• افزودن سایت به علاقه مندی ها
  • تاپ گذر در گوگل پلاس
فارسی بلاگ
جامعه

خطرناک ترین شغل های جهان

خطرناک ترین شغل های جهان

Firefightersانسانها برای بقای خود مجبورند کار کنند اما گاهی برخی افراد بنا به دلایلی (علاقه،کسب درآمد بیشترو…) شغلی را انتخاب می کنند که هر لحظه جانشان در خطر است.ده شغلی که در زیر اسمشان آمده به عنوان خطرناک ترین شغل ها در جهان انتخاب شده اند :


#1 خلبانی
#2 چوب بری
#3 کار در معدن
#1 خلبانی
امتیاز ما
0/10 10
امتیاز کاربران
0/10 8.2/10
#2 چوب بری
امتیاز ما
0/10 9/10
امتیاز کاربران
0/10 7.5/10
#3 کار در معدن
امتیاز ما
0/10 8/10
امتیاز کاربران
0/10 8.3/10
1 > خلبانی

یک هواپیما هر لحظه ممکن است سقوط کند. هر باری که هواپیما سالم به زمین می نشیند واقعا یک معجزه است. آب و هوای بد و طوفانی کاهش دید را باعث می شود و همین کنترل هواپیما را سخت می کند. هواپیماهای کوچک واقعا حساس در آب و هوای خصمانه هستند و هر لحظه ممکن است به زمین سقوط کنند.

Pilot


2 > چوب بری

چوب بری کار پرخطری است زیرا شما با یک اره ی تیز کار می کنید وقطع درختان تنومند با این اره هم خطرناک و هم دشوار است. به گفته اداره آمار آمریکا تعداد چوب برهایی که کشته و یا زخمی می شوند بسیار بالاتر از هر کار دیگری گزارش شده است.

Lumberjacks


3 > کار در معدن

به غیر از خطرات معمول مانند ریزش معدن و ماندن زیر آوار، کارگران معدن از عوارض ناشی از مواد مضری که در معدن استنشاق می کنند رنج می برند.از جمله ی این عوارض ابتلا به برخی سرطان ها و یا ناباروری برای مردان است.

Miners


4 >  بادیگارد بودن

این شغل به گونه ایست که فردی که آن را انتخاب می کند باید خود را سپر بلای شخصی که او را همراهی می کند بداند و هر لحظه آماده باشد تا اگر خطری آن فرد را تهدید کرد آن خطر را از او دور کند ،حتی اگر به قیمت از دست دادن جان خودش تمام شود و به همین دلیل این شغل واقعا شغل خطرناکیست.

Body-guards


5 > بدلکاری

نام دیگر بدلکار کله خر است، کسی که در فیلم های تلویزیونی یا سینمایی دعوت می شود تا یک نمایش خطرناک را جلوی دوربین انجام دهد این نمایش وحشتناک می تواند بازی با آتش یا پرت شدن از سخره به همراه ماشین باشد،این صحنه ها برای من بیننده سرگرم کننده اما برای فرد بدلکار بازی با مرگ است.

Stunt-men


6 >  رانندگی ماشین های سنگین

افرادی که رانندگی ماشین های سنگین را بر عهده می گرند بیشتر عمر خود را در جاده ها می گذرانند ،از جاده هایی می گذرند که حتی یک بار رانندگی در آنها لرزه به جان راننده و سرنشینان می اندازد.حتی در طول کار خود از جاده هایی می گذرند که هیچ شناختی از آنها ندارند ،رانندگی در این جاده ها در هنگام شب ترسناک تر هم می شود چون هم دید راننده محدودتر می شود و هم هر لحظه امکان حمله ی حیوانات وحشی و راهزن هایی که برای این رانندگان تور پهن کرده اند وجود دارد.

North Dakota, USA --- Truck Driver in Semi Truck --- Image by © Ron Chapple/Corbis

North Dakota, USA — Truck Driver in Semi Truck — Image by © Ron Chapple/Corbis


7 > کارگری

کارگران ساختمانی برای در آوردن خرج خود و خانوادشان کارهای پرخطری را انجام می دهند که از جمله ی آنها کار در ارتفاع است که هر لحظه خطر سقوط برای آنان وجود دارد.

Construction-laborers


8 > پلیس

کسانی که این شغل را انتخاب می کنند واقعا از جان خود مایه می گذارند. وظایف سنگین وپر خطری بر عهده دارند که ایستادن در گرما و سرما به مدت طولانی و تعقیب و درگیری با قاچاقچیان از جمله این وظایف هستند.

Police-officers


9 > آتش نشانی

وقتی یک مکان مسکونی دچار آتش سوزی می شود امکانش زیاد است که فرد یا افرادی در میان شعله های آتش گیر کرده باشند و آتش نشانی که برای نجات جان فرد یا افراد می رود با وجود لباس ضد حریق و تجهیزات هر لحظه امکان به دام افتادن در میان شعله های آتش ویا افتادن یک شیء و وارد شدن ضربه به سر یا بدنش وجود دارد.این تنها یک مورد از خطرات بیشماری است که جان یک آتش نشان را تهدید می کند.

Firefighters

 


10  > کار بروی کابل ها

فردی که این شغل را انتخاب می کند با پای خودش به استقبال خطر می رود. کار با برق و کابل های فشار قوی برق آن هم در ارتفاع کار بسیار خطرناکیست و هر لحظه انتظار بدترین اتفاق ها می رود.

Line-man-and-power-workers

 

 

 

در پایان اگر فکر می کنید که تاپ های معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین پست، مطرح کنید.


  • دسته بندی :
  • نویسنده :
  • تعداد بازدید : 773 بار
  • تاریخ انتشار :
  • تعداد دیدگاه : بدون دیدگاه

دیدگاه کاربران

اگر مطالب تاپ گذر را می پسندید، برای حمایت از آن، امتیاز دهید