• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
سرگرمی

محبوب ترین کنسول های بازی جهان

محبوب ترین کنسول های بازی جهان

game-consolesکنسول بازی یک وسیله سرگرمی رایانه ای یا یک سیستم رایانه‏ای خاص است که برای نمایش تصاویر ویدیویی بازی رایانه‏ای بر روی یک وسیله نمایشگر مانند تلویزیون یا مانیتور بکار می رود. که امروزه کنسول های بازی به محبوب ترین تفریح قشر جوان جوامع بدل شده است. می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد کنسول های بازی به توضیحات ویکی پدیا مراجعه کنید.

اخیرا در چند سایت انگلیسی زبان، دست به بررسی محبوبیت و کیفیت کنسول های بازی زده اند. طبق این بررسی ها، محبوب ترین و بهترین کنسول بازی PS3 شناخته شده است. در زیر به ذکر و شرح ۹ کنسول برتر می پیدازیم:


#1 PlayStation 3
#2 XBox 360
#3 Nintendo 64
#1 PlayStation 3
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 6.8/10
#2 XBox 360
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 8.1/10
#3 Nintendo 64
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 7.7/10
1 > PlayStation 3

playstation 3

برخی دلایل محبوب بودنPlayStation 3  شامل این موارد است:

·         برای دسترسی و استفاده از اینترنتش نیازی به پرداخت هزینه نیست

·         پخش کننده bluray دارد

·         بازی هایش جذاب ترند

·         برخلاف برخی دستگاه ها (همچون xbox) گرم نمی شوند

·         ساخت شرکت معتبر سونی و معتبر می باشد

·         دیسک های فشرده آن مقاوم ترند

·         گرافیک فوق العاده بالا

·         پردازنده و دیسک خوان قوی


2 > XBox 360

Xbox-360از مهم ترین معایب Xbox 360 نسبت به PS3 اجبار به خرید اکانت عضویت است. شاید از کسی که کنسول Wii دارد و بازی های Xbox 360 را فقط چند بار بازی کرده، بگوید که Wii بهتر است. ولی در حقیقت Wii خسته کننده است که Xbox 360 اصلا اینطور نیست. می توان بنا بر نظریه ها گفت که Wii برای کودکان مناسب تر است تا نوجوانان. بیشترین محبوبیت Xbox 360 به دلیل Joypad های آن است که برای بازی های اسلحه ای مناسب تر است.


3 > Nintendo 64

Nintendo 64این کنسول از کنسول های تقریبا قدیمی است. علیرغم گرافیک نه چندان خوب این کنسول، ولی بسیاری از جوان های امروزی، خاطرات خود را خود را هنوز با این کنسول به یاد دارند. بازی هایی چون 007 و call of duty و Mario از جمله بازی های جذاب این کنسول بودند.


4 > PlayStation 3

این کنسول نیز یکی از محبوب ترین کنسول هاست. طوری که حتی بسیاری از گیمر ها، با وجود PS3 هنوز با PS2 اوقات خود را می گذرانند. شاید یکی از دلایل این مسئله، تنوع زیاد بازی های PS2 باشد. کیفیت بازی های این کنسول نیز در حد قابل قبولی است که گاهی گیمر خود را در فضای PS3 و Xbox 360 می بیند. از دیگر ویژگی های این کنسول، سادگی استفاده آن است که در کنسول های جدید این سادگی استفاده، کمرنگ تر شده.


5 > Nintendo Wii

این کنسول نیز با بازی های کلاسیکی همچون Super Mario Galaxy, Metroid Prime 3, Super Smash bros هنوز از کنسول های پرخاطره محسوب می شود.


6 > Super Nintendo

این کنسول در زمان خود تبدیل به یک کنسول افسانه ای شده بود. کنسولی که با بازی هایی همچون mario world, super metroid, mario all stars, super castlevania IV, Donkey Kong Country همه را مجذوب خود کرده بود. از ویژگی های این کنسول، گرافیک مناسب و دیتابیس عظیم بازی را نام برد.


7 > PlayStation 1

کنسولی محبوب در کشورهای جهان سوم اعم از ایران. PS1 تقریبا آغاز راه بازی های مبتنی بر لوح فشرده بود و نیز آغاز کننده راه بعضی ژانرهای بازی که متفاوت از قبل بودند. بازی هایی همچون Gran Turismo, Metal Gear Solid, Tomb Raider, Spyro, and Final Fantasy در این ژانرهای جدید قرار داشتند. PS1 همچنین انقلابی در بازی های کنسولی ایجاد کرد. قبل از PS1 کنسول های بازی در مقیاسی کوچک از کرده زمین محبوب بودند و نیز مخصوص کودکان. اما با رونمایی PS1، این کنسول همه گیر شد و بازی های تحت کنسول، بین سنین مختلف مردم محبوب شد.


8 > GameCube

این کنسول نیز در نسل ششم کنسول های بازی یعنی هم نسل با PS2 ساخت شد. طرح بندی Joypad این کنسول مورد علاقه بسیاری از گیمرهاست. GameCube از نگاه قدرت، محبوبیت و تنوع بازی ها نیز در سطح بالایی قرار دارد.


9 > PlayStation 4

شاید یکی از قوی ترین کنسول های حال حاضر دنیا، PlayStation 4 باشد. ولی به دلیل نوظهور بودن این کنسول، هنوز نتوانسته محبوبیت لایق خود را کسب کند. ولی مطمئنا اکثریت گیمرهایی که این کنسول را تجربه کرده باشند، آن را در صدر لیست کنسول های محبوب می دانند.


پی نوشت

باید افزود که شاید کنسول های محبوب دیگری نیز مدنظر شما باشد اعم از Sega Dreamcast ، Sega Genesis ، PSP ، Xbox One و … (که شخصا ارادت خاصی به این کنسول ها دارم) . ولی متاسفانه این کنسول های خاطره انگیز یا پرقدرت، در لیست برترین های کنسول ما جایی نداشتند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید