• افزودن سایت به علاقه مندی ها
 • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

پیر ترین جانوران دنیا

پیر ترین جانوران دنیا

longest-living-animalsشاید گاهی اولین سوالی که به ذهن افراد خطور می کند، این است که کدام حیوان بیشترین طول عمر را دارد. مطالعات و تحقیقات زیادی برای پاسخ به این سوال تاکنون انجام شده است و نتایجی از پیرترین جانوران زنده دنیا بدست آمده است. در زیر مسن ترین جانوران روی زمین را معرفی می کنیم:


#1 صدف ایسلندی
#2 نهنگ قطبی
#3 Rougheye Rockfish
#1 صدف ایسلندی
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#2 نهنگ قطبی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7/10
#3 Rougheye Rockfish
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
1 > صدف ایسلندی

صدف ایسلندی (Ocean Quahog) نام یک گونه از راسته صدف‌های سفت‌پوسته است. این جانور 507 سال عمر دارد و در صدر لیست پیرترین جانوران قرار دارد. گونه این جانور در شمال اقیانوس اطلس بیشتر یافت می شود.

Ocean-Quahog


2 > نهنگ قطبی

نهنگ قطبی (Bowhead Whale) مسن ترین جانور از این گونه نهنگ هاست و نیز بزرگ ترین دهان را نیز داراست. این جانور که در رتبه دوم لیست ما قرار دارد، 211 سال عمر کرده است.

Bowhead-Whale


3 > Rougheye Rockfish

این نوع ماهی که نوک باله هایش سیاه رنگ است در شما ژاپن و آبهای برینگ شما آمریکا یافت می شود. مسن ترین ماهی از این نوع 205 سال دارد.

Rougheye-Rockfish


4 > Red sea urchin

توتیای دریایی قرمز یا به گفته برخی افراد جوجه تیغی دریایی قرمز (Red sea urchin) در نگاه اول جانوری رویایی به نظر می رسد. این حیوان کروی شکل و پوشیده از خار است. این نوع جانور بیشتر در آلاسکا و در نزدیکی کالیفرنیا در اقیانوس آرام یافت می شود. مسن ترین حیوان از این نوع 200 سال عمر کرده است.

Red-Sea-Urchin


5 > لاک‌پشت گالاپاگوس

لاک‌پشت گالاپاگوس (Galapagos Tortoise) برزگترین گونه طایفه سنگ پشت هاست و دهمین جانور سنگین جهان. مسن ترین جانور از این نوع 177 سال عمر دارد.

Galapagos-Tortoise


6 > Shortraker Rockfish

این گونه Rockfish از بزرگترین گونه راکفیش ها می باشد. مسن ترین ماهی از این گونه 157 سال عمر دارد.

Shortraker-Rockfish


7 > تاس ماهی نارنجی

تاس ماهی نارنجی (Lake Sturgeon) نام یک گونه از تیره ماهیان خاویاری است. این گونه ماهی ها می توانند بیش از 55 سال عمر کنند که مسن ترین آنها 152 سال عمر کرده است.

Lake-Sturgeon


8 > لاک پشت غول پیکر آلدابرا

لاک پشت غول پیکر آلدابرا (Aldabra Giant Tortoise) نام گونه از طایفه لاک پشت های زمینی است. این نوع لاک پشت ها علف خوار می باشند. پیرترین لاک پشت از این گونه 152 سال دارد.

???????????????????????????????????????????????


9 > Orange Roughy

این نوع جانوار دریایی در قسمت های عمیق دریا زندگی می کند. این نوع ماهی ها در رده بندی ماهی ها، جزء دسته آسیب پذیر ها هستند. مسن ترین ماهی از این گونه 149 سال عمر کرده است.

????????????


10 > Warty Oreo

Warty Oreo (به معنی اویوی زگیل مانند) در اعماق 300 تا 1600 متری دریا زندگی می می کند. مسن ترین نوع از این گونه ماهی ها 140 سال عمر کرده است.

?

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


 • دسته بندی :
 • نویسنده :
 • تعداد بازدید : 737 بار
 • تاریخ انتشار :
 • تعداد دیدگاه : 2 دیدگاه

دیدگاه کاربران

behnam 20 فروردین 1394 پاسخ

سلام آقا تبریک میگم بابت سایت جدید و فوق العادت

  مرتضی ت. 20 فروردین 1394 پاسخ

  سلام. تشکر
  میتونید به دوستاتون هم معرفی کنید سایت رو.

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید