• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

خطرناک ترین حیواناتی که زیبایی فریبنده ای دارند

خطرناک ترین حیواناتی که زیبایی فریبنده ای دارند

Parrotsما انسان ها همیشه عادت بر این داریم که هر چیز و هر کس را از روی ظاهرش قضاوت کنیم که بیشتر اوقات همین ظاهربینی کار دستمان می دهد مثلا اگر شما به عکس حیواناتی که در زیر گذاشته ایم نگاه کنید در ظاهر حیوانات زیبا و شیرینی هستند اما همین حیوانات می توانند به شما آسیب های جدی وارد کنند.


#1 قورباغه ي دارت سمي
#2 Wolverine(انواع پستانداران گوشتخوار دله)
#3 طوطي
#1 قورباغه ي دارت سمي
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 8.8/10
#2 Wolverine(انواع پستانداران گوشتخوار دله)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 8/10
#3 طوطي
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 8.5/10
1 > قورباغه ي دارت سمي

قورباغه دارت طلايي سمي يکي از سمي‌ترين حيوانات روي زمين است. سم اين قورباغه پنج سانتي‌متري براي کشتن ده مرد بالغ کافي است. مردم بومي امبرا (کلمبيا) در گذشته نوک دارت هاي بادي‌شان را به سم اين قورباغه آغشته کرده و از آن براي شکار استفاده مي‌کردند، براي همين نام دارت سمي را به اين قورباغه داده‌اند. اين قورباغه معمولا با پوست قرمز درخشان با لکه هاي کوچک سياه و سفيد در سراسر بدن مشخص مي شود و عمدتا در مناطق جنوب آمريکا به ويژه در جنگل آمازون يافت مي شود.اين حيوان داراي چشم هاي تيره و خانه هاي سمي خطرناک است که با گردش چشم مي کشد.

Poison-Dart-Frog


2 > Wolverine(انواع پستانداران گوشتخوار دله)

يکي از تهاجمي ترين حيوانات در اين سياره است و معروف به شکارچي گوزن شمالي است.همچنين به عنوان يک خرس مرداب شناخته شده و مي تواند مسافت هاي طولاني تا 24 کيلومتر در جستجوي غذا سفر کند. اين حيوان داراي ويژگي همه چيز خوار از جمله گوشت، انواع توت ها و گياهان خاص است. علاوه بر اين از حيوانات بسيار خطرناک است و مي تواند يک انسان را از پا در آورد.

download


3 > طوطي

انواع مختلفي از گونه هاي طوطي در دنياي مدرن وجود دارد. وزن آنها معمولا متفاوت است و ميانگين وزن آنهايي که شناخته شده اند در محدوده 2.25-56 اونس است. بزرگترين طوطي شناخته شده دوبله kakapo است که وزنش 4kg است . اين حيوانات با تقليد انواع صداها براي انسانها جذابيت بسياري دارند.. منقار آنها بسيار محکم است و اگر به درستي به کار گرفته نشود مي تواند آسيب هاي جدي وارد کند .

Parrots


4 > فک پلنگي

فُکِ پلنگي گونه‌اي خوک دريايي گوشتخوار است که پس از فيل دريايي جنوبي، دومين جانور بزرگ در قطب جنوب به شمار مي‌رود.اين جانور بيشتر در کرانه‌هاي يخي قطب جنوب يافت مي‌شود ولي در کرانه‌هاي جنوبي استراليا، تاسماني، آفريقاي جنوبي، زلاندنو، جزاير کوک، جزيره لرد هاوو، کرانه اقيانوس اطلسي آمريکاي جنوبي نيز ديده مي‌شود.فک پلنگي به همراه نهنگ قاتل اصلي‌ترين مهاجمان در زنجيره غذايي قطب جنوب هستند و هر دو به شکار خوکان دريايي و پنگوئن‌ها مي‌پردازند. تنها مهاجمان طبيعي اين جانور را نهنگان قاتل و کوسه‌هاي بزرگ تشکيل مي‌دهند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


5 > هشت پا داراي حلقه هاي آبي

اين حيوان يک نوع هشت پا است که به طور عمده ساکن آب هاي جزر و مد دار و صخره هاي مرجاني است. بدنش توسط حلقه هاي آبي درخشان که بسيار جذاب مي باشند پوشيده شده است با اين حال، يکي از حيوانات سمي است که در اقيانوس زندگي مي کند. اين حلقه ها زمان گرفتن طعمه به رنگ قهوه اي تيره در مي آيند. تعداد قابل توجهي از اين موجودات در جنوب استراليا و اقيانوس آرام در ژاپن زندگي مي کنند.

The-Blue-Ringed-Octopus


6 > راکون

زماني که راکون ها را ميبينيد آنها را حيواناتي شاد و اهل بازي مي يابيد اما همانطور که مي دانيد طبيعت اطراف ما خالي از فريب نيست. پنجه هاي راکون به قدري تيز و قوي هستند که مي توانند آسيب هاي جدي به طرف مقابل وارد کنند .مبدا پيدايش اين حيوانات قبل از گسترش به ساير مناطق جهان،شمال آمريکا بوده است. آنها به سکونت در جنگل هاي برگريز شناخته شده اند .

Raccoons


7 > روباه قرمز

روباه هاي قرمز معمولا به صورت دسته جمعي و در دسته هاي بزرگ زندگي مي کنند. آنها در مناطق خاصي از شمال آفريقا، آسيا، دايره قطب شمال و آمريکاي مرکزي زندگي مي کنند. در حال حاضرخطر انقراض آنها به يکي از نگراني هاي اتحاديه ي بين المللي حفاظت از طبيعت (IUCN) تبديل شده است.با اين که اين حيوان سابقه ي طولاني در زندگي با انسان ها دارد اما براي کودکان بسيار خطرناک است.

Red-fox


8 > دلفین

دلفين ها يکي از باهوش ترين حيوانات اين سياره هستند،همچنين مي توانند حرکات جالب و زيبايي را انجام دهند که اين حرکات براي گردشگران بسيار جذاب است.اما همين حيوان شيرين و به ظاهر آرام به عنوان بزرگترين شکارچي کوسه شناخته مي شود و مي تواند يک کوسه را در محل بکشد.زمانيکه دلفين ها عصباني مي شوند مي توانند همين کار را با انسان هم بکنند.

Atlantic spotted dolphin (Stenella frontalis / plagiodon), Bahamas.

Atlantic spotted dolphin (Stenella frontalis / plagiodon), Bahamas.


9 > گوزن

گوزن به حيواناتي نشخوار کننده از خانواده گوزنيان در راسته جفت‌سمان گفته مي‌شود.نرها شاخ‌هاي بلند و نسبتاً پهني دارند. رشد شاخ‌ها از يک سالگي به بعد شروع مي‌شود، ولي شاخک‌ها از دو سالگي ظاهر مي‌گردد. در اواخر فصل زمستان شاخ‌ها مي‌افتند و شاخ‌هاي جديد بلافاصله شروع به رشد مي‌کنند و در تابستان تکميل مي‌شوند. اين حيوانات در يک آن مي توانند به شدت وحشي شده و به انسان حمله کنند وطعمه را چه مرده و چه زخمي در همان محل رها کنند.

Deer


10 > Cassowary

جزو پرندگانيست که نمي توانند پرواز کنند.اين پرنده در نگاه اول ممکن است حيواني زيبا و آرام به نظر برسد اما زمانيکه عصباني مي شود ممکن است صدماتي به انسان وارد کند.Cassowary يکي از سنگين ترين پرندگان است. اين حيوان عمدتا در بخش شمال شرقي استراليا زندگي مي کند و ازميوه ها، بذر چمن ها و قارچ ها تغذيه مي کند .

Cassowary (2)

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 1 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید