• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

مهمترین حرکات زبان بدن که باید بدانید

مهمترین حرکات زبان بدن که باید بدانید

زبان برای برقراری ارتباط ضروری است. و برای برقراری ارتباط و تماس مردم طراحی شده است. زبان کلام زبانی است که همه ی ما میدانیم، اما یادگیری زبان بدن نیز ضروری است. این شخصیت افراد است که بعضی از حرکات زبان بدن را تعیین میکند. شما باید برخی از حرکات مهم را در زبان بدن به یاد داشته باشید. در این مقاله شما را به مهمترین حرکات زبان بدن آشنا میکنیم:

#1 دست ها و پاهای خود را روی هم نگذارید
#2 شانه های خود را ریلکس کنید
#3 از گوش خود استفاده کنید
#1 دست ها و پاهای خود را روی هم نگذارید
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 -7.5/10
#2 شانه های خود را ریلکس کنید
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 از گوش خود استفاده کنید
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > دست ها و پاهای خود را روی هم نگذارید

ممکن است شنیده باشید که نباید در زبان بدن دست ها و پاهای خود را روی هم بگذارید ، این کار به معنی محافظت و یا بد گمانی و بی اعتمادی است.


2 > شانه های خود را ریلکس کنید

وقتی که شما احساس اضطراب میکنید، ممکن است به طور ناخودآگاه شانه های خود را بالا ببرید و سفت کنید. سعی کنید با استراحت و تکان دادن شانه ها یتان، آن ها را ریلکس کرده و به عقب برگردانید.


3 > از گوش خود استفاده کنید

گوش نقش موثری را در ارتباط با دیگران بازی میکند. اگر چه اکثر مردم در رایج ترین شرایط نمیتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.با این حال شما دو گوش و یک دهان دارید، پس باید دو برابر آن چه که میگویید گوش دهید. اگر از این روش استفاده کنید، شما قادر به برقراری یک ارتباط خوب خواهید شد و یک گفتگوی بدون سو تفاهم خواهید داشت.


4 > فاصله ی روابط

اگر شما مایل به انتقال سیگنال های درست به دیگران هستید، فاصله از دیگران حیاتی است. ایستادن بیش از حد نزدیک شما را زورگو نشان میدهد. شما باید در هنگام ایستادن یا نشستن فاصله خود را حفظ کنید. همچنین اگر شما به کسی بیش از حد نزدیک شوید ، خود را از شما دور خواهد کرد و این طور به نظر میرسد که شما میخواهید وارد حریم شخصی او شوید. شما باید یک خط فرضی جدا کننده بین خود و دیگران بکشید.


5 > زاویه بدن

زاویه بدن نشانه ی احساسات نسبت به دیگران است. اگر زاویه خوب را در جهت مردم پیدا کنیم، دوستانه و خوب به نظر میرسیم .البته برای نشان دادن، به طور کامل بر روی زاویه خود کنترل نداریم.


6 > ارتباط چشمی

ارتباط چشمی یکی از حیاتی ترین ویژگی ها برای ارتباط و برخورد با دیگران است. نگه داشتن تماس چشمی ،برای صحبت دیگران احترام را به ارمغان می آورد. و اگر خودتان در حال صحبت هستید، نگه داشتن تماس چشمی باعث تمرکز شنوندگان بر روی شما میشود و با این کار آن ها احساس راحتی میکنند.


7 > برای برقراری ارتباط صدای خود را پایین نگه دارید

قبل از صحبت کردن ، اجازه دهید صدای شما استراحت کند و برای این کار لب هایتان را روی هم قرار داده و زمزمه کنید. در صورتی که شما یک خانم هستید، یاد بگیرید که صدای شما نباید هنگامی که جمله تان به صورت سوالی تمام میشود، بلند باشد. با این حال در هنگام صحبت، برای اعتماد سازی ،که در آن صدای شما به طور نرمال شروع میشود، گاهی وقت ها در اواسط جمله کمی صدای خود را بلند کنید و در آخر جمله دوباره صدای خود را پایین بیاورید.


8 > برای حقیقت به پای مردم نگاه کنید

هنگامی که مردم برای مدیریت زبان بدن تلاش میکنند، در درجه اول به چهره ، حالت بدن و … توجه میکنند. از آن جایی که پاها آمادگی ندارند، شما میتوانید حقیقت را در آن ها دنبال کنید. هنگامی که مردم احساس اضطراب میکنند ، از طریق حرکات پاها آن را نشان میدهند، پاها را میلرزانند یا به این سو و آن سو حرکت میدهند. و پاها را برای از بین بردن اضطراب به هم حلقه می کنند.


9 > برای ایجاد احساس خوب لبخند بزنید

یک لبخند واقعی نه تنها باعث بروز احساس شادی می شود، بلکه این اطلاعات را به دیگران می دهد که شما قابل اعتماد و دوستانه هستید. مهمتر از آن لبخندی رک و پوست کنده بر روی رفتار دیگران با شما تاثیر گذار است. معمولا وقتی به کسی لبخند بزنید، با لبخند به شما پاسخ میدهند. وفتی حالات صورت از طریق تطبیق احساسات فعال شوند، لبخندی که شما پاسخ میدهید در واقع بر روی وضعیت عاطفی فرد تغییر مثبت ایجاد میکند.


10 > به منظور افزایش مشارکت، شنونده باشید

اگر میخواهید مردم با شما رساتر صحبت کنند، از انجام بسیاری از کارها در هنگام صحبت کردن خودداری کنید. به طور مثال از چک کردن پیامک های خود خودداری کنید. با این حال تمرکز روی کسی که هنگام صحبت سر خود را تکان میدهند و مستقیم به شما توجه دارند و ارتباط چشمی برقرار میکنند، بیشتر است. تکان دادن سر نشان دهنده ی توجه شما به فرد است. این ضروری است که به صحبت دیگران گوش دهیم و اطمینان حاصل کنند که به صحبتشان توجه کرده ایم.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید