• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

زیباترین پرندگان عالم هستی

زیباترین پرندگان عالم هستی

most beautiful birds worldکدام پرنده زیباترین پرنده در جهان هست؟ شما می دانید؟ خوب این سوال ممکن است که خیلی ساده به نظر برسد. اما کسی نمی تواند جواب این سوال را خیلی سریع بدهد. چون اکثریت پرنده ها در این دنیا زیبا هستند. ولی بعضی گونه ها مشخصه های جذابی دارند که می تواند دیگر پرنده ها را در این رقابت کنار بزند. اینجا پرندگانی را معرفی می کنیم که مطمئنا شما هم بعد از خواندن این مطلب و دیدن آن ها با ما موافق خواهید بود که زیبا ترین پرنده ها در دنیای پر رمز و راز هستی هستند.


#1 مرغ بهشتی طلايی
#2 ماكائوی اسكارلت (قرمز روشن)
#3 فلامينگو
#1 مرغ بهشتی طلايی
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 ماكائوی اسكارلت (قرمز روشن)
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 فلامينگو
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > مرغ بهشتی طلايی

مرغ های بهشتی طلايی برای پرهای رنگارنگ درخشانشان شهرت يافته اند. آن ها تاج زرد طلايی زيبايی دارند. بخش پايين بدن، قرمز روشن و صورت و بغل ها و گلو قهوه ای مايل به زرد است.

1


2 > ماكائوی اسكارلت (قرمز روشن)

اين پرنده بزرگ در جنگل های مرطوب هميشه  سرسبز سرتاسر آمريكای مركزی و جنوبی زندگی می كند. پرهای قرمز رنگ روشن دارد و پشت آن سياه هست. پرهای بالايی زرد و لبه ها سبز هستند.

2


3 > فلامينگو

فلامينگو شايد شاخص ترين پرنده آبچر در جهان هست. پر و بال بنفش-قرمز، خود به تنهايی اين پرنده را از ساير پرنده ها مجزا می كند. فلامينگو ها در هر قاره ای جز قطب جنوب زندگی می كنند.

3


4 > طاووس

اين پرنده به خاطر پرهای رنگين كمانی كه به معرض نمايش می گذارند شهرت دارند. می توانند تا 5 فوت رشد كنند كه به اين ترتيب يكی از بزرگ ترين پرندگان در جهان محسوب می شوند.

4


5 > توكان كيل بيلد

توكان كيل بيلد منقار بزرگ و رنگارنگی دارد كه به 20 سانتی متر هم می رسد. با نام توكان های منقار رنگين كمانی نيز شهرت دارند. چون رنگ های مختلف سبز، قرمز و زرد را دارند. از اين منقار در فصل جفت گيری برای جذب جفت و همچنين به عنوان وسيله دفاعی استفاده می کنند.

5


6 > طوطی اقيانوس اطلس

طوطی اقيانوس اطلس، مرغ دريايی كوچک و سازگار يافته ی سواحل ايالات متحده آمريكا و كانادای شرقيست. با نام طوطی دريا نيز مشهورند زيرا رنگ آميزی مشابه پنگوئن و منقار چند رنگی دارند. اين پرندگان بيشتر زندگيشان را در دريا هستند.

6


7 > زاغ كبود

اين پرندگان در جنگل های شرقی و مركزی آمريكای شمالی يافت می شوند. پرهای به رنگ آبی، سفيد و سياه فوق العاده ای دارند. مشخصه متمايز كننده زاغ های كبود، آوازهايی با صداي “jay jay” آن هاست و می توانند صدای ساير پرندگان را تقليد كنند.

7


8 > بوهمين واكس وينق (بال لاكی)

بوهمين واكس وينق، پرنده آواز خوان با جثه متوسط  و سر كاكل دار متفاوت و ماسک های سياه هست. سراسر بدنشان خاكستری مايل به قهوه ای هست و بال ها، لبه های سفيد و زرد دارند. از جمله پرندگان گنجشكی محسوب می شود.

8


9 > اردک جنگلی

اردک جنگلی شايد بيشترين رنگارنگی خيره كننده را در ميان تمام پرندگان آبی داشته باشد. تاج  و سر نرها رنگ سبز متاليک و متمايل به ارغوانی دارد. شكم سفيد بوده و سينه قرمز تيره هست. در طول گردنشان نوارهای جذاب و باريک سفيدی دارند. نقش و نگار بال ها، آبی و سياه است.

ماده های اردک جنگلی مانند نر ها رنگارنگ نيستند. سر قهوه ای مايل به خاكستری، شكم سفيد و سينه خال دار دارند.

9


10 > ماكائو هياسين يا ماكائوی آبی

با طول 100 سانتی متری، ماكائو هياسين بزرگ ترين گونه در ميان طوطی های پرواز كننده است. اين پرنده در نواحی نيمه باز و علفزارهای ساوانای برزيل شمالی زندگی می كند.

اين پرنده بخاطر پرهای لاجوردی با حلقه های زرد اطراف چشم ها مشهور هست. دم بلند و منقار منحنی دار سياه و قوی دارد. می تواند به عنوان حيوان خانگی نگهداری شود ولی تقليد خوبی از كلمات را نشان نمی دهد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 360 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید