• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

گرانترین چای ها در جهان

گرانترین چای ها در جهان

چای عمدتا در آسیا به خصوص در چین رشد میکند. نوع گسترده ی آن کاملیا سیننسیس است که با اثرات دارویی اش شناخته شده است. افسانه های چین چای را ابداع کردند و از آن پس در قرن ۱۰ مردم شروع به نوشیدن آن کردند. از آن پس انواع مختلف چای سیاه و سبز از چین در جهان گسترش یافت. برخی از آن ها به دلایل مختلف بسیار گران قیمت هستند، برای شناخت آن ها لیست زیر را دنبال کنید:

 

 

#1 چای Da-Hong Pao
#2 چای الماس PG Tips
#3 چای کود پاندا
#1 چای Da-Hong Pao
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 چای الماس PG Tips
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 چای کود پاندا
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > چای Da-Hong Pao

این چای از یک درخت نادر درست شده است، و به دلیل اثرات شفا بخشش میتواند جان افراد را نجات دهد. برچسب قیمت این چای به یک میلیون دلار می رسد.


2 > چای الماس PG Tips

دلیل این که چای PG گران قیمت است این است که به راحتی کشف می شود. چرا این بسته های چای از الماس ساخته شده اند؟ این چای به طور عمده برای جمع آوری پول برای موسسات خیریه ساخته شده بود. فروشندگان آن به فروش 13000 دلار برای هر بسته دست یافتند.


3 > چای کود پاندا

برخلاف چای پوپو ، چای کود پاندا چایی است که برای نوشیدن ساخته شده است. اسم کود پاندا به دلیل رشد ویژه و منحصر به فرد چای است که بر روی آن نام گذاری کرده اند. این چای بسیار گران است و هزینه ی آن 7000 دلار است.


4 > چای Vintage Narcissus

این چای نام یکی از اسطوره های باستانی است که در چین کاشته می شود. در طول تاریخ این چای نادر به افراد مختلف در مزایده فروخته شد، اما در چین یعنی جایی که به آن تعلق دارد خاتمه یافته است. آخرین باری که این چای برای مزایده گذاشته شده بود قیمت آن 6500 دلار برای هر کیلوگرم بود.


5 > چای Tieguanyin

این جا جایی است که هیچ رنگ مصنوعی و صادراتی وجود ندارد، و همه چیز درباره ی کیفیت است. این چای را می توانید چندین بار دم کنید بدون آن که بو و طعم آن تغییر کند. بنابرانی قیمت 3000 دلاری می تواند توجیه پذیر باشد. نام Tieguanyin یکی از خدایان بودا بوده که بسیار ارزشمند بوده است.


6 > چای طلای غنچه های زرد

این چای به طور عمده در سنگاپور رشد می کند. جوانه های زرد در یک روز از سال چیده می شوند و فقط در سنگاپور به فروش می رسند که این به اندازه ی کافی ناراحت کننده است. رنگ این چای به دلیل این که با طلا نقاشی شده است زرد رنگ است، بنابراین انتظار می رود قیمت بالاتری داشته باشد. یک کیلوگرم از این چای 3000 دلار هزینه دارد.


7 > چای مدفوع Poo Poo Pu-erh

اسم این چای اتفاقی و یا شوخی نیست و این اسم بیان گر همه چیز است. این چای از برگ گیاهان خاص ساخته نشده ، بلکه از مدفوع حشرات مختلف است. ظاهرا این حشرات تمام طول زندگی خود را در چای می گذرانند و مردم باقی مانده ی آن ها را که ظاهرا همین چای است استفاده می کنند و به نظرشان خوشمزه است. این چای در یوننان چین ساخته شده است و به قیمت 1000 دلار به فروش می رسد.

 


8 > چای Gyokuro

در زبان چینی کلمه ی Gyokuro به معنی طلا و جواهر است. برگ های چای باید تا زمان برداشت از نور خورشید دور نگه داشته شوند. این چای در یوجی ژاپن کاشته می شود و پس از آن به مکان های مختلف در سراسر جهان صادر می شود. هنوز هم هر کسی نمی تواند این چای را به قیمت 650 دلار تهیه کند.


9 > چای نقره ای Tips Imperial

چای نقره ی Tips Imperialدر هند حدود 400 دلار برای هر کیلوگرم به فروش می رسد. این چای در مزارع خاص رشد می کند و زمان برداشت آن روز هایی است که قرص ماه کامل است. اسم چای نقره ای به خاطر رنگ برگ های نقره ای در چای است.


10 > چای گل Tienchi

این گل در آزمایشگاه ها به نام Panax Notoginseng شناخته شده است، که به معنی نوشیدنی شفا بخش است. این چای عمدتا محصول چین است که برای درمان بیخوابی از آن استفاده می کنند. این چای یک آنتی اکسیدان قوی است که به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. در حال حاضر یک بسته از این چای تازه 170 دلار است.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 159 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید