• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
علم و دانش

پیشرفته ترین سلاح های جهان

پیشرفته ترین سلاح های جهان

مدرنیته پیشرفت زیادی در زمینه ی سلاح ها، از هسته ای تا سایبری و سلاح های بیولوژیکی به ارمغان آورده است. این گزینه ذهن را در هم می شکند که بخواهیم به زمان اسب و شمشیر برگردیم. شما احتمالا در مورد سلاح هسته ای شنیده اید. سلاح های سایبری ، به این منظور ساخته شده اند که دستگاه های پیشرفته را غارت کنند. در بسیاری از موارد آن ها نرم افزار های مخرب هستند، سلاح به این صورت عمل می کند که از دستگاهی به دستگاه دیگر گسترش می یابد و هر حرکتی که شما با کیبورد ،ویدیو چت و اسکرین شات انجام می دهید را ضبط می کند. این سلاح سایبری توسط آزمایشگاه کاسپر اسکای در سال ۲۰۱۲ کشف شد. و با توجه به ارزیابی ها ، این نرم افزار مخرب حدود ۱۰۰۰ دستگاه در مصر، عربستان سعودی، سوریه، لبنان، فلسطین و اسرائیل را هدف قرار داده بود. همچنین نهاد های دولتی و آموزشی و افراد را هدف قرار داده بود. به دور از قدرت پنهان فضای مجازی، ابزار های قدرتمند دیگر هم از تکنولوژی استفاده می کنند. نگاهی به ده تا از پیشرفته ترین سلاح های جهان می اندازیم:

 

#1 MQ9
#2 AA12
#3 تفنگ PHASR
#1 MQ9
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7.3/10
#2 AA12
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7/10
#3 تفنگ PHASR
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > MQ9

MQ9 یک هواپیمای بدون سر نشین است، که در سال 2001 توسط GA-ASI سیستم های هوایی حمل و نقل عمومی فیزیک هسته ای ساخته شده است. این هواپیمای بدون سرنشین عمدتا برای استعدادیابی و هوش استفاده می شود. وزن آن 7000 پوند است و طول یک بال آن 84 فوت است و می تواند 3000 پوند را حمل کند. توانایی هوش این هواپیما فوق العاده است و میتواند از فاصله ی 2000 کیلومتری از بالا همه چیز را بخواند.


2 > AA12

به عنوان تفنگ حمله ی  Atchisson شناخته شده است. اسم این تفنگ نام سازنده ی آن یعنی Maxwell Atchisson است. آنقدر قدرتمند است که میتوان از آن هزاران بار قبل از تمیز کردن استفاده کرد. قدرت آن بسیار بالاست تا حدی که می تواند FRAG-12 را به آتش بکشد.


3 > تفنگ PHASR

توقف شخصی و پاسخ تحریک، به طور مختصر PHASR اولین دستگاهی است که به جای شرکت خصوصی، توسط وزارت دفاع ساخته شده است. این سلاح موجب کوری موقف می شود.


4 > تیزر شوک

چیزی که این تیزر انجام می دهد کشتن توسط برق است. با این حال این دستگاه به تنهایی استفاده نمی شود. همچنین می تواند با وسایل دیگر پیکربندی شود و از فاصله ی 7 و نیم متری عمل می کند.


5 > شوالیه سیاه

بر روی پله های مبارزه برادلی، شوالیه سیاه یک وسیله نقلیه است که دارای یک موتور 300 اسب بخار است. کار این وسیله ی ناوبری ، کاوش نرم افزاری در مکان های خطرناک به جای انسان است. شوالیه سیاه در سال 2008 توسط شرکت BAL ساخته شده است.


6 > Laser Avenger

Laser Avenger عمدتا برای منفجر کردن دستگاه های تعبیه ی مواد منفجره ی افغانستان ساخته شده است. و یک سلاح مشکل ساز برای نیرو های آمریکایی است. این وسیله از لیزر گرم استفاده می کند تا توپخانه را بشکافد.


7 > ADS

سیستم ردیاب فعال (ADS) یا سلاحی که از مایکروویو شبیه سازی شده و برای شوک وارد کردن به هدف ساخته شده است. این تکنولوژی سعی می کند که زندانیان در آمریکا را قبل از فرستادن به افغانستان محاکمه کند. به هر حال هیچ اثری وجود نداشت که دوباره به میهنشان بازگردند.


8 > ربات MAARS

سلاح پیشرفته سیستم رباتیک یک ربات کنترل از راه دور است که توسط شرکت QinetiQ در سال 2009 ساخته شده است. در زمینه ی سلاح های کنترل از راه دور، هیچ کدام به اندازه ی این ربات کارای خود را ثابت نکرده اند. این ربات به تنهایی نمی تواند به عنوان سلاح های مختلف کار کند ، اما برای اسپری فلفل و پرتاب بمب استفاده می شود.


9 > XM2010

این تفنگ تیرانداز پیشرفته مدل XM2010 است که در سال 2010 به طور عمده برای پرتاب های بلند 1200 متری ساخته شد. این سلاح بسیار پیشرفته دارای فلش و صدا خفه کن است. اهداف این سلاح صلح آمیز برای تمرین کردن تک تیرآندازان آمریکایی است. آن ها با این سلاح قادرند به هدف 600 متری شلیک کنند.


10 > XM25

این سیستم سلاح فردی به عنوان XM25 شناخته شده است. که تکنولوژی مدرن سال 2014 است که در حال حاضر توسط نیرو های آمریکایی در افغانستان مورد استفاده قرار می گیرد. فن آوری این سلاح در مورد قابلیت برنامه ریزی سلاح است. این نارنجک 25 میلی متری ،میتواند به فاصله ی 500 متری برسد و حتی شئ های پنهان را مورد هدف قرار بگیرد.

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 658 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید