد بازيافت با هدف حفاظت از محيط زيست شهرت دارد.

3


4 > نيوزلند، امتياز GPI: 1.221

نيوزلند از پيشرفت اجتماعی بسيار عالی، حبس و بازداشت پايين و روابط خوب با كشورهای همسايه برخوردار است. در اين كشور سيستم قضايی قدرتمند و مستقل و نيروی پليس بسيار متعهد وجود دارد.

4


5 > سوئيس، امتياز GPI: 1.27

شهرهای تميز، آمار جرم پايين و كيفيت تغذيه بالا اين كشور را به يكی از شادترين كشورها برای زندگی مبدل می سازد. سوئيس از سيستم آموزشی و مراقبت های بهداشتی عالی برخوردار است.

5


6 > فنلاند، امتياز GPI: 1.277

فنلاند كشوری با كمترين فساد در جهان است. چارچوب های قانونی قوی در كشور، دولت را به شكل مسئوليت پذير و  فعاليت های آن را بی پرده و بدون ابهام نگه می دارد. فنلاند از نظر آموزش و برابری جنسيتی در سطح بالايی قرار دارد.

6


7 > كانادا، امتياز GPI: 1.287

دولت كانادا امنيت شهروندان را به عنوان يكی از فاكتورهای اصلی يک كشور خوب، مورد توجه قرار داده است. آمار قتل و جرم در اين كشور بسيار پايين است. كانادا يكی از تحصيل كرده ترين كشورها در جهان است.

7


8 > ژاپن، امتياز GPI: 1.322

ژاپن علاوه بر تكنولوژی پيشرفته به خاطر تامين امنيت در جامعه  نيز شناخته شده است. آمار جرم سنگين و قتل در اين كشور بسيار پايين است. ژاپن روابط دوستانه خود را با كشورهای همسايه نيز حفظ می كند.

8


9 > استراليا، امتياز GPI: 1.329

استراليا سرزمين فرصت ها، آب و هوای خوب، زيرساخت كارآمد، سيستم آموزشی كلاس جهانی و شگفتی های طبيعی است. خوشبختانه، آمار دستبرد، تجاوز جنسی و قتل در استراليا بسيار پايين است. به طوری كه می توانيد بدون هيچ ترسی در هر نقطه از كشور گشت و گذار داشته باشيد.

9


10 > جمهوری چک، امتياز GPI: 1.341

جمهوری چک كشور كوچک اروپايی محصور در خشكی است كه با استراليا، آلمان، اسلواكی و لهستان مرز مشترک دارد. توريسم يكی از صنايع اصلی اين كشور است. اگر قصد مسافرت به اين كشور را داريد، از لحاظ دزدی و خشونت نبايد نگران باشيد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید