• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

بهترین پرستاران دنیا

بهترین پرستاران دنیا

آیا شما در زمینه ی پزشکی، به عنوان یک دانش آموز ، دکتر و یا یک عضو از امدادگران به دنبال انگیزه برای کمک به دیگران هستید؟ آیا شما به داوطلب شدن برای کمک های بی حد و مرز در زمینه ی پزشکی و تلاش برای نجات بیماران و کاهش درد فکر میکنید؟ خب اگر اینطور است ، شما می توانید اطلاعات ارزشمندی از طریق خواندن این مطلب به دست آورید. این مطلب شرح مختصری از بزرگترین و بهترین پرستاران دنیا است که همه ی زندگی خود را به کمک به دیگران و مردم اختصاص داده اند. دانستن در مورد چنین انسان های بزرگی ، میتواند در زندگی شما تغییر به وجود آورد و به شما انگیزه ایی قوی بدهد:

#1 مادر ترسا
#2 فلورانس نایتینگل
#3 کلارا بارتون
#1 مادر ترسا
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز شما
0/10 8/10
#2 فلورانس نایتینگل
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز شما
0/10 7/10
#3 کلارا بارتون
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز شما
0/10 4.5/10
1 > مادر ترسا

انجز گانکسی بوجکسیو که به نام مادر ترسا شناخته شده است، در امپراطوری عثمانی متولد شد و به مردم فقیر هند خدمت می کرد. او تمام عمر خود را صرف خدمت از بیمارانی که بیماری های مسری و مرگبار داشتند کرد. برای او مذهب، طبقه و عقیده به هنگام کمک رسانی اهمیتی نداشت.او به مسلمانان، هندو ها، مسیحیان و غیره به طور یکسان خدمت می کرد و تلاش خود را برای بیماران محدود نمی کرد. مادر ترسا موسسه ایی را ساخت که با فروش لباس های سنتی هند تامین می شود. این موسسه با 4500 نفر از پرستاران و راهبه ها برای خدمت به مردم از 133 کشور مختلف در سراسر جهان تاسیس شده است.


2 > فلورانس نایتینگل

او بخشی از گروه داوطلبانه بود که به سربازان مجروح بریتانیا خدمت می کرد. دیدن وضعیت بد و تجهیزات نامناسب برای سربازان، او را به سمت داشتن اتاق و تجهیزات پیشرفته ی پزشکی سوق داد، به طوری که بیشتر زخمی ها و مجروحین بتوانند با خیال راحت درمان شوند. تلاش او از شرایط پزشکی نامناسب منجر به کاهش تلفات از 40 درصد به 2 درصد شد. علاوه بر این ساخت اولین دانشکده ی پرستاری نیز به او نسبت داده شده است.


3 > کلارا بارتون

او یک آمریکایی بود که از سن 10 سالگی پرستاری کرد و نقش فعالی در درمان سربازان مجروح جنگ بازی می کرد. او یک بار برای درمان سربازان ربوده شده بود که گلوله ایی از چند سانتی متری او عبور می کند. او یکی از پیشگامان برای تشکیل سازمان غیر انتفاعی صلیب سرخ در ایالات متحده است.


4 > لیلیان والد

در قرن نوزدهم زنی با قلبی منحصر به فرد متوجه درد و رنج مهاجران فقیر شد و سازمان بهداشت عمومی پرستاران را تاسیس کرد، این سازمان در ارائه ی مراقبت های بهداشتی برای مهاجران فقیر بود که قادر به پرداخت هزینه به دکتر ها نبودند. او خدمات خود را فقط برای مهاجران محدود نکرده بود، هر کسی که به اندازه کافی پول برای پرداخت هزینه های پزشکی نداشت ، شامل خدمات رایگان می شد.


5 > دوروتی دیکس

سهم دوروتی دیکس در درمان بیماران روانی شناخته شده است و نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر چه او کار خود را به عنوان یک معلم آغاز کرد، اما پیدا کردن راه درمان بیماران روانی، او را به دانشجوی علوم پزشکی تبدیل کرد.دوروتی موفق به درمان موفق و خوبی برای این بیماران شد. او تلاش زیادی برای کمک به توسعه یکی از اولین موسسات خدمات بهداشت روان انجام داد.


6 > ماری الیزا ماهونی

ماری الیزا ماهونی می تواند به عنوان رهبر پرستاران سیاه شناخته شود. او به فقرا و بیماران در زمان سختی که تبعیض نژادی میان آمریکایی های سیاه و سفید در اوج خود بود کمک میکرد. اما او نه امید خود را از دست داد و نه انسانیت خود را با خشم و نفرت جایگزین کرد. ماری الیزا خدمت ویژه خود را به جامعه ارائه داد. علاوه بر این او با بودن در میان اولین چند زن سیاه پوست برای ورود به مدرسه پرستاری، انگیزه ایی برای افراد دیگر در زمینه نژاد خود شد.


7 > هلن فرچایلد

او برای خدمات عالی پرستاری در میدان جنگ در طول جنگ جهانی دوم معروف شد. به مدت 5 سال هلن فرچایلد تنها پرستاری بود که از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد.


8 > ادیت کاول

او پرستاری بود که خدمات خود را به صورت داوطلبانه برای درمان سربازان جنگ به کار گرفت. زنی منحصر به فرد بود که با دیگر پرستاران جنگ متفاوت بود. او در زمینه ی پزشکی به سربازان دو طرف جنگ بدون تمایز ، خدمات خود را ارائه میداد. به صلح و فرهنگ های جنگی برابر معتقد بود. با این حال او نماد انسانیت و وفادار بودن است.


9 > والت ویتمن

شخصیت دیگری از قرن نوزدهم که شاعر و روزنامه نگار هم بود. در زمان جنگ داخلی، او داوطلبانه خدمات خود را در یک بیمارستان نظامی صرف کمک به نیازمندان و مداوای مجروحان کرد.


10 > کلر بنتشینگر

کلر بنتشینگر یک شهروند سوئیسی و بریتانیایی بود و تابعیت دوگانه داشت. او با استفاده از تابعیت دوگانه اش وقت خود را صرف پرسه زدن در بسیاری از کشور های مختلف و کمک به مردم فقیر و نیازمند در سراسر جهان کرد. کمک های او برای بهبود جهان و قحطی در سال 1984 کاملا مشهود بود. او با تلاش برای تغییر این واقعیت زشت از طریق شرکت در مصاحبه ، به بحث در مورد این وضعیت سخت معروف است، که این کار افراد ثروتمند و مشهور را برای اهدای پول و ارائه مواد غذایی به نیازمندان، جذب کرد.

همه ی این شخصیت ها با شجاعت ، تمام طول زندگی خود را صرف نظر از رنگ، عقیده،زمینه های فرهنگی و کشور، صرف خدمت به دیگران کردند. ما باید از این انسان های منحصر به فرد یاد بگیریم و تلاش کنیم که این ارزش ها و ویژگی ها را در خود و زندگی خود به کار ببریم.

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 633 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید