• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

شگفت انگیزترین هرم های جهان

شگفت انگیزترین هرم های جهان

Obelisk-of-Axumهرم های سنگی از بناهی تاریخی هر کشور و سرزمین محسوب می شود و نشان دهنده تاریخ و گذشته هر  سرزمین هستند  .  در ساخت و طراحی  هرم ها به صورت   پک پارچه یا از چندین نوع سنگ استفاده شده است . در این تاپ  به بررسی شگفت انگیز ترین ۱۰ هرم جهان می پردازیم.


#1 هرم سنگی استانبول-ترکیه
#2 هرم سنگی Lateran -رم، ایتالیا
#3 هرم Luxor -مصر
#1 هرم سنگی استانبول-ترکیه
امتیازما
0/10 9/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
#2 هرم سنگی Lateran -رم، ایتالیا
امتیازما
0/10 8/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
#3 هرم Luxor -مصر
امتیازما
0/10 8/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
1 > هرم سنگی استانبول-ترکیه

هرمی با دیواره سنگی در استانبول ،ترکیه واقع شده است ، این هرم از سنگ ساخته شده و به ارتفاع 32 متر می رسد. سازنده این هرم Constantine VI بوده است. این هرم تاریخی با پلاک برنزی تزیین شده و در بالای هرم یک کره سنگی به کار رفته است. با این حال دکوراسیون این هرم به سرقت رفته ، همچنین  این بنای تاریخی دچار آسیب سنگین در زمان صلیبیون شده است.

Walled-Obelisk-Istanbul-Turkey (1)


2 > هرم سنگی Lateran -رم، ایتالیا

هرم سنگی Lateran بزرگترین هرم سنگی جهان است . این هرم در رم-ایتالیا واقع  شده ، در اصل این هرم در قسطنطنیه قرار داشت ،اما در سال 357 به رم انتقال یافت. در سال 1588 این هرم به دلیل شکستگی مورد بازسازی قرار گرفت . در حال حاضر این هرم در صدر است و یک صلیب در بالای  این هرم قرار دارد و با کتیبه های هیرو گلیف مورد تزیین قرار گرفته است.

Lateran-Obelisk


3 > هرم Luxor -مصر

هرم luxor در میان بزرگترین هرم های جای گرفته است . قدمت این هرم به بیش از3000سال می رسد. این میراث جهانی در شرق رودخانه نیل ساخته شده است. یکی دیگر از این نوع هرم در پاریس است که دولت مصر در قرن 19 آن را به فرانسه واگذار کرد.Luxor-Obelisks

 


4 > Clepatras Needle-paris

به غیر از هرم سنگی Luxor هرم دیگر ازاین خانواده وجود دارد که Cleopatras نامیده می شود. این هرم در شهر نیویورک در ایالات محده لندن ،انگلستان واقع شده است . این یک جفت نشات گرفته از شهر قاهره ،مصر هستند و از گرانیت قرمز و کتیبه های هیروگلیف مصری ساخته شده اند.

Cleopatras-Needle


5 > هرم سنگی Atum-مصر

هرم سنگی Atum در زمان هلیویولتیس در شهر قاهره، مصر در جای اصلی خود ساخته شده است.سازنده آن Senuret از سلسله دوازدهم است که آن را به یکی از شگفت انگیز ترین هرم ها در جهان تبدیل کرده است.Temple-of-Re-Atum-obelisk

 


6 > بنای یادبود واشنگتن - ایالات متحده آمریکا

بنای یاد بود واشنگتن ، واقع در واشنگتن ، پایتخت ایالات متحده قرار دارد. این  هرم سنگی مدرن است که به مناسبت گرامیداشت روز جورج واشنگتن رئپس جمهور برای اولین بار در آمریکا ساخته شده است. این هرم از سنگ مرمر و گرانیت است و بلندی آن 169 متر است.

Washington-Monument


7 >  Obelisco de Buenos Aires –آرژانتین

یکی از شگفت انگیز ترین هرم جهان  Obelisco de Buenos Aires نام دارد. که یکی ازآثار تاریخی بوینس آیرس پایتخت آرژانتین است. که از آن  به عنوان پایه و اساس این شهر نام برده می شود.

Obelisco-de-Buenos-Aires

 


8 > هرم سنگی Vatican-شهر Vatican

هرم سنگی واتیکان در میدان سنت پیتر ، واتیکان قرار دارد . که یکی از شهر های رم می باشد . این هرم در سال 1586 در زمان امپراتور آکوستوس به رم منتقل شده. این هرم یکپارچه است، با ارتفاع 25 متر و با صلیب نشسته تزئین شده است.

Vatican-Obelisk

 


9 > هرم سنگی Srirangapatna -هند

هرم سنگی Srirangapatna  در ایالات کارناتاگاه، هند واقع شده است. این هرم به عنوان یاد بود در پیروزی  مقابل اینگلیسی ها در زمان TIPUسلطان ساخته شده. این هرم دارای طراحی منحصر به فرد  به شکل مخروطی است و یک مخروط هم در بالای آن قرار دارد.

Obelisk-of-Srirangapatna

 


10 > هرم سنگی Ethiopia-Axum

هرم سنگی اکسوم ، در شهرستان اکسوم در اتیوپی یکی از معروف ترین هرم ها شناخته شده است. قدمت این هرم به 1700 سال می رسد،وزن آن 160 تن و  با گرانیت ودو درب ، و دکراسیونی مانند پنجره در همه طرف تزئین شده است.

 

Obelisk-of-Axum

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 610 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید