• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

عظیم الجثه ترین مارها در جهان

عظیم الجثه ترین مارها در جهان

Largest snakes in the worldمارهای بزرگ ممکن است که بسیار ترسناک باشند اما آن ها از بسیاری جهات بسیار هیجان انگیز هستند. شاید شما از خودتان بپرسید که چگونه این حیوانات، جانوران دیگر را که بزرگ تر از خودشان هستند، می بلعند. در هر حال، ما همیشه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد مارهای بزرگ هستیم.

در این مطلب ۸ مار عظیم الجثه تاپ در جهان را معرفی می کنیم.


#1 آناكوندای سبز
#2 پيتون مشبک
#3 پيتون برمه ای
#1 آناكوندای سبز
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 5/10
#2 پيتون مشبک
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 5/10
#3 پيتون برمه ای
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 5/10
1 > آناكوندای سبز

آناكوندای سبز بزرگ ترين مار جهان می باشد. اين مار می تواند از 6 تا 9 متر طول داشته باشد و وزنش به 250 كيلوگرم می رسد (تقريبا دو برابر پيتون مشبک يعنی بلندترين مار موجود در جهان)

1


2 > پيتون مشبک

پيتون مشبک طول حداكثر 10 متر داشته و طويلترين ماری است كه در جهان زندگی می كند. همچنين بزرگ ترين گونه پيتون در جهان محسوب می شود. وزن اين جانور به 135 كيلوگرم می رسد.

2


3 > پيتون برمه ای

پيتون برمه ای سومين مار غيرسمی بزرگ در جهان می باشد. طول آن ها به 5 تا 7.6 متر و وزنشان به 137 كيلوگرم می رسد. اين جانور در بوته زارها، باطلاق ها، درخت زارها، علف زارها و رودخانه دره های آسيای جنوب شرقی زندگی می كند.

3


4 > پيتون صخره ای آفريقايی

مار غيرسمی پيتون صخره ای آفريقايی بزرگ ترين مار آفريقا است. طول اين مارها به 7.5 متر و وزنشان به 114 كيلوگرم می رسد. اين مار در باطلاق ها، علفزارهای داغ و جنگل های گرمسیری غرب و مركز آفريقا زندگی می كند.

4


5 > پيتون هندی

پيتون هندی يک مار بزرگ غيرسمی جمع کننده است كه در آسيای جنوبی يافت می شود. اين مار بزرگ حداكثر 6.4 متر طول و 91 كيلوگرم وزن دارد و در جنگل های بارانی، درخت زارها و درختچه زارها و بوته زارها زندگی می كند.

5


6 > پيتون ياقوتی

پيتون ياقوتی يكی از بزرگ ترين مارهای جهان است، هم از نظر طول و هم از نظر وزن. اين مارهای غول پيكر تا حدود 8.5 متر طول و حدود 90 كيلوگرم وزن دارند.

6


7 > آناكوندای زرد

آناكوندای زرد دومين نوع آناكوندای عظيم الجثه در جهان است. يک مار آناكوندای زرد بالغ 10 تا 15 فوت طول و 60 كيلوگرم وزن دارد.

7


8 > مار بوآ (Boa constrictor)

Boa constrictor (بوآی درهم كوب) يک مار بزرگ بدون زهر است كه می تواند 12 تا 18 فوت طول و 45 كيلوگرم وزن داشته باشد. اين مار در جنگل های بارانی گرمسیری، ساوانا و مناطق كويری مركز و جنوب آمريكا زندگی می كند.

8در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی : ,
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 283 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید