• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

مشهور ترین تک تیر انداز های تاریخ

مشهور ترین تک تیر انداز های تاریخ

تک تیرانداز ها کسانی هستند که به خوبی آموزش دیده اند که چشم خود را بر روی هدف نگه داشته و به هدف یا افراد به خوبی شلیک کنند. تک تیر انداز ها اغلب موقعیت هایی را انتخاب می کنند که هدف نتواند آن ها را ببیند. طولانی ترین فاصله ی تیر اندازی در جنگ ویتنام ثبت شده است. ماهر ترین تک تیر انداز تاریخ کارلوس هتکوک بود که قادر به ثبت رکورد ۲۲۸۶ متر بود. کارلوس برای ایجاد مدرسه ی تک تیرانداز ها به آمریکا رفت. در این لیست ده تا از مشهور ترین تک تیرانداز های تاریخ را به شما معرفی میکنیم تا ببینیم بعد از کارلوس چه کسی رکورد او را خواهد شکست:

#1 کریگ هریسون
#2 چاک ماوینی
#3 ویلیام سینگ
#1 کریگ هریسون
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 6.3/10
#2 چاک ماوینی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7/10
#3 ویلیام سینگ
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > کریگ هریسون

هریسون در سال 1975 در انگلستان متولد شد و برای ارتش بریتانیا مبارزه می کرد. او در رکورد های گینس لقب طولانی ترین تک تیرانداز مورد تایید را از آن خود کرده است.


2 > چاک ماوینی

چارلز بنیامین ماوینی که به اسم چاک شناخته شده است در سال 1949 در ایالات متحده متولد شد. او در جنگ ویتنام به خدمت گرفته شد و موفق به کشتن 103 نفر شد. ماوینی از عشق به کار خود صحبت کرده است و به او لقب سفر نهایی شکار را داده اند.


3 > ویلیام سینگ

سینگ در سال 1886 در کلرمون متولد شد و در سال 1943 فوت کرد. او در جنگ جهانی اول برای نیروهای استرالیایی مبارزه می کرد. زندگی تک تیراندازی او شهرت جاودانی یافت. کتاب زندگینامه ی او به اسم زندگی بیلی سینگ توسط جان همیلتون نوشته شده و بعدها تبدیل به مجموعه ی تلویزیونی شد.


4 > هسکت ورنون پریچارد

او با تمام تک تیر انداز های این لیست فرق دارد. ورنون پریچارد ماجراجویی بود که به تمام نقاط دنیا سفر می کرد و بازی های زیادی را مانند کریکت بازی می کرد. او در سال 1876 در هند متولد و در بریتانیا بزرگ شد و در جنگ جهانی اول به خدمت گرفته شد.


5 > گراهام راکسدل

راکسدل برای نیروهای کانادایی کار می کرد، او در سال 1969 در کانادا متولد شد و وقتی به نیروهای کانادایی پیوست ،به عنوان تک تیرانداز شروع به کار کرد. او رکورد طولانی ترین فاصله ی تیراندازی را که بیش از 2000 متر بوده از آن خود کرده است. او پس از این که شنوایی خود را از دست داد، دست از کار کشید.


6 > واسیلی زایتسف

زایتسف در سال 1915 در روسیه متولد شد و در سال 1991 در کییف پایتخت اکراین از دنیا رفت. در طول جنگ جهانی دوم او به عنوان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شناخته شده بود. او در جنگ استالینگراد موفق به کشتن 225 نفر از ارتش دشمن شد. تایید می شود که او به طور کلی 400 نفر را کشته است.

 


7 > سیمو هایها

او به اسم مرگ سفید شناخته شده بود. هایها در سال 1905 در فنلاند متولد شد و در سال 2002 در گذشت. هایها از طریق تیراندازی حدود 505 نفر را کشته است. در حین مبارزه در ارتش فنلاند توسط تک تیرانداز شوروی مورد حمله قرار گرفت اما زنده ماند. این حادثه صورت او را زخمی کرد و درمان آن سال ها طول کشید، که آثار زخم را در سمت چپ صورتش باقی گذاشت.


8 > جوبا

جوبا یک تک تیرانداز عراقی است که در حال حاضر برای ارتش اسلامی در عراق مشغول به کار است. اطلاعات زیادی درباره ی او در دسترس نیست به جز چند فیلم که با سر و صورت پوشیده به اشتراک گذاشته است، که مشخص نیست که نام جوبا متعلق به تعدادی از تک تیرانداز ها است یا فقط اسم یکی از آن هاست.


9 > ژانگ تائوفنگ

تائوفنگ در سال 1931 در چین متولد شد و در طول جنگ کره خدمت می کرد. او به خاطر توانایی خود و دیدن هدف بدون نیاز به عدسی های بزرگنمایی معروف بود. او 124 تیراندازی موفق با چشم غیر مسلح داشته است.


10 > برونو ساتکو

او تک تیر اندازی از دو ملیت آلمانی و لیتوانیایی بود. ساتکو در سال 1924 در روسیه متولد شد و در سال 2003 درگذشت. او در سال 1940 در ویلنیوس آموزش دید سپس برای کار به شصت و هشتمین لشکر پیاده نظام انتقال یافت. پس از یک آسیب عمیق، برای آموزش تیراندازی در مدارس نقل مکان کرد.

تک تیرانداز ها به آنچه انجام می دهند باور دارند. آن ها معتقدند که اقداماتشان قهرمانانه است زیرا فقط دشمنان را می کشند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید