• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
دانش عمومی

عجیب ترین جنگل های جهان

عجیب ترین جنگل های جهان

Monte-Verde-Costa-Ricaبه طور کلی عجیب ترین جنگل ها در مناطق گرمسیری و نیمه گرم سری به وجود می آیند، این جنگل ها زیبایی خاصی  به همراه خود دارند که هر بیننده ای را متحیر می کند .  اکوسیسنم این گونه جنگل ها در تمام فصول سال همیشه سبز است و تشکیل این شاهکار های خلقت به ارتفاع آنها از سطح دریا بستگی دارد ، همچنین مه بعضی از این جنگل ها را همیشه در بر میگیرد. برخی از آنها بسیار ترسناک است و پای هیچ بشری به آنها نرسیده است.

در این تاپ ما به معرفی عجیب ترین ۱۰ جنگل جهان می پردازیم.

 


#1 Monte Verde, Costa Rica
#2 Cloud Forest in Salta, Argentina
#3 Chiang Mai, Thailand
#1 Monte Verde, Costa Rica
امتیازما
0/10 9/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
#2 Cloud Forest in Salta, Argentina
امتیازما
0/10 9/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
#3 Chiang Mai, Thailand
امتیازما
0/10 8/10
امتیازکاربران
0/10 5/10
1 > Monte Verde, Costa Rica

جنگل Monte Verde یکی از بزرگترین ذخایر جنگلی جهان  در کشور کاستاریکا درشهر کوچک Puntarenas واقع شده است، تیم ملی جغرافیایی جهان این نعمت بسیار بزرگ را مادر طبیعت نامیده اند. گل های  زیبای ارکیده سراسر Monte Verde  را فراگرفته است . این جنگل دیدنی وجذاب ، دانشمندان و طبیعت دوستان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.

Monte-Verde-Costa-Rica 


2 > Cloud Forest in Salta, Argentina

جنگل بزرگ Salta یکی از بزرگترین جنگل های شما غرب آرژانتین است . این جنگل زیبا در میان کوها قرار گرفته و کسانی که به تماشای این شگفتی عالم از سراسر جهان می آیند ار اسب استفاده می کنند.

Cloud-Forest-in-Salta-Argentina


3 > Chiang Mai, Thailand

یکی دیگر از عجیب ترین جنگل های جهان ، جنگل Chiang Mai نام دارد ، این جنگل زیبا در تایلند واقع  شده است. جنگل Chiang Mai شگفتی های زیادی دارد که طبیعت دوستان زیادی را  را از سراسر جهان به خود جلب کرده است . آبشارهای زیبای آن بسیار هیجان انگیزاست و جذابیت خاص به آن بخشیده است.

Cloud Forest 1


4 >  Simien , Ethiopia

جنگل زیبای Simien   در کشور ایتیوپی واقع شده است، دره های عمیق ، کوههای ناهموار ، زیبایی حیرت انگیزی به این جنگل بخشیده است.  جنگل حیرتناکSimien یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. همچنین درختان این جنگل ما را به یاد داستان های وحشتناک می اندازد.

Cloud-Forest-in-the-Simien-Mountains-Ethiopia


5 > Tandayapa Mindo, Ecuador

یکی از جنگل های عجیب جهان ، جنگل Tandayapa Mindo واقع در شمال غرب شهر کویتو،یکی از شهر ها اکوادور است. این جنگل در محیط نیمه گرمسیری به وجود آمده ودر تمام طول سال سرسبزی خود را حفظ می کند،گلهای ارکیده  سراسر این جنگل را فرا گرفته است ،پرواز چکاوک های سفید بالدار جذابیت خاص را به این جنگل پهناور بخشیده است.

Tandayapa-Mindo-Ecuador


6 > Mount Taranaki, New Zealand

جنگل Mount Taranaki در کشور نیوزلند واقع شده است.در اطراف این جنگل کوهای آتش فشان قرار دارد و جزء زیباترین جنگل ها ی جهان محسوب می شود.

Mount-Taranaki-New-Zealand (1)


7 >  Springbrook , Australia

پارک ملی Springbrook یکی دیگر از عجیب ترین جنگل های جهان به شمار می رود، این جنگل زیبا در استرالیا در محیط نیمه گرمسیری و مرطوب  واقع شده است.درخت کمیاب میشن در این جنگل بسیار دیده می شود.

Springbrook-National-Park-Australia


8 > El Cielo Biosphere, Mexico

جنگل El Cielo Biosphere در مجاورت خلیج مکزیک قرار دارد. این جنگل به عنوان حوضه آب ریز باران عمل می کند ،و آب روستاییان این جنگل پهناور را فراهم می کند . این جنگل از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است . و جزء عجیب ترین جنگل جهان به شمار می رود.

El-Cielo-Biosphere-Mexico


9 >  Canary Island, Spain

جنگل Canary Island در سواحل جنوبی مراکش در سرزمین اسپانیا قرار گرفته است. این جنگل زیبا ، آبشارهای بسیار بزرگی دارد که موجب منحصر به فرد بودن آن شده است.

NGS Picture ID:1394401

 


10 > Shola , India

جنگل زیبای Shola  در جنوب هند تشکیل شده است ،این جنگل سرسبز دارای چمنزارهای زیبا و گیاهان و جانوران کمیاب است ، به همین جهت جزء عجیب ترین جنگل های جهان شناخته ی شود.

Shola-Forest-India

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 434 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید