• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
شیوه زندگی

خطرناک ترین سواحل جهان

خطرناک ترین سواحل جهان

most-dangerous-beachesوقتی صحبت از ساحل و دریاکنار به میان می آید، تصاویر مختلفی به ذهنمان خطور می کند. شن های گرم که چترهای رنگی در همه جای آن دیده می شود و موج هایی که یکی پس از دیگری به ساحل می زنند. ولی برخی از این سواحل که شاید مورد پسند خیل عظیم مردم باشند، به دلیل امواج خروشان و احتمال بالا آمدن امواج، سواحل خطرناکی محسوب می شوند. در زیر خطرناک ترین سواحل دنیا را به شما معرفی می کنیم تا اگر از قشر مرفه هستید و قصد مسافرت تفریحی به آنها را دارید، منصرفتان کنیم.


#1 ساحل دوم پورت اس تی جانز
#2 ساحل ماکاپو
#3 ساحل نیو اسمیرنا
#1 ساحل دوم پورت اس تی جانز
امتیاز ما
0/10 10
#2 ساحل ماکاپو
امتیاز ما
0/10 9/10
#3 ساحل نیو اسمیرنا
امتیاز ما
0/10 8/10
1 > ساحل دوم پورت اس تی جانز

این ساحل که در کرانه شرقی افریقای جنوبی واقع شده، مهد کابوس های کوسه ماهی های سفید عظیم الجثه می باشد. در 5 سال گذشته، 6 کشته در پی صید، در این مکان گزارش شده است. این ساحل به عنوان خطرناک ترین ساحل افریقا شناخته می شود.

Port-St-Johns_2109761b


2 > ساحل ماکاپو

ساحل ماکاپو که از سواحل جزایر هاوایی می باشد، در راهنما های گردشگری به عنوان یکی از مخاطره آمیزترین سواحل معرفی شده. به این معنی که در احتمال بلعیده شدن توسط امواج و کشته شدنتان وجود دارد.

makapuu


3 > ساحل نیو اسمیرنا

این ساحل یکی از سواحل فلوریدا می باشد. بر اساس آمار در سال 2008 در دنیا، 118 بار مردم با کوسه ماهی ها برخورد داشته اند که 59 بار آن انسانها مورد حمله کوسه ها که قرار گرفته اند. از این 59 حمله، 42 بار مربوط به ایالات متحده و از این 42 بار، 32 بار مربوط به ساحل نیو اسمیرنا می باشد.

new-symrna


4 > سواحل جزیره فریزر

سواحل جزیره فریزر محل گرداب ها و امواج خروشان و تفرجگاه کوسه ماهی ها و ستاره های دریایی فوق العاده سمی است. این جزیره در استرالیا واقع شده است. همچنین این جزیره محل زندگی عنکبوت ها و اره ماهی های کشنده است.

fraser


5 > ساحل Praia de Boa Viagem

این ساحل در شهر بندری ریسایف در شمال برزیل قرار دارد. این ساحل که در رتبه پنجم لیست ما قرار داد و وسعت آن هم خیلی کم است، محل زندگی بیش از 50 کوسه ماهی عظیم الجثه است که علاقه زیادی به حمله به انسان دارند.

prai-da-boga


6 > ساحل هاناکاپیای

این ساحل هم از سواحل جزایر هاوایی است. اقیانوس در این قسمت جزیره، خیلی بی رحم است. امواج خروشان و گرداب های سهمگین در سال 2008 جان 82 نفر ار به خطر انداخته است.

hanakpai


7 > ساحل زیپولایت

یاخل زیپولایت در اوکساکا، جنوب مکزیک به دلیل تعداد مرگ و میری که در آن اتفاق افتاده است، به ساحل مرگ معروف شده است. موج های سهمگین در این ساحل زندگی انسان های زیادی که در این ساحل در حال شنا بوده اند را به مخاطره انداخته اند. بومیان این مکان می دانند که نباید در این ساحل شنا کنند.

Zipolite-Beach


8 > سواحل صخره های بکینی

این سواحل که در جزایر مارشال واقع شده اند، منظره ای زیبا دارند که شاید برای بازدید کوتاه مناسب باشد. ولی آب های اطراف این ساحل خیلی خطرناک هستند. حضور کوسه ماهی ها نیز در پرخطر کردن این ساحل نقش دارند.

bkini-atoll


9 > ساحل مارینا

ساحل مارینا در شهری در جنوب هند قرار دارد. آب این ساحل فوق العاده کثیف است. طوری که گویی سطل زباله است.

marina-beach


10 > ساحل مونومنت

این ساحل که در فلوریدا قرار دارد. این ساحل که از سواحل آفتابی امریکاس، بر اساس گزارش، از کثیف ترین سواحل دنیاست.

monument

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 275 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید