• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
عجیب و غریب

شگفت انگیزترین پرندگان در روی کره زمین

شگفت انگیزترین پرندگان در روی کره زمین

Most amazing birds on earthپرهای غیر طبیعی، ناهنجاری در منقار، شکل غیر معمول و البته عدم تقارن در ظاهر، باعث برخی از گونه های عجیب و غریب در پرندگان می شود. برخی از آنها نیز عادات عجیب و غریب در رژیم غذایی، پرواز، و جفت گیری از خود نشان می دهند. در اینجا لیستی از عجیب و غریب ترین پرندگان در جهان را به شما معرفی می کنیم.


#1 پرنده بهشتی باشکوه
#2 مرغ بهشتی پادشاه ساکسونی
#3 آستراپیای دم نواری
#1 پرنده بهشتی باشکوه
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7/10
#2 مرغ بهشتی پادشاه ساکسونی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 آستراپیای دم نواری
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > پرنده بهشتی باشکوه

پرنده بهشتی باشکوه برای پرهای درخشان زینتی و رقص در حال جفت گیری شهرت دارد و بومی جنگل های گینه نوست. تفاوت های بسیار زیادی در ظاهر نر و ماده این پرنده وجود دارد.

1


2 > مرغ بهشتی پادشاه ساکسونی

ساکسونی ایالتی در شرق آلمان است.

پرهای بسیار طویل کنگره دار یا زینتی مرغ بهشتی پادشاه ساکسونی ظاهری عجیب و غریب به آن می دهد. شهپرهای بلند سر این پرنده تا ۵۰ سانتی متر اندازه گیری شده است.

2


3 > آستراپیای دم نواری

آستراپیای دم نواری پرنده ای با اندازه متوسط، بومی کوهستان های پاپوآ گینه نو می باشد. دم نواری بلند این پرنده به تنهایی آن را به صورت پرنده ای جذاب نشان می دهد. این دم تنها در نرها یافت می شود.

3


4 > خروس صخره ای کوه های آند

کاکل دیسک مانند جنس نر خروس صخره ای کوه های آند، آن را به شکل کاملا متفاوت نشان می دهد. این پرنده همچنین سر، گردن و سینه نارنجی رنگ روشن، بدن سیاه و بال های خاکستری دارد. برخلاف پرنده نر، ماده ها کاکل کوچکی دارند که رنگ نارنجی متمایل به قهوه ای در بالاترین قسمت سر دارند.

4


5 > مرغ دله باشکوه

این پرندگان بیشتر بخاطر کیسه گلویی قرمز براقشان شهرت دارند که تنها در جنس نر در فصل جفت گیری دیده می شود. این کیسه گلو مثل یک بادکنک باد کرده است و انعکاس نوری را ایجاد می کند. پرندگان نر به شدت سیاه هستند.


6 > لک لک نیل

این پرنده که اساسا در سودان تا زامبیا یافت می شود، نماینده دوران ماقبل تاریخ است. منقار بزرگ، خود به تنهایی آن را پرنده ای عجیب نشان می دهد. این منقارهای حجیم، طولی بین ۷٫۵ تا ۹٫۵ اینچ و لبه های تیز و همچنین نقطه های متمایل به خاکستری دارند.

6

 


7 > لک لک مارابو

بسیاری از مردم این پرنده را زشت ترین پرنده دنیا می دانند. لک لک های مارابو سر و گردن بی موی صورتی رنگ دارند، غبغب بی پر که دارای قابلیت باد کردن هست تنها از زیر منقار آویزان است، منقار گوه ای شکل و بدن بزرگ با رنگ تیره آن را به خون آشام شبیه می سازد.

7


8 > مرغ چتری دارای غبغب بلند

آویزان شدن غبغب بلند از سینه و تاج بزرگ کشیده شده به سمت منقار در پرنده نر، مرغ چتری دارای غبغب بلند را بسیار شگفت آور می سازد. غبغب آن ها به ۳۵ سانتی متر می رسد و پوشیده از پر هست که قابلیت باد کردن دارد و در زمان اظهار عشق بکار می رود.

8


9 > دهان قورباغه ای سریلانکا

این پرنده همان طور که از اسمش پیداست دهان گشاد، سر پهن و نوک قوسی دارد. وقتی چشمانشان به طرف جلو باشد آن ها دید دوچشمی گسترده ای دارند. این گونه های عجیب در اصل در داخل بخش جنوب غربی هند و سریلانکا یافت می شوند. آن ها همچنین به آواز با صدای خنده بلند، برای تبادل پیغام در میان یک دیگر شهرت دارند.

9


10 > کرکس کالیفرنیا

بزرگ ترین پرنده سرزمین های آمریکای شمالی که با کمال تأسف از این گونه ها منقرض شده اند. کل تعداد کرکس های کالیفرنیا که در دنیا شناخته شده اند فقط ۴۳۷ مورد است. این پرندگان در چندین ناحیه در ایالات متحده، مکزیک و کانادا یافت می شوند. چشم های قرمز متمایل به قهوه ای، سر بدون پر، منقار سفید مایل به زرد و پرهای سیاه سیخ اطراف گردن، کرکس کالیفرنیا را به پرنده ای شگفت آور مبدل ساخته است.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید