• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
عجیب و غریب

اسرارآمیزترین کشفیات باستان شناسی جهان

اسرارآمیزترین کشفیات باستان شناسی جهان

most mysterious archaeological discoveriesیافته های باستان شناسی یادآور ذهن خلاق پیشینیان و فرصتی عالی برای آشنایی با اشیاء قدیمی در قرن های گذشته است. این اشیاء باستانی می توانند بازگو کننده تاریخ زمین باشند و در عین حال انسان را به کشفیات جدید سوق می دهند. اینجا ۱۰ کشف رمزآلود تاپ در زمینه باستان شناسی، در تمام دوران ها، توضیح داده می شود.


#1 شهر آتلانتیس
#2 اهرام مصر
#3 استون هنج
#1 شهر آتلانتیس
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 اهرام مصر
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 استون هنج
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > شهر آتلانتیس

کشف شهر آتلانتیس، مرموز ترین کشف باستان شناسی در تمام دوران است. فرضیه اول در مورد این شهر این است که شهر در اقیانوس غرق شده است. تحقیق و پژوهش ها هم اینطور نشان می دهد که یک سونامی قوی باعث غرق شدن آن شده است.اما حقیقت ماجرا هنوز هم برای باستان شناسان ناشناخته است.


2 > اهرام مصر

اهرام مصر بزرگترين آثار تاريخی هستند كه تا بحال در روی كره زمين ديده شده اند. اين اهرام بر اساس تخمين ها 2700 سال قبل از ميلاد شروع به ساخت شده اند و اساسا آرامگاهی برای حفاظت از اجساد موميايی شده پادشاهان بوده اند.

2


3 > استون هنج

استون هنج اثر تاريخی باستانی مربوط به 5000 سال قبل می باشد كه در ساليسبوری انگلستان واقع شده است. اين اثر تاريخی از تعداد زيادي از سنگ های بزرگ و كوچک تشكيل شده است.

3


4 > مجسمه های موآی، جزيره ايستر

موآی جزيره ايستر يكی از مرموزترين كشفيات باستان شناسی در طول تاريخ است. اين مجسمه ها مهمترين جاذبه جزيره ايستر، جزيره ای بدون درخت و دورافتاده در شيلی، هستند. اين مجسمه ها توسط مردم rapa nui كنده كاری شده اند.

4


5 > ارتش سفال

در سال 1974 حفاری يک گروه باستان شناس در Xian چين بزرگ ترين هنر در مراسم تشييع جنازه كه تا بحال روی داده است را به ارمغان آورد. هزاران سرباز سفالی در كنار مقبره كين شی هوانگ دفن شده بودند. اين كار برای حفاظت پادشاه در مقابل نيروهای مختلف بعد از مرگ بود.

5


6 > تپه گوبكلی

تپه گوبكلی قديمی ترين مكان باستان شناسی در جهان است كه در تركيه قرار دارد. اين سازه سطح بالای قدرت هنری مردم عصر حجر را در حدود 11000 سال قبل يادآور می شود. وزن ستون ها 15 تا 50 تن می باشد كه از بلوک های عظيم صخره ای جدا شده اند.

6


7 > خطوط نازكا

خطوط نازكا تشكيلات غيرمعمول و عجيب از خطوط سفيد هستند كه اگر برفراز صحرای جنوب پرو پرواز كنيد می توانيد آن ها را ببينيد. بعلاوه اين تشكيلات باستانی شكل های ذوزنقه ای، مستطيلی، مثلثی و دورانی دارند. اگر از نزديک آن ها را نگاه كنيد می توانيد تصاويری از 70 حيوان و ساختار گياهی و 300 شكل هندسی را ببينيد.

7


8 > Sacsayhuaman

Sacsayhuaman يک سازه پيچيده باستانی محصور شده با ديوار می باشد كه در ماكو پيكوی پرو واقع شده است. ساخت اين سازه پيچيده در سال 1440 توسط امپراتور pachacuti آغاز شد و 100 سال به طول انجاميد. ديوار از انواع مختلفی از صخره ها شامل بلوک های ديوريت، سنگ آهک های يوكای و اندزيت تيره ساخته شده است.

8


9 > مائوی كوه اوئن

سال 1986 بود كه باستان شناسان پنجه ای متعلق به يک پرنده را در حين حفاری در غاری در نيوزيلند كشف كردند. در اين پنجه گوشت و ماهيچه ها هنوز هم به استخوان متصل هستند. بعدا مشخص شد كه اين پا به پرنده مائوی بی بال منقرض شده تعلق دارد كه از 2000 سال قبل منقرض شده است.

9


10 > نسخه خطی Voynich

اين نسخه خطی لقب مرموزترين نسخه خطی در جهان را به خود گرفته است. اين دستخط در سال 1912 در شمال ايتاليا كشف شد. زبان، كاتب و مولف اين نسخه خطی همچنان نامشخص می باشد. براساس اعلام باستان شناسان بسياری از صفحات اين دستخط از بين رفته و تنها 240 صفحه از آن باقی مانده است.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید