• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بزرگترین دانشمندان تاریخ

بزرگترین دانشمندان تاریخ

greatest-scientistشکی نیست که دانشمندان به پیشرفت مستمر جامعه ی امروز کمک بسیاری کرده اند. بعضی از چیزهایی که ما امروز از آن ها بهره مند هستیم مثلاًنیرویبرق،حاصل اختراعات کسی است که زندگی خود را وقف این کار کرده است. بر خلاف سایر مشاغل، دانشمندان به خاطر اینکه از هر چیزی برای تحقیق و نو آوری دست می کشند مشهور هستند. درطول تاریخ از دانشمندان بسیاری یاد شده است که به خاطر اعتقادشان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند اما حتی این هم آنها را از قدم برداشتن به سوی پیشرفت باز نداشت. در این مطلب می خواهیم بزرگترین دانشمندان تاریخ را به شما معرفی کنیم


#1 آلبرت انیشتین
#2 نیکولا تسلا
#3 سراسحاق نیوتون
#1 آلبرت انیشتین
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 7.4/10
#2 نیکولا تسلا
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7.4/10
#3 سراسحاق نیوتون
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 7.8/10
1 > آلبرت انیشتین

با توجه به گذشته ی البرت انیشتین، هیچ کس فکر نمی کرد پسری که تا سه سالگی نمی توانست حرف بزند و تا هشت سالگی نمی توانست بخواند، یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ باشد. با وجود موانعی که در پیش داشت توانست جایزه ی صلح نوبل را به خاطر تلاش هایی که در زمینه ی فیزیک انجام داد، بگیرد.

T1519086_24


2 > نیکولا تسلا

تسلا فردی است که در هنگام روشن کردن یک سوئیچ بزرگ الکتریک باید تصویر وی را در ذهن داشت. وی به عنوان مخترع رادیوی بی‌سیم و ژنراتورهایی که کلید آغاز عصر الکتریک به شمار می‌رود، شناخته می‌شود او یک نابغه دیوانه بود زیرا بسیار کم خوابیده و از بدن خود به عنوان ابزاری رسانا برای نمایش دستاوردهایش در جمع استفاده می‌کرد.

Nicola-Tesla


3 > سراسحاق نیوتون

نیوتون در زمینه های مختلفی مثل ریاضیات، فیزیک و فلسفه ی طبیعی در کنار سایر رشته ها مهارت زیادی داشت. نیوتون بیشتر به خاطر نقشی که در تلاش و نهایتاً روشن کردن قانون گرانش و سه قانون حرکت داشت شناخته شده است. هیچ نشانه ای در زندگی جوانی این مرد بزرگ دانش وجود نداشت که نشان دهد اویکی از مشهور ترین دانشمندان دنیا خواهد شد ولی او توانست بر تمام موانعی که در برابرش بود غلبه کند و پیروز شود.

Sir-Isaac-Newton


4 > ارشمیدس

ارشمیدس یكی از بزرگترین دانشمندان ریاضی و مكانیك در عصر خودش بود. درباره خصوصیات زندگی ارشمیدس اطلاعات زیادی در دست نیست. اما علاقه اش به ریاضیات و مسائل علمی مكانیك سبب شده است كه كارهای با ارزشی از او باقی بماند. گفته می شود كه وقتی به مساله ای علاقمند می شد از خوردن و خفتن غافل می شد و چنان خود را سرگرم كار و حل مشكل می كرد كه هر مساله دیگری او را از كار باز نمی داشت. از آثار علمی او می توان كشف قانون مایع ها و گازها ( معروف به قانون ارشمیدس در شاره ها)، تعیین جرم حجمی طلا و تقره و بعضی فلزات دیگر و اختراع پیچ مخصوص حلزونی شكل به نام پیچ ارشمیدس برای بالا بردن آب اشاره كرد.

Archimedes


5 > توماس ادیسون

هیچ دانشمند دیگری نتوانسته است مثل ادیسون بیش از 1000 اختراع ثبت شده داشته باشد. مثل انیشتین، ادیسون هم در کودکی مشکلات یادگیری داشت. دستگاه گرامافون و لامپ الکتریکی از اختراعات اوست.


6 > لویی پاستور

لوئی بیشتر به خاطر تلاش هایی که در زمینه ی پزشکی انجام داده شناخته شده است. نظریه ی جوانه (germ) اولین بار بوسیله ی او معرفی شد و در ازآن پس در مطالعات میکرو بیولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.

95e36/bean/1672/275c6


7 > ماری کوری

پیر و ماری کوری هر دو از دانشمندان بزرگ تاریخ بودند آنها در سال ۱۸۹۵ با هم ازدواج کردند. در سال ۱۹۰۳ جایزه نوبل فیزیک به طور مشترک برای کار بر روی تابش به آنها اهدا شد. پیر کوری در سال ۱۹۰۶ و تنها ۹ سال پس از ازدواجش با ماری در یک حادثه خیابانی درگذشت. ماری کوری نیز در سال ۱۹۳۴ درگذشت. مرگ وی را بخاطر قرارگرفتن بیش از حد در معرض تشعشع اعلام کردند. هر چند که در این مورد اتفاق نظر وجود ندارد.

95g35/bean/1642/s111


8 > گالیله

تا به امروز گالیله هنوز هم به عنوان کسی که بیشترین سهم را در پیشرفت علم داشته شناخته شده است. با وجود اینکه به خاطر اعتقادش توسط کلیسا مورد آزار و اذیت قرار گرفت اما حتی آن هم او را از انجام اکتشافاتی که در عصر حاضر هم مورد استفاده هستند باز نداشت. او نه تنها یک فیزیکدان بلکه ستاره شناس و فیلسوف هم بود. سهم او در پیشرفت علم، اختراع تلسکوپ و بیان دو قانون اول حرکت را در بر دارد.

GalileoGalilei


9 > مایکل فارادی

یکی از تاثیرگذارترین دانشمند تاریخ بشریت. داشتن تخصص در دو زمینه شیمی و فیزیک عامل بسیاری از نوآوری های اوست. او در سال ۱۹۷۱ در انگلستان زاده شد. کار های او بر روی الکترومغناطیس و الکتروشیمی پایه گذار بسیاری از اختراعات بود. کشف قانون الکترولیز و قوانین مربوط به الکترومغناطیس که زیربنای ساخت موتورهای الکتریکی است از دستآورد های اوست. فاردای مرد اندیشه و اعتقاد بود. او پیشنهاد دولت بریتانیا را برای کمک به ساخت سلاح شیمیایی رد کرد.

Faraday-Millikan-Gale


10 > ارسطو

ارسطو به عنوان برجسته ترین فیلسوف دوران خودش شناخته شده است. او دانش وسیعی در رشته های مختلف داشت، که تنها عده ی کمی از دانشمندان قادر به این کار بوده اند.او دررشته های فیزیک، جانور شناسی، بیولوژی، سیاست، علم اخلاق و منطق علاوه بررشته های دیگر نیز نقش داشته است. با وجود اینکه ارسطو صد ها سال پیش از این زندگی می کرده است اماهنوز هم در عصر حاضر نتیجه ی اقدامات او احساس می شود.

aristotle

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 2 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید