• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بزرگترین پرندگانی که در دنیا زندگی می کنند

بزرگترین پرندگانی که در دنیا زندگی می کنند

largest living birds in the worldدر اینجا لیستی از این پرندگان بزرگ را به شما معرفی می کنیم.

مطمئنا شما به محض دیدن یک پرنده کوچک و زیبا در حیاط منزلتان خوشحال می شوید. اما نمی توانید این را هم انکار کنید که اگر پرنده بزرگی را در آسمان ببینید شگفت زده نمی شوید. خانواده پرندگان بزرگ، هم پرواز کننده ها و هم غیر پرواز کننده ها را شامل می شود. در ادامه با این پرندگان عظیم الجثه آشنا می شویم. با تاپ گذر همراه باشید.


#1 شترمرغ
#2 شترمرغ استراليای جنوبی
#3 شترمرغ استراليايی
#1 شترمرغ
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7.5/10
#2 شترمرغ استراليای جنوبی
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 6.7/10
#3 شترمرغ استراليايی
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 7.5/10
1 > شترمرغ

شترمرغ بزرگ ترين پرنده ای است كه در اين جهان زندگی می كند. يک شترمرغ بالغ وزنی تا حدود 150 كيلوگرم و ارتفاعی تا حدود 6 فوت دارد.

1


2 > شترمرغ استراليای جنوبی

شترمرغ استراليای جنوبی دومين پرنده بزرگ جهان می باشد. بومی جنگل های بارانی اندونزی و استراليا بوده و قدرت پرواز ندارد. اين پرنده تا حدود 5.1 فوت طول و 75- 80 كيلوگرم وزن دارد.

2


3 > شترمرغ استراليايی

اين پرندگان، قدرت پرواز نداشته و طولشان به 6 فوت و وزنشان به 60 كيلوگرم می رسد. محل زندگيشان دشت های بی درخت، درخت زارها و ساير مناطق جنگلی استراليا است.

3


4 > پنگوئن امپراطور

پنگوئن های امپراطور بلندترين و سنگين ترين گونه های پنگوئن هستند. تنها در آنتراكتيكا ديده می شوند. طول اين پرنده ها به 45 اينچ و وزنشان به 45 كيلوگرم می رسد. آن ها در پی غذا 80 كيلومتر شنا می كنند.

4


5 > شترمرغ بزرگ آمريكايی

اين پرنده قدرت پرواز نداشته و بزرگ ترين پرنده آمريكای جنوبی است. طول بدنشان بين 4.1 الی 4.5 فوت بوده و وزنشان به 27 كيلوگرم می رسد. بال های بزرگ اين پرنده به درد پرواز نمی خورد.

5


6 > هوبره كوری

با 20 كيلوگرم وزن، اين پرنده، بزرگ ترين پرنده پروازی در جهان محسوب می شود. بومی آفريقا بوده و پرنده نر دو برابر سنگين تر از پرنده ماده می باشد.

6


7 > كركس آمريكايی كوه های آند

اين پرنده يكی از اعضای خانواده كركس ها است. در كوه های آند و سواحل آمريكای جنوبی يافت می شود. تا 1.2 متر طول و تا 15 كيلوگرم وزن دارند.

7


8 > پليكان دالماسی

اين پرنده يكی از قديمی ترين و سنگين ترين پرندگان پروازكننده در جهان است كه در اروپا و آسيای جنوبی يافت می شود. تا 6 فوت رشد كرده و 12 الی 14 كيلوگرم وزن دارند. طول بال يک پليكان دالماسی به حدود 9 فوت می رسد.

8


9 > قوی ساكت

قوی ساكت، يک پرنده بزرگ آبی است كه طول آن به حدود 5 فوت می رسد و وزنشان بين 12 تا 13 كيلوگرم است. اين پرنده، بومی كشورهای اروپايی می باشد. گردن S شكل زيبايی داشته و طول بال آن به 8 فوت می رسد. تغذيه آن عمدتا از گیاهان آبزی، حشرات و ماهی های كوچک است.

9


10 > آلباتروس سياه بال

آلباتروس سياه بال با 8.3- 11 فوت، بيشترين طول بال را در ميان پرندگان دارد. اين پرنده بزرگ زيبا بومی اقيانوس جنوبی و اقيانوس آرام شمالی است. 24 گونه از آلباتروس وجود دارد. اين پرنده در ميان اعضای خانواده از بقيه بزرگ تر بوده و 12 كيلوگرم وزن دارد.

10

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید