• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

تحت تاثیر ترین اماکن در گرم شدن کره ی زمین

تحت تاثیر ترین اماکن در گرم شدن کره ی زمین

تغییرات آب و هوایی از فاجعه های اخیر تجارب جهانی است. در واقع نام علمی دیگر آن گرم شدن کره ی زمین است. وقتی گرما به سادگی در زمین جمع می شود، بر مناطق یخ زده اثر می گذارد. نه تنها مناطق سرد بلکه مناطق معتدل و گرم هم تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مندید این مطلب را دنبال کنید و به شما ۱۰ تا مکان هایی را که بیشترین تاثیر پذیری را در گرم شدن کره ی زمین دارند معرفی می کنیم:

#1 چین
#2 فیلیپین
#3 کامبوج
#1 چین
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 فیلیپین
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 کامبوج
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > چین

چین به دلیل تغییر شرایط محیطی ، بسیاری از چالش های بزرگ را تجربه کرده است. از سال 1980 مناطق فلات غربی با افزایش 2 درجه ی دما مواجه هستند. پوششی که تبت و مناطق اطراف آن را پوشش می دهد در نهایت ممکن است به یک بیابان تبدیل شود.


2 > فیلیپین

حدود 20 طوفان در طول یک سال از فیلیپین گذر کردند. همچنین تعداد بسیاری زلزله، سیل و حتی آتشفشان در فیلیپین اتفاق افتاده است که به عنوان بالاترین کشور در بلایای طبیعی شناخته شده است. در واقع دانشمندان در حال ضبط تدریجی افزایش سطح آب در سراسر فیلیپین هستند، که باعث می شود احتمال افزایش اتفاقات آب و هوایی بیشتر شود.


3 > کامبوج

کامبوج با خطر بزرگ خشکسالی مواجه است. وابستگی بالای کشاورزی به آب یکی از دلایل اصلی مسائل آب و هوایی است. بین سال های 1998 تا 2002 ، سیل باعث شکست 70 درصدی در تولید برنج شد. فصل های مرطوب بارش زیاد شده است در حالی که فصل های خشک بارش کاهش یافته است ،و این اتفاق به دلیل گرم شدن کره ی زمین است.


4 > ویتنام

تغییرات آب وهوایی قبلی باعث ایجاد دگرگونی در پیش بینی آب و هوای آینده ی ویتنام شده است. پیامدهای رفاه و آسایش انسان باعث افزایش گرم شدن کره ی زمین می شود. دمای سالانه نشان می دهد که درجه حرارت برای مدت طولانی از سال 1800 ثابت بوده و گرم شدن ناگهانی کره زمین از سال 1970 رخ داده است. پیش بینی ها نشان می دهد که دمای سالانه در این منطقه از هانوی هر سال بیش از یک درجه افزایش می یابد.


5 > استرالیا

خشکسالی در استرالیا به دلیل گرم شدن کره ی زمین در منطقه است. درجه حرارت بالا منجر به افزایش تبخیر و کاهش سطح آب در مناطق کشاورزی شده است. دوره ی طولانی درجه حرارت بالا برای موجودات بسیار خطرناک است. دیواره ی بزرگ مرجانی استرالیا در حال حاضر از طریق یک سایت توریستی بسیار محبوب از بین رفته است.


6 > میانمار

مشکل در میانمار تغییرات آب و هوایی است که با نحوه ی حکومت و سیاست مخلوط شده و در هرج و مرج غرق شده است. بنابراین ملاحظات زیست محیطی در حاشیه قرار دارد. در واقع تغییرات آب و هوایی از سرما به گرما و افزایش درجه حرارت منجر به افزایش بیماری های منتقله از راه آب شده است. علاوه بر این تغییرات آب و هوایی باعث تشدید کک در آب می شود که خسارتی به روش طبیعی در شرایط دریایی است. و ماهی ها به دلیل کمبود اکسیژن و موجودات دریایی ناپدید می شوند.


7 > دیواره بزرگ مرجانی

هواشناسی استرالیا معتقد است که تغییرات آب و هوایی به سرعت دیواره بزرگ مرجانی را تهدید می کند. تغییر در دمای اقیانوس هنگامی که مرجان ها موجودات کوچک را از خود بیرون میکنند منجر به رنگ پریده شدن و سفید شدن رنگ های مرجانی می شود و به اسکلت کلسیم بی رنگی تبدیل می شوند.


8 > سیبری

گرم شدن کره ی زمین منجر به ایجاد تغییرات اساسی در زندگی مردم می شود. زمستان در سیبری که دما به 50- می رسید امروزه به 30- درجه می رسد. این امر منجر به ذوب شدن لایه ی منجمد دائمی در اعماق زمین می شود. علاوه بر این خانه های قطبی در حال ذوب شدن و سقوط هستند و عشایر متوجه شدند که سفر های سالانه ی آن ها قابل پیش بینی نیستند و بر اثر گرم شدن کره ی زمین بارش برف نیز غیر قابل پیش بینی شده است.


9 > کارائیب

افزایش گرما در دریاها باعث افزایش قدرت طوفان ها و گردباد ها در مناطق کارائیب می شود. در واقع طوفان کاترینا در نیو اورلنز در سال 2005 جان بیش از 1600 نفر را گرفت و منجر به حدود 40 میلیارد دلار خسارت شد. در آن زمان تحقیقات در تابستان که در  یک مجله ی علمی منتشر شد اعلام کرد که طوفان در اقیانوس اطلس به طور منظم در هزاره ی قبلی بیش از هر زمان دیگری اتفاق افتاده است.


10 > سودان

تغییر در افزایش دما منجر به گسترش صحرای آفریقا و از بین رفتن زمین های کشاورزی در کنار بیایان ها می شود. در طول 40 سال گذشته، بارش در مناطق شمالی سودان مانند دارفور 30 درصد کاهش یافته است. درگیری های قبیله ایی برای تقاضای زمین،زمین های حاصلخیز ناکافی و همچنین کمتر شدن ذخایر آب باعث شده که دانشمندان این مشکلات را یک مثال خوب برای گرم شدن کره ی زمین و تغییرات آب و هوایی بدانند.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 152 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید