• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

معروف ترین ساختمان های جهان

معروف ترین ساختمان های جهان

معماری مانند یک میدان است که شما نمی دانید در کدام بخش دسته بندی می شود. شما می توانید خود را به عنوان یک معمار با مطالعه ریاضی و مهندسی نقشه کشی و مطالعه ی مقدار زیادی تاریخ، به درجه ای که می خواهید برسانید. همانطور که می بینید معماری یکی از بهترین عرصه های علم و هنر است که دست به دست می چرخد. بسیاری از معماران بزرگ تاریخ بشر در سراسر جهان، خلاق ترین ها نامیده می شوند. در این لیست ذهن های نابغه ای وجود دارد، که در شهر ها و کشور های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند. اگر شما با معماری آشنایی دارید، آیا میتوانید چند تا از کشور های لیست ما را حدس بزنید؟ آیا این معماری ها باستانی و قدیمی هستند یا معاصر؟ اگر نمی توانید حدس بزنید میتوانید در این لیست بخوانید:

 

#1 مرکز تجارت جهانی، نیویورک
#2 کلیسای جامع سنت پل، لندن
#3 برج پتروناس، کوالالامپور، مالزی
#1 مرکز تجارت جهانی، نیویورک
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 کلیسای جامع سنت پل، لندن
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 برج پتروناس، کوالالامپور، مالزی
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > مرکز تجارت جهانی، نیویورک

در نیویورک مرکز تجارت جهانی وجود دارد که در سال 2013 توسط دیوید چایلدز ساخته شده است. این یک ساختمان بسیار بزرگ با بیش از صد بخش است که همانطور که از نام آن پیداست یک ساختمان تجاری جهانی است.


2 > کلیسای جامع سنت پل، لندن

آیا تا به حال با این حقیقت آشنا شده اید که لندن ، رم مدرن و معاصر ما است. کلیسای جامع سنت پل اولین مکان گردشگری برای بازدید کنندگان در شهر لندن است. این بنا توسط کریستوفر رن طراحی و برنامه ریزی شده است.


3 > برج پتروناس، کوالالامپور، مالزی

در مالزی، برج های پتروناس دو نسخه از یک طراحی اند که توسط سزار پلی ساخته شده است. در حدود سال 1998 ساخته شده و تبدیل به یکی از مناطق پر بازدید در مالزی شد.


4 > کاخ سفید آمریکا، واشنگتن

بلوک های تشکیل دهنده ی کاخ سفید آمریکا از ماسه سنگ های Aquia تشکیل شده است. ایده و طراحی این عمارت توسط معمار ایرلندی جیمز هوبان بوده است که این خانه را برای تمام رئیس جمهور های گذشته و آینده ی آمریکا ساخته است.


5 > برج پیزا ، ایتالیا

برج پیزا معروف ترین برج جهان است که حدود صد سال است که انتظار می رود هر لحظه بلغزد. دلیل انحراف این برج این است که زمین برج نرم بوده و نمی توانسته سنگینی برج را تحمل کند.


6 > ساختمان شارد، لندن

به نظر می رسد که ساختمان های انگلستان رو به بالا رشد می کنند. با وجود کمبود نبوغ بناهای یادبود تاریخی، معماران مدرن ما همیشه نمونه ی جدیدی را به جهان معرفی می کنند. ساختمان شارد یک آسمان خراش است که در سال 2012 تحت نظارت رنزو پیانو ساخته شده است.


7 > کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل توسط معمار پوزنیف یاکاولیف ساخته شده است که عاشق اشکال پیازی شکل بود، به همین دلیل گنبد های این کلیسا را شبیه به پیاز ساخته است.


8 > ساختمان امپایر استیت، نیویورک

ساختمان امپایر استیت در سال 1930 ساخته شد و ساخت آن حدود یک سال طول کشید. این ساختمان یک آسمان خراش است که می تواند به عنوان یکی از عجایب هفت گانه به شمار بیاید.


9 > ساختمان لویدز، لندن

ساختمان لویدز در لندن نقطه عطفی برای خیابان لایم است. این ساختمان ظاهری پست مدرن دارد و برنده ی جایزه ی بهترین ساختمان در لندن شده است. در سال 1986 ساخت و ساز اخرین طبقه ی این ساختمان به پایان رسید و همه را شگفت زده کرد.


10 > ساختمان کولوسئوم، رم

کولوسئوم یکی از اولین استادیوم های تاریخ بشر بود که در رم ساخته شده است و ظرفیت 50 هزار تماشاگر را داشته است. این ورزشگاه برای نشان دادن نمایش پهلوانان قدرتمند رم ساخته شده بود.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید